1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja mama i czerniak
Albatros

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-09, 15:43   Temat: Moja mama i czerniak
Czerniak rozsiewa się po organizmie albo przez układ limfatyczny (większość przypadków) albo przez układ krwionośny. Jeżeli zaczyna się rozsiewać, to przeważnie pierwszy jest zajmowany właśnie węzeł wartowniczy.
  Temat: Moja mama i czerniak
Albatros

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-09, 10:21   Temat: Moja mama i czerniak
TP53 ma rację, wypożyczenie preparatów i ponowne ich przebadanie to dobry pomysł. Ja swojego czerniaka miałem wycinanego prywatnie, cała procedura uzyskania preparatów, przekazanie ich do CO w Warszawie i otrzymanie ponownego wyniku nie trwało dłużej niż 2 tygodnie.

Musicie też wiedzieć że po docięcia blizny nie ma możliwości odznaczenia węzła wartowniczego (ze względu na zmiany w spływie limfy).

Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Moja mama i czerniak
Albatros

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-07, 09:57   Temat: Moja mama i czerniak
Zamieszczony wynik wydaje się nie do końca pełny, ponieważ nie ma słowa o indeksie mitotycznym, ani oznaczenia stopnia zaawansowania guza (T1a czy T1b). Jest to na tyle istotne że warunkuje dalsze leczenie Twojej Mamy, tzn. czy będzie miała tylko dociętą bliznę czy też badanie węzła wartowniczego. Koniecznie dopytajcie o to podczas wizyty u onkologa.

Tak czy inaczej te parametry guza, które mamy podane są całkiem optymistyczne - "cienki" czerniak, dobrze rokujący podtyp guza. Twoja Mama ma bardzo duże szanse na pozbycie się tego ścierwa :)

Pozdrawiam serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group