1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: zmiana na wątrobie
Etomas

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7537

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-28, 16:56   Temat: zmiana na wątrobie
Z realizacja badan odplatnie proponuje telefonicznie rozpoznac sprawę w najblizszym oodziale NFZ. Na terenie Uni Europejskiej funkcjonuje tzw.EKUZ (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego) która zabezpiecza ubezpieczonego Europejczyka do leczenia w innym kraju UE. Co zas dotyczy PET-a odpowiem z punktu widzenia pacjenta po przejsciach. Myslę ,że bardzo wazne jest ustalenie rodzaju wyznacznika wrażliwego na podejrzewany rodzaj nowotworu. Ten wyznacznik to izotop który jest wstrzykiwany dożylnie w bezpiecznej ilosci co następnie powoduje przy pomcy PET-TK wychwyt ognisk nowotworwch w organizmie. W Gliwicach diagnozą PETprzy podejrzeniach meta objęty jest cały organizm od polowy łydek do czubka głowy. Wasz problem polega na tym że jest podejrzenie procesu nowotworowego ale na chwile obecną nic niewiadomo co do jego rodzaju, trudne więc jest okreslenie jaki wyznacznik izotopowy powinien byc uzyty w badaniu. Nie bez znczenia jest rozpoznanie odplatnosci w NFZ bo to badanie w zaleznosci od osrodka kosztuje kilka tysięcy złotych Najbardziej jednoznaczne w przypadku męża wydaje mi sie biopsja gruboiglowa wątroby pod kątrolą USG. Jest zdefinowane usytuowanie i wielkosc zmiany.czyli są spelnione warunki konieczne .W Gliwicach takie badania wykonuje Pani dr Justyna Rembak-Szymkiewicz. Po takim (histopatologicznym) wyniku logicznym wydaje sie poszukanie PET-m gdzie to swinstwo jeszcze jest w organiżmie. Biopsja gruboiglowa wykonywana jest w warunach szpitalnych -2 dni pobytu w szpitalu . Proszę traktowac moje wypowiedzi tylko jako wypowidzi pacjenta ktory wszystko to o czym pisze ma za sobą. Aha, sprawa boreliozy nie jest bez znaczenia .Moja żona Opolanka jest poza tym pilegniarką i w swojej praktyce obsługiwała pacjenta z powiklaniami po boreliozie ktore ostatecznie leczył z konicznosci poza krajem. Pozdrawiam zycze wytrwalosci i mysle ze trop gliwicki jest niezły.
  Temat: zmiana na wątrobie
Etomas

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7537

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-22, 13:55   Temat: zmiana na wątrobie
Cieszę się , ze mogłem coś podpwiedzieć. Lecze się w Gliwicach od kilku lat i jezeli bedą jeszcze jakies pytania chętnie odpowiem. Pozdrawiam, rowniez od mojej zony ktora jest
Opolanką
  Temat: zmiana na wątrobie
Etomas

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7537

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-02-20, 16:39   Temat: zmiana na wątrobie
Witam, mam podobnej wielkosci zmiane na wątrobie (przeczytaj post ponizej pt. guz neuroendokrynny kolejna operacja). U mnie do ostatecznego rozpoznia i diagnozy dochodzono
ponad dwa lata. Mysle ze w przypadku męza tez trzeba troche czasu i badan, chociaz zwlekac
nie mozna ,bo najbardziej niepokojace jest to "meta" ,ale to niech wyjasnią lekarze. A teraz
przekazuje informacje która moze okazac sie dla Was przydatna :diagnostyką PET (jedna
z podstawowych metod diagnozowana chorób nowotworowch) w Centrum Onkologii w Gliwicach zajmuje sie lekarz z pochodzenia Włoch -dr nauk med. Andre'a d Amica (www.io. gliwice.pl- szukaj; Zaklad diagnostyki PET).W miejscu zamieszkania nalezy pozyskac
skierowanie od onkologa na PET i nastepnie zglosic to do dr d Amico mysle
ze soldarnosc narodowosciowa powinna pomóc a poza tym to bardzo przyjemny lekarz
Etomas
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group