1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: czerniak: przerzuty to mózgu
DumSpiro-Spero

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7135

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-06, 12:50   Temat: czerniak: przerzuty to mózgu
umajone napisał/a:
1. Zakładając że jutro wygram w totolotka, czy ktoś zna ośrodki prywatne które przeprowadzą kurację lekiem yervoy za pieniądze pacjenta?

Polskie prawo zabrania w warunkach hospitalizacji leczenia za pieniądze chorego.
Oczywisty absurd, niemniej dokładnie tak jest.

umajone napisał/a:
2. Na forum znalazłem informację że niektóre województwa refundują część leku (50%?). Czy ktoś wie jakie to województwa?

Na przykład małopolskie. Refundacja 50% leku niestety jednak nie załatwia sprawy, bo drugie 50% musiałby dopłacić pacjent. A to jest sprzeczne z prawem.
Czyli - absurd absurdem pogania.

umajone napisał/a:
3. w gazetach wyczytałem że NFZ w Krakowie zaczął refundować yervoy - czy to prawda?

Nic mi nie wiadomo o 100% refundacji, jedynie o 50%.

umajone napisał/a:
4. czy ktoś zna programy kliniczne badające skuteczność yervoy na przerzuty do mózgu? Widziałem w ulotce że w dotychczasowych badaniach wyłączono tę grupę, więc może są takie badania.

Owszem, jednak dotyczy to wyłącznie chorych z bezobjawowymi przerzutami do mózgu.
Podobne wskazania dotyczą wemurafenibu.
Obecnie aktywnych (i z rekrutacją) badań klinicznych z udziałem ipilimumabu (yervoy) w Polsce nie ma.

umajone napisał/a:
5. Ktoś mi powiedział że refundację leku zeboraf (tzn tego refundowanego od 1 lipca) musi zatwierdzić NFZ dla konkretnego przypadku, i że dzieje się to na podstawie pisma jakie pacjent musi wystosować. Czy tak faktycznie jest, tzn czy to pismo pisze pacjent czy lekarz? jeśli pacjent to czy ktoś ma może wzory takiego pisma?

Nie. Istnieje obecnie program lekowy, który wyznacza kryteria kwalifikacji chorego do leczenia wemurafenibem ( http://www.forum-onkologi...8,45.htm#191299 ). Jeśli chory je spełnia - automatycznie należy się mu leczenie wemurafenibem (odpowiednie dokumenty wypełnia jedynie lekarz prowadzący).

Jednak uwaga: prócz spełnienia danych kryteriów ośrodki mają limity na leczenie odpowiedniej ilości chorych tym lekiem. Są one różne. Znam ośrodek, który otrzymał limit na leczenie... 1 chorego (na cały rok). Wtedy należy szukać gdzie indziej, gdzie limity nie zostały jeszcze wyczerpane.
Lista ośrodków tutaj: http://www.forum-onkologi...8,45.htm#194772 .

Najważniejsza jest jednak najpierw ocena czy chory kwalifikuje się do w/w leczenia, jeśli nie - to wszelkie starania i poszukiwania ośrodka leczącego wemurafenibem nie mają sensu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group