1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
owcaMarta

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-16, 11:39   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Acha.... Żeby mamcia nie straciła dużo na wadze gdy np.nastąpią mdłości to można zwiększyc kaloryczność potraw np. przez : Jedzenie masła do kanapek,picie koktajlów mlecznych, zagęszczanie sosów śmietaną ,a np. do warzyw gotowanych roztopić ser zółty z topionym i polać tym warzywa.

[ Dodano: 2010-12-16, 11:41 ]
Peti, NIEZASTĄPIONA :) Kochana Nasza :)

[ Dodano: 2010-12-16, 11:44 ]
Agnieszko Wiem też ,że kawałki zmrożonego ananasa super czyszczą jamę ustną i np. gdy pojawią się pleśniawki to też dobrze je usuwają.
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
owcaMarta

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-16, 11:37   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Agnieszka Żurek,

W czasie trwania danego kursu chemioterapii oraz przez 2-3 dni po jego zakończeniu należy jeść pokarmy lekkostrawne w ilościach mniejszych niż zazwyczaj. Natomiast w przerwach pomiędzy kolejnymi cyklami chemioterapii nie ma istotnych ograniczeń co do ilości i rodzaju pozywienia-jest to okres regeneracji organizmu i dlatego bardzo ważna jest jakość spożywanych pokarmów.

Co Mama powinna jeść to : czerwone mięsa (zwłaszcza wątróbka); zielone, liściaste warzywa; lody; odżywki dla niemowląt; twarogi; sery; makaron z serem; koktajle mleczne; banany; przeciery; ziemniaki puree; jajecznica; galaretki.

Niewzkazane są : pomidorów; cytryn; soków cytrynowych, grejpfrutowych i pomarańczowych; pikantnych lub ostrych przypraw; surowych warzyw; tostów; granulatów.

Jeżeli coś jeszcze przyjdzie mi do głowy to dopiszę :)
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
owcaMarta

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-15, 17:50   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Agnieszka Żurek,

Ja mojej mamie przed naświetleniami spisałam na kartce ewentualne efekty uboczne radioterapii. I te bardzo złe i te mniej złe. Przygotowałam na kartce co powinna jeść żeby uniknąć np. grzybicy jamy ustnej. Powiedziałam Mamci ,że najprawdopodobniej wypadną jej włosy ale ma się tym nie martwić bo to tylko włosy,które najprawdopodobniej i tak odrosną. Sama ściełam włosy krócej żeby jej pokazać,że nie ma się czym przejmować i obiecałam ,że jeżeli jej wypadną to jak będzie chciała nosić perukę to kupię i jej i sobie-bo to nie jest wstyd. Jeżeli chodzi o taki sprawy to ważne jest jak WY BLISCY się na to nastawicie. Nie bójcie się. Przygotuj mamę ,że będzie wymiotowała,że może mieć biegunkę. Niekoniecznie to wystąpi ale będzie jej psychicznie lżej,że wie o tym tak dużo.
Jeżeli masz jakieś pytania...TO PISZ... jeżeli będę mogła to z przyjemnością pomogę!

Ściskam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group