1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 14
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-07, 15:09   Temat: Chłoniak T komórkowy
Myślę, że tak. Ale przede wszystkim ważna jest konsultacja z lekarzem. Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-07, 14:42   Temat: Chłoniak T komórkowy
Przyczyny powiększenia węzłów mogą być bardzo różne, bardziej niepokojące może być trend i tempo ich wzrostu.
W wyniku z października węzły chłonne krezkowe były powiększone do 21x8mm SUVmax 4.0.
W wyniku z grudnia te węzły zmniejszyły się do 14 mm i bez wzmożonego metabolizmu glukozy. Czyli te węzły się zmniejszają i lekarz opisujący wynik wskazuje na ich charakter łagodny.
Poza tym w wyniku z października było opisane wzmożenie metabolizmu glukozy w jelicie krętym, w ostatnim badaniu nie jest to opisywane - może to jest odpowiedź na pytanie o powiększone węzły krezkowe ???
Powiększone węzły chłonne krezki są odczynem na proces zapalny przede wszystkim jelit i żołądka.
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2016-01-07, 13:37   Temat: Chłoniak T komórkowy
W wyniku jest napisane, że jest wzmożony metabolizm w obrębie migdałków podniebiennych (trochę mniejszy niż w poprzednim badaniu), jednak we wnioskach jest napisane, że obraz migdałków podniebiennych wskazuje na ich łagodny charakter <nie rozrostowy - a taki byłby, gdy miałby być chłoniak>.
W porównaniu z poprzednim badaniem w płucu lewym pojawił się 'naciek', najprawdopodobniej o charakterze zapalnym - do dalszej kontroli, obserwacji.
Są również widoczne węzły chłonne krezkowe bez wzmożonego metabolizmu glukozy, ich charakter jest łagodny.
W wyniku PET wnioski są kluczowe. Nie ma sugestii choroby rozrostowej/chłoniaka.
Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-11-02, 13:28   Temat: Chłoniak T komórkowy
Tak jak jest napisane we wnioskach:
jest wzmożony metabolizm w: migdałkach podniebiennych, węzłach chłonnych szyjnych oraz węzłach chłonnych krezkowych - najprawdopodobniej mają charakter odczynowy (zapalny, nie nowotworowy). Ale wskazana jest dalsza kontrola. Warto to sprawdzić.
Pozdrawiam
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-12-13, 12:00   Temat: Chłoniak T komórkowy
Mojego doświadczenia: tak po ok. 3 m-cach po przeszczepie zaczęło mi przybywać sił.
Tak ok. 1 m-c po przeszczepie - to 'masz prawo być słabszy'.
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-12-12, 20:39   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
odkilku dni nnie wiem czemu czuje się jakiś osłabiony nie ze słaby ale nie mam na nic ochoty ręce nogi mnie trochę bolą w kościach i może apetyt mam mniejszy..

Wspominałeś o tym lekarzowi?
Może to skutki uboczne po
hajtowy20 napisał/a:
biseptol Hascovir Orungal
lub/i 'ogólne osłabienie' po przeszczepie :?ale?:
Może jakaś infekcja?
Wyniki krwi są niezłe.

Pozdrawiam i cieszę się, że się odzywasz :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-30, 08:49   Temat: Chłoniak T komórkowy
Dla hajtowego20, został wydzielony wątek niemerytoryczny:
=> tego wątku <= i w tym wątku proszę m.in. o kebabach ;) , wsparcie, kciuki itd.

Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-24, 08:03   Temat: Chłoniak T komórkowy
Na pewno 'normalne' jest chudnięcie.
hajtowy20 napisał/a:
chudne co dzień jakieś 300 gram mniej :o wiadomo nie jem tyle co zawsze trochę mniej ale żeby tak spadać . schudłem już w szpitalu od przyjścia 4 kg

oczywiście lekarz to widzi :?ale?: :)
W trakcie takiego leczenia, jak i po jest też zwiększone zapotrzebowanie energetyczne.
Mniej jesz (pomimo wszystko), więcej potrzebujesz (m.in. do regeneracji organizmu).

A bilans płynów zawsze wychodzi/-ł na 'zero'?

hajtowy20 napisał/a:
w buzi mam jakieś dwie afty

Lekarz wie o nich? Choć to też często występuje przy takich leczeniach. Ale lepiej pokazać lekarzowi. :)

Pozdrawiam i trzymam dalej tak mocno kciuki jak do tej pory trzymałam :cmok: ;)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-17, 15:03   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
Apetytu nie mam niestety

Rozumiem, 'znam ból', ale do znudzenia będę powtarzać "jeść rozumem" ;) i dbać o higienę jamy ustnej <wiem obie sprawy w tej sytuacji niełatwe ;) >
hajtowy20 napisał/a:
samopoczucie w porządku

To cieszy.
I cieszymy się, że się odzywasz.
Pozdrawiam :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-16, 08:59   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
Nie chce się wstać, ani śniadania zjeść

To normalne. Natomiast staraj się jeść rozumem. To ważne dostarczać organizmowi energii, bo naprawdę będziesz potrzebował jej dużo. :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-14, 20:16   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
Ciągle chodzę do wc mam robiony bilans płynów ile wypilem a ile wydalilem:)

MisiekW napisał/a:
czy nie ma masz jakichś obrzęków (np. kończyn dolnych, zwykle w stawie skokowym - czyli tzw. obrzęków kostek po normalnemu mówiąc)... Czasem się zdarza, że ludzie puchną, bo są duże ilości płynów, a nerki mogą nie nadążać. Najwyżej dostaniesz Furosemidum.

