1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak rozmawiac o nieuniknionym?
Hexe

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6505

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2012-11-09, 16:29   Temat: Jak rozmawiac o nieuniknionym?
Napisze cos na ten temat, na przykladzie mojego taty, ktory dlugo chorowal na raka prostaty. Wiedzial, ze ma raka i przerzuty do kosci ale prawie do konca wierzyl ze z tego wyjdzie, tzn. moze inaczej, wiedzial , ze to nieuleczalna choroba, ale majac 72 lata umrze raczej ze starosci niz na te chorobe, ktora raczej dobrze poddaje sie leczeniu. Ostatni miesiac przed jego smiercia spedzilam w domu rodzicow i rozmawialam duzo z tata, ale widzialam, ze jego psychika nie dopuszcza mysli o zblizajacej sie smierci, chociaz jego stan zdrowia bardzo sie pogarszal. Wiem, ze gdybym zaczela rozmowe z nim na temat tego, ze odchodzi, byloby to katastrofalne w skutkach. Byl pod opieka hospicjum domowego, przychodzila lekarka- zakonnica i powiedziala mi pewnego razu aby tacie nie mowic, ze ma wode w plucach, czyli zrozumialam, ze ona sama zauwazyla, ze mam z tata nie rozmawiac na temat zblizajacego sie konca. Wiem, ze ludzie sa rozni i niektorzy chca wiedziec prawde a niektorzy nie, ale o tym moga zdecydowac tylko najblizsze osoby, ktore znaja bardzo dobrze chorego i sami wyczuja czy i kiedy na jaki temat z chorym rozmawiac.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group