1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-10-26, 13:35   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Mama zmarła. 10.09.2015
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-17, 14:51   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Tak. Mama lezy na oddziale paliatywno hospicyjnym. Niby ma wiecej sily ale dzis gadala o jakims polu że jedzie do mamy. Wynocha mowila. Żeby wszyscy stad poszli. Jest agrsywna
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-14, 19:32   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Mama zaczyna mowić choć nie zawsze mozna ją zrozumieć, ale niektore slowa są wyraźne:) ma apetyt, na buzi nabrała kolorów i jakby troszke przytyla. Wszystko rozumie co sie do niej mowi, jak cos smiesznego to sie smieje:) podnosi sie sama do pozycji siedzacej a czasami to i swoje fochy strzela:) Myslicie, że wyjdzie z tego? Ja jestem pelna nadziei: )
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-10, 19:58   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Tak wiem. Chodzi mi o to, ze na obiad ma papke, to dajemy jej przez strzykawke. Mama sama usta nastawia jak czuje, gdy chcemy cos jej dac. Powolutku sobie sama polyka. A gdy juz ust nie robi na ksztalt "dzibubka" to wiemy, ż e juz nie chce. Źle tam wyzej się określiłam. To samo z pici em. Nieraz duzo wypije jak jest spragniona.
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-10, 15:33   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Karmimy ją chociaz na sile. Lekarz mowil zeby wlasnie szykowac sie na najgorsze. Tomografu ani operacji nie zrobia, bo po uspieniu moze sie nie wybudzic. :(
  Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Anja1512

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 9994

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2015-08-09, 23:13   Temat: Rak nerki, przerzuty do kości
Witam

Moja mama zachorowała w 2012 na raka lewej nerki z przerzutami do kosci.
Usunięto nerkę, a lewa kość udowa złamała się. Wstawili jej śrubę.
Brała dwie chemie, ktore ppmagały, ale w końcu lekarz stwierdził, że dalej dać nic nie moze, bo chemia zaszkodzi bardziej niż pomoże.
Brala różne leki wzmacniające na kości.
W tomografie wyszło, że są przerzuty do wątroby i płuc, ale w trakcie chemii jszcze ogniska się nie powiększały.
Było ok.

W ostatnich dwóch miesiącach mama schudła, była osłabiona.
W tamtym tygodniu tak straciła siłę, że nie miala siły sama chodzić.
W tamten wt nic nie chciala jeść i zaczęla slabiej mowić, ciągle spała.
Lekarz rodzinny dał witaminy, coś na apetyt. onkolożka to samo, ale u niej bylysmy 2tyg tenu.
Mowila, że w danej chwili nic nie można więcej dać i za 2tyg czyli dzis zrobic badania.
W tamta srodę mama nie kontaktowala. Mowila glupoty jak chora psychicznie. W czwartek trafila na oddzial paliatywny.

Poki co, to dostaje przeciwbolowe i kroplowki nawadniajace. Jutro ma byc lekarz.
Mama ciagle spi, a jak sie obudzi to troche sie usmiecha, powie moje imie, czyli rozpoznaje, ale takto cos tam bełkocze i znow sie powierci i spi.
Co mam myslec? Czy ktos mial taki przypadek? Czy moga to byc przerzuty do mozgu? Czy moze to tylko oslabienie??? :(
ma dopiero 50 lat: (
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group