1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-25, 20:27   Temat: Guz ślinianki mieszany
A co tam, zaszalej :)
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-25, 20:20   Temat: Guz ślinianki mieszany
Pytaj, to Twoje zdrowie, Twoje życie, i Twoje prawo. Pytaj o wszystko co Cię niepokoi, bo stres nie jest niczyim sprzymierzeńcem. Żaden lekarz nie obrazi się o dociekliwość, bo:
1. Lekarze muszą być zdystansowani i do siebie i do pacjentów.
2. Ich zawód polega głównie na leczeniu, ale i m.in. na tłumaczeniu zawiłości medycyny w sposób przystępny.
3. To naturalne, że się martwisz i dociekasz.
Pytaj, bo się zadręczysz. Trzymam kciuki i czekam na wieści.

[ Dodano: 2015-05-25, 20:21 ]
Pewnie i tak Ci zrobią TK albo rezonans :)
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-19, 19:13   Temat: Guz ślinianki mieszany
W Szpitalu Wojskowym chodzi mi o przychodnię. Jednak może potraktuj go jako ostateczność, Pan Doktor jest średnio przyjemny :) Poszperaj też w necie, są lekarze laryngolodzy-onkolodzy pracujący w Gliwicach, przyjmujący prywatnie w różnych miastach Śląska. Wtedy, w razie ewentualnej konieczności korzystania z usług Onkologii droga też może być mniej wyboista. Ja szukałam najpierw na stronie CO nazwisk interesujących mnie specjalistów, potem ich prywatnych gabinetów w sieci. W zasadzie nie zdziałaliśmy wiele prywatnie, ale naświetlono nam powoli i dokładnie różne opcje leczenia. Życzę szybkiego rozwiązania sprawy :)

[ Dodano: 2015-05-19, 19:20 ]
Na pv wysłałam Ci dwa linki, może będą pomocne.
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-19, 17:57   Temat: Guz ślinianki mieszany
Do CO trafiliśmy jak laryngolog sam pobrał materiał i dał nam wynik ze skierowaniem do Centrum Onkologii Gliwice, łącznie z adresem. Tak pomyślałam, ze może udasz się do tego samego laryngologa (terminy szybkie), ale on pobrał tacie fragment policzka, a nie robił biopsji. Katowice a Gliwice to żadna odległość, może po prostu zadzwoń tu i zapytaj o kontakt z laryngologiem - Panie z rejestracji powinny Cię połączyći dowiesz się, czy Ci pomoże:
106 Szpital Wojskowy z Przychodnią - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Gliwicach
Adres:
ul. Zygmunta Starego 20
44-100 Gliwice (woj.śląskie)
Telefon:
032-2318888
Albo poszukaj blisko Ciebie laryngologa prywatnie, a może nawet laryngologa - onkologa?
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-19, 17:11   Temat: Guz ślinianki mieszany
Skierowanie należy do Ciebie, jak bym je odebrała ze szpitala, bo termin na luty jest śmieszny. U mojego taty wyglądało to tak: poszedł do laryngologa, który kazał mu przyjść za parę dni, sam pobrał (wyrwał) kawałek policzka (rzeźnik), dał skierowanie do konkretnego szpitala (CO Gliwice), gdzie leczymy się do dziś. Ja bym poszła do chirurga onkologa prywatnie (wiem, że od onkologa miałaś skierowanie do laryngologa, ale może tędy droga?), albo do laryngologa (tez prywatnie), a potem wdrożyła się w system państwowy, bo zdaje się, że takie wizyty tę drogę szybciej otwierają.
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-16, 09:34   Temat: Guz ślinianki mieszany
Szpinak ma mało żelaza. Może ryby jesz? Makrela ma sporo- zawsze łącz z wit.c - wtedy się wchłania. Figi suszone też mają dużo żelaza - (jak na owoce, bo najwięcej wątroba i cielęta, woły) zblenduj z naturalnym jogurtem-pycha :) Ze zboża - amarantus, komosa ryżowa, z gotowców spirulina, zielony jęczmień. Ale podejrzewam, że to żelazo z mięsa będzie Ci ciężko zastąpić. A wiem to z autopsji:)
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-15, 07:34   Temat: Guz ślinianki mieszany
To życzę, żeby to nie było nic groźnego.
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-14, 22:19   Temat: Guz ślinianki mieszany
Myślę, że ma. Powiem tak, w całym koszmarze choroby mojego taty najlepsze co nas spotkało (bywało i tak, że na szpital, system, lekarzy, niefortunne zdarzenia - wściekałam się) to to, że mieszkam w Gliwicach i tu leczy się mój tata. Popularny przeszczep twarzy wykonywany jest przez tę samą grupę lekarzy, którzy operują nowotwory głowy i szyi. To mistrzowie. Koszmarny jest czas oczekiwania na cokolwiek, terminy są takie, że nawet jak widziano guza po operacji - nikt nie przyspieszył badania obrazowego. Nie wierzę, że onkolodzy nie wiedzieli, że rosnąca gula to nie zrost pooperacyjny, a guz. Nie zarzucam zaniedbania, podczas jednej z prywatnych wizyt lekarz chirurg - onkolog zapytał: kogo mamy wyrzucić z kolejki? Nikogo - po prostu tylu ludzi choruje i leczy się w Gliwicach. Czy warto - nie wiem, co odgrywa większa rolę - czy tracony w kolejce czas, czy precyzja i doskonałość leczenia. Trudna, Wasza decyzja. Takowych będzie sporo. My trafiliśmy za późno, z zaniedbanym, rosnącym od lat guzem będącym skutkiem nikotynizmu. Szanse od początku były marne, nadzieje wielkie. Walcz o jak najlepszą opiekę. Życzę Ci dużo siły (i myślę ,że skoro Gliwice nosi miano najlepszego ośrodka na Śląsku warto z tego skorzystać).
  Temat: Guz ślinianki mieszany
Dronka82

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14107

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-05-14, 17:59   Temat: Guz ślinianki mieszany
Witam, poczytaj proszę sobie o nas tu: http://www.forum-onkologi...kcja-vt9966.htm
Jestem z Gliwic, tu mój tata się leczy od stycznia '14. Zdaje się, że pracują tu wybitni specjaliści zwłaszcza rejonu głowy i szyi. Czekanie na rejestrację pierwszorazową jest długie, my dostaliśmy pierwsze skierowanie z nazwą Instytutu Onkologicznego jako ośrodka, w którym ma być leczony tata (od laryngologa, który wykonał pobranie fragmentu guza). Jak już dostaniesz się do szpitala to wszystko idzie sprawnie - i chemia i operacja ...
Tu masz link Pani, której mąż tez leczył się w Gliwicach: http://www.forum-onkologi...ghlight=#238291
Jeśli będę mogła jakoś pomóc - pisz, opowiem wszystko, co pamiętam.

[ Dodano: 2015-05-14, 18:06 ]
http://www.przeszczeptwar...cji-twarzy.html - ci mili panowie zajmują się operacjami rejonu twarzy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group