1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Licznie powiększone węzły
Jolana

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 11104

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-10-20, 16:24   Temat: Licznie powiększone węzły
Moniqaa

Od kilku lat dokuczają Ci powiększone węzły chłonne.. Wykonana w tamtym czasie biopsja nie wykazała zmiany złośliwej i to było najważniejsze.
Cytat:
Od lekarza po otrzymaniu wyników usłyszałam, że jest to zwykły węzeł i mam się nie przejmować.


Problem powrócił...
Niedawno miałaś wykonany rtg. kl.piersiowej
Cytat:
Wyniki rentgena "narządy wewnętrzne bez zmian".

Wynik ok.

Cytat:
Laryngolog po przebadaniu stwierdził, że nic nie widzi, a węzeł skoro jest już tyle lat to znaczy, że "taki mój urok i mam się nie przejmować"

To raz, a dwa, że powiększone węzły chłonne nie muszą zawsze oznaczać patologii - zwłaszcza szyjne, nie rzadko zostają powiększone po infekcjach. Podczas diagnozowania pod lupę ;) bierze się obraz węzłów chłonnych w USG w korelacji z ich cechami w badaniu lekarskim.
Cytat:
Prywatnie zrobiłam także badanie USG szyi - pani była sympatyczna i także nie kazała się przejmować podobno ten największy węzeł jest odczynowy, a reszta to zwłókniałe węzły
No właśnie. :)

Reasumując : w obrazie USG nie stwierdzono cech patologii, w rtg również nie, wyniki badań krwi w tym - morfologia z rozmazem są w porządku. Nie ma się do czego przyczepić.
Naturalnie wskazana jest dalsza obserwacja i kontrola lekarska, ale na razie nie ma sensu tym się zamartwiać.. :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group