1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-20, 14:23   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
czy Iscador coś daję?

Nie znalazłam w internecie żadnych informacji o preparacie Iscador, które by nie pochodziły od producenta. Dwa "badania" o których informacje znalazłam były publikacjami również w jakiś sposób z producentami tego związanymi, opublikowanymi nie w czasopismach medycznych, a dotyczących tzw. medycyny antropologicznej (czyli sposobów leczenia zaczerpniętych ze sposobów używanych przez szamanów, druidów itp.) W tym akurat przypadku jest to wyciąg z jemioły, (używany kiedyś przez celtyckich druidów).
Nawet zresztą producent nie postuluje leczniczego działania samego Iscadoru, a jedynie wspomagający przy standardowych metodach.
mariolab napisał/a:
czy słyszeliście o Tarceva

Tarceva (erlonityb) jest przepisywana przez onkologa. Dokładniejsze informacje na temat jej stosowania np. tutaj.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 16:23   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
a ja mam dziką myśl zadzwonić do tego radiologa i zapytać a co z guzkiem satelitarnym kolego

O, to zadzwoń i zapytaj. Przecież Cię nie ugryzie.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-17, 15:52   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
miał dwie płytki, ale np nie sprecyzował czy węzły się powiększyły

Moim zdaniem napisał, że są takie same: "Utrzymujące się powiększenie", guzy w prawym szczycie i w lewym płucu też takie same: "bez istotnej różnicy"
mariolab napisał/a:
I ona napisał gruczolak, czyli że według niego nie gruczolakorak.

Napisał "zmiana sugerująca gruczolaka", to trochę jednak słabsze stwierdzenie niż "według mnie gruczolak". Oczywiście to sformułowanie dotyczy tylko zmiany w nadnerczu.

To opisywał ten sam radiolog, który robił 2 badanie, czy kto?
Faktycznie, nie wiadomo co z tym satelitarnym 12mm.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 17:03   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab, no właśnie to samo zwróciło moja uwagę. Coś tu jest nie tak.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 16:31   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
płyta w zakopanym.

To, tak jak mówiłam, jedźcie do Zakopanego po płytę. Na razie macie albo stabilizację, albo progresję, więc trzeba zrobić wszystko, by to wyjaśnić.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 15:05   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
Przecież to przerzut do mózgu.

Nie, meta to przerzut, obojętnie gdzie.
Ale nie zostało tu rozstrzygnięte, czy zmiana w nadnerczu to przerzut, radiolog zalecił sprawdzenie na poprzednich badaniach, czy tego guza na pewno nie było.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 14:56   Temat: Gruczolakorak- a chemia
Mariolab, ja się niestety nie znam aż tak dobrze, ale jedno Ci mogę powiedzieć: trzeba by wydostać tamtą płytę z badaniem i dać onkologowi by on poprosił radiologa (najlepiej tego, który opisywał to badanie teraz) o porównanie tych dwóch badań.

Tamto wtedy to było tylko TK klatki, bez jamy brzusznej?
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-08, 14:06   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
Czy wyniki Tk są podawane w cm czy mn?

Nie ma co do tego jakichś zaleceń, może być podany i tak i tak.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-06, 16:23   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab, nie da się, poza tym tacy super to my nie jesteśmy by sporządzić opis na podstawie płyty. Lekarz pierwszego kontaktu też nie. Tylko radiolog.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-05, 19:23   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
on miał chemie ale to było już tydzień temu.

Oj, Mariola, pół roku po chemii jeszcze mnie czasem bolały ręce, w które miałam wlewy. Tak bywa.
mariolab napisał/a:
czy jeżeli on miał to wykryte 5 miesięcy temu to jakby chemia nie zdziałała nic to raczej jest mało prawdopodobne żeby np tył i ogólnie (oprócz kaszlu) wyglądał ok?

Objawy ogólne lub ich brak jak i ogólne samopoczucie nie oznaczają niestety, czy chemia działa czy nie. Tylko kontrolne badanie TK to rozstrzygnie.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-05, 15:46   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab, a to ta ręka, w którą ma wkłucia? Jeśli tak, to możliwe że boli od tego.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-26, 19:36   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab, nie, to nic nie przeszkadza (co oczywiście nie znaczy, że ma tak robić, bo niszczy sobie wątrobę stopniowo).
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-23, 10:49   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
czy to możliwe że przedtem znosił chemie dobrze a teraz dopiero czuje się gorzej?

Tak, jak najbardziej. Chemia kumuluje się w organizmie i często objawy po niej pojawiają się dopiero po kilku seriach.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-03, 20:11   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab, ale w zwykłych przychodniach tez bywają psychologowie na NFZ, są tez poradnie psychologiczno-pedagogiczne, raczej w każdej gminie powinna być. Poszukaj jeszcze, psycholog nie musi być płatny.
  Temat: Gruczolakorak- a chemia
Finlandia

Odpowiedzi: 323
Wyświetleń: 64204

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-03, 15:22   Temat: Gruczolakorak- a chemia
mariolab napisał/a:
tatę znowu kaszlało rano. pytałam go czy może chory jakieś przeziębienie. to powiedział że wydzielina wróciła i musi ją odkrztusić, i cytuję:"Mariolko, nie panikuj, parę razy mnie zakaszlało, lekarz mówił że to normalne"

To poprawne podejście. Wydzielina może przecież pojawiać się i znikać i nie oznacza to, że chemia nie działa lub działa.
mariolab napisał/a:
czy 40 % to w porównaniu do innych raków (np piersi, mózgu) to dużo. czy ta skuteczność jest taka mała tylko w przypadku płuc czy tak zawsze jest.

Są raki z lepszymi (niż wasze) rokowaniami, są takie z gorszymi. Rokowania zależą właściwie bardziej od stopnia zaawansowania, niż od rodzaju raka.
Rozumiem myśli, jakie się u Ciebie pojawiają, ale porównywanie teraz tego w jakim raku są jakie rokowania to jest tylko rozdrapywanie ran i zadawanie pytań bez odpowiedzi. Twój tata ma takiego raka, jakiego ma i nic już tego nie zmieni.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group