1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Edvige

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15433

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-12, 20:29   Temat: Rak trzonu macicy
Terravita, decyzję o miejscu leczenia Mamy podejmiecie sami. Nikt za Was tego nie zrobi.
Jeśli mogę się wypowiedzieć co ja bym zrobiła to z pewnością wybrałabym BCO.
Pewnie zapytasz dlaczego? A dlatego, że specjalizują się w leczeniu onkologicznym i są do tego przygotowani.
Po pierwsze posiadają swój zakład patomorfologii co jest ważne
"Poza rutynową diagnostyką materiału tkankowego i cytologicznego z planowych zabiegów
chirurgicznych w zakładzie wykonywane są tak zwane badania doraźnie techniką śródoperacyjną.
Badania te wykonujemy nie tylko dla BCO lecz także dla innych placówek medycznych, które nie
posiadają takiej możliwości."
Szpital w Katowicach najprawdopodobniej materiał z operacji do diagnostyki wysyła do innych ośrodków.
Po drugie dalsze leczenie czy to radioterapia czy chemioterapia jest w tym BCO. Jest to dalszy ciąg leczenie po operacji w tym samym ośrodku i nie musisz znów myśleć gdzie się udać i ile trzeba czekać na dalsze leczenie.
Pozdrawiam
  Temat: Rak trzonu macicy
Edvige

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15433

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-08, 19:11   Temat: Rak trzonu macicy
Jeśli ktoś leczy się w BCO to pewnie Ci podpowie jak tam można się dostać.
jolapol, jeśli możesz to pomóż Terravita, ale konkretnie podając namiary bo chłopak błądzi i dalej nic nie wie.
  Temat: Rak trzonu macicy
Edvige

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15433

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-08, 16:48   Temat: Rak trzonu macicy
Terravita,
Jeśli skierowanie mama ma wystawione do szpitala w Cieszynie to mogą jej nie przyjąć do BCO.

Wg mnie z wynikiem hist-pat mama powinna zapisać się do poradni ginekologicznej przy BCO i lekarz poprowadzi dalej: zleci badania do wykonania przed operacją, ustali termin operacji i wyda skierowanie do szpitala.
/w moim przypadku tak było/.
  Temat: Rak trzonu macicy
Edvige

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15433

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-07, 20:00   Temat: Rak trzonu macicy
Terravita,
U mnie było podobnie. Lekarz /ordynator oddz. ginekologicznego/ który pobrał materiał do badania po otrzymaniu wyniku z badania histopatologicznego stwierdzającego raka chciał mnie operować za tydzień. Zapytałam na czym będzie polegać operacja więc udzielił mi informacji, że usuną macicę i od tego jaki będzie wynik będzie zależało dalsze leczenie, być może druga operacja.
I wiesz co zrobiłam po nieprzespanej nocy? Pojechałam bardzo wcześnie rano do ŚCO, zostałam przyjęta przez lekarza i rozpoczęły się przygotowania do operacji tj, tomografia, RTG i szereg badań niezbędnych do właściwego przeprowadzenia zabiegu.
Wiem, że choć z nikim tego nie konsultowałam to podjęłam szybką i właściwą decyzję oddając się w ręce specjalistów onkologów.
Obecnie jestem po operacji czuję się dobrze i od września rozpoczynam dalsze leczenie tj. radioterapię.
  Temat: Rak trzonu macicy
Edvige

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15433

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-07, 13:52   Temat: Rak trzonu macicy
Fragment napisany przez profesora Bogusława Maciejewskiego, dyrektora Centrum Onkologii Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gliwicach w książce K. Durczoka „Wygrać życie”
Profesor pisze tak:
"Pacjenci najbardziej boją się operacji nowotworu. Ryzyko w tym wypadku polega głównie na tym, że nieprecyzyjne cięcie, które pominie kawałek nowotworowej tkanki, powoduje jej błyskawiczny rozrost.
Rak, który rozwijał się dotąd jak żółw, wystrzeliwuje teraz jak rakieta. Może to brzmieć jak potwierdzenie tezy, że rak boi się noża i nie wolno go operować. Rak nie boi się jednak noża, on po prostu wymaga precyzyjnego cięcia, więc nie toleruje, kiedy zajmują się nim cyrulicy. Jeśli chirurg nie ma pojęcia o onkologii, może być rzeczywiście dla chorego na raka niebezpieczny."

Ten fragment rozmowy z profesorem powinien wszystkim uzmysłowić jak bardzo ważny jest wybór lekarza, który podejmuje się operacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group