1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wydano wyrok na mojego ojca - co robić?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10852

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-30, 23:40   Temat: Wydano wyrok na mojego ojca - co robić?
Bardzo mi przykro, ale po analizie dokumentacji medycznej można wnioskować o bardzo zaawansowanym procesie nowotworowym, mogącym powodować duszność w wyniku uogólnionego niszczenia miąższu płucnego (liczne ogniska przerzutowe) oraz ucisku dróg oddechowych przez zmienione nowotworowo masy węzłowe. Radioterapia raczej nie jest tu wskazana.
Prędzej chemioterapia, jednak nie » w tym stanie ogólnym « .

Gdyby był to mój ojciec - poczekałabym cierpliwie na wynik badania histopatologicznego i jeśli wynik wskazywałby na niedrobnokomórkowego raka płuca (a nie na np. chłoniaka), zadbałabym o » najlepsze z możliwych leczenie objawowe « .

Odnośnie majaczenia - proponowałabym po konsultacji z lekarzem odstawić afobam i zobaczyć czy nie będzie poprawy. Jeśli nie będzie, przyczyny majaczenia można upatrywać » tutaj « .

pozdrawiam ciepło.
  Temat: Wydano wyrok na mojego ojca - co robić?
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 10852

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-29, 23:44   Temat: Wydano wyrok na mojego ojca - co robić?
Bart_007,
proszę o wyniki wszelkich badań - przede wszystkim badania obrazowego (opis TK klatki piersiowej), jeśli są inne - również chętnie.
Mogę postarać się pomóc, jednak przynajmniej wynik TK jest konieczny by można było cokolwiek zrobić.
Ponadto dokładne daty: do kiedy tata był w dobrym stanie ogólnym, kiedy dokładnie pobrano materiał do badania histopatologicznego (za pierwszym i drugim razem), od kiedy nastąpiło pogorszenie samopoczucia, czy jest obecnie hospitalizowany i jakie leki otrzymuje.
Potrzebne są zwięzłe, ale konkretne dane.

Przesyłam prywatną wiadomość i czekam na kontakt.
pozdrawiam ciepło.


[ Dodano: 2012-12-29, 23:45 ]
Reszka.78 napisał/a:
Masz pełne prawo do posiadania przynajmniej kopii wszelkich badań jakie miał wykonywane Twój Tatuś.

Tak, oczywiście, pod warunkiem jednak, że tata upoważnił syna do wglądu do dokumentacji medycznej.
Jeśli tego nie uczynił - może to zrobić w każdej chwili.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group