M.in. po to jest bilans płynów :) . Przy tak dużej ilości podawania płynów (jaka jest podawana przed podaniem komórek krwiotwórczych), (myślę, że) furosemid jest podawany 'jako standard' (bo organizm z tak dużą ilością płynów sam z siebie nie da rady)
hajtowy20 napisał/a:
Co 5 minut biegam do wc
to zapewne hajtowy20 już furosemid dostaje.

Ale oczywiście obserwować się należy. I skrupulatnie liczyć to co się wypiło :)

Jeśli już dostajesz zofran dożylnie (często stosowane przy przeszczepianiu szpiku), i jednak będą wymioty, to poproś o zmianę leków przeciwwymiotnych.
Lepiej nie dopuszczać do wymiotów. Leki przeciwwymiotne lepiej brać przy podawaniu chemii, nawet wtedy gdy nie pojawiają się wymioty.

Hajtowy20, dobrze byłoby gdybyś się wypytał lekarza lub pielęgniarek co dostajesz :)

W większości ośrodków, pacjent, u którego jest przeprowadzany przeszczep szpiku jest traktowany jako pacjent specjalnej troski ;)
Wszelkie 'dziwne' dolegliwości, coś 'nowego się pojawiło, niepokojącego zgłaszać lekarzowi, pielęgniarkom.
Wiem, że jesteś dzielny, Twoja postawa bardzo podoba mi się :) , ale lepiej 'chuchać na zimne' i nie dopuszczać, aby się rozwinęło. O wiele trudniej jest opanować 'przeróżne' skutki uboczne, gdy się bardzo rozwiną. A i wbrew pozorom personelowi medycznemu ułatwia leczenie i dbanie o Ciebie. :)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-10-11, 19:45   Temat: Chłoniak T komórkowy
Na razie korzystaj z tego co masz i co możesz. Nie zamartwiaj się na zaś.
Po chemii i potem zanim się białe pojawią, z jedzenie bywa dość często trudno. Ale nie ma co na zaś hajtowego straszyć ;) .
Teraz dbaj o siebie i pozwalaj sobie na nie-małe-co-nieco ;) .
Dbaj o siebie i niech ta infekcja mija.
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-25, 21:33   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
Ale chodzi mi o cewnik urologiczny

A przepraszam, po co? Jakiś problem z odprowadzaniem moczu?

[ Dodano: 2014-09-25, 21:49 ]
hajtowy20 napisał/a:
jak z tym cewnikiem bd potrzebny ? ;D ktoś mi mówił że tak ale Już sam nie wiem xzy może złe zrozumiałem

hajtowy20 napisał/a:
Ale chodzi mi o cewnik urologiczny

Znów się pomądrze za nim odpowiesz. Chyba jednak coś źle zrozumiałeś.
Pewnie, i mogłeś słyszeć o zakładaniu cewnika (bo się to standardowo wykonuje przed 'przeszczepianiem szpiku'), ale dotyczy to cewnik wprowadzony przez naczynie krwionośne do dużej centralnej żyły (zwane wkuciem centralnym)
http://pl.wikipedia.org/w...2ucie_centralne
a nie chodziło o cewnik urologiczny
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cewnik_urologiczny
no chyba, że pojawią się problemy przeróżne, to i może cewnik urologiczny założą, ale tego standardowo się nie zakłada przy przeszczepianiu szpiku.


Chyba, że czegoś nie wiem :?ale?:

:)
  Temat: Chłoniak T komórkowy
JustynaS1975

Odpowiedzi: 126
Wyświetleń: 57229

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2014-09-25, 20:18   Temat: Chłoniak T komórkowy
hajtowy20 napisał/a:
jak z tym cewnikiem bd potrzebny

Lepiej go mieć. Wygodniej. W trakcie 'całej procedury przeszczepiania' podają b. dużo kroplówek. I jeżdżenie co i rusz po igłami po żyłach jest 'mało komfortowe'. A w czasie podawania chemii, weflony powinny być zmieniane co dzień. Taki cewnik, to wygoda. Pierwszego dnia po założeniu może trochę ciągnąć i przeszkadzać. Ale na drugi dzień po założeniu, przyzwyczaisz się.
hajtowy20 napisał/a:
na wszelki wypadek będę brał heviran

To nie jest dobry pomysł. Nie ma takiej potrzeby. Lepiej tradycyjnie, poprzez dbanie o siebie (m.in. unikanie tłumów (teraz zaczynają kichać, prychać itd.), to ja się da nie szwędać się po supermarketach, kinach, unikać komunikacji miejskiej (w czasie zatłoczenia) itp. , i higienę. )
W czasie przeszczepu i potem po, będą Cię faszerować jeszcze przez długi czas różnymi specyfikami (heviranu też się bierze).
hajtowy20 napisał/a:
stomatolog oceni

Tak stomatolog oceni, czy 'w Twoim zębach' są potencjalne źródła zakażeń.
Pozdrawiam serdecznie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group