1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Kilka słów.
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7987

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-10, 08:45   Temat: Kilka słów.
Pierwszy 'błąd' był przy pierwszej (opisanej przez Ciebie) wizycie na pogotowiu, pomylono infekcję dróg oddechowych z 'nowotworem' (dość często oznaki 'chłoniaka' są pomylone z zakażeniem dróg oddechowych). Wtedy już były prawdopodobnie 'nacieki' np. w śródpiersiu lub płucach. I być może 'chłoniak' był w fazie początkowej (ale tylko 'być może' to była faza początkowa).
Jeśli powiększone węzły chłonne nacieki są klatce piersiowej (np. w śródpiersiu), ciśnienie wywołane przez nie może powodować obrzęk, niewyjaśniony kaszel, duszność, problemy w przepływie krwi do i od serca. Powiększone węzły często naciskają na narządy, co skutkuje ich niewydolnością i może powodować wiele innych objawów, m.in. woda w płucach.
I tak jak pisałam wcześniej Tata trafił do szpitala, gdy już zmiany były prawdopodobnie rozległe lub/i 'pechowo' naciekające.

Ponieważ nie dysponujemy żadnymi wynikami badań, to wszystko co będzie napisane będzie w sferze domysłów, i zapewne nigdy nie dowiecie są co tak naprawdę było Tacie.

Bardzo Wam współczuję.
  Temat: Kilka słów.
JustynaS1975

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 7987

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2015-06-08, 23:21   Temat: Kilka słów.
córabura napisał/a:
Moje pytanie brzmi czy ten nowotwór mógł w tydzien czasu doprowadzic mojego tate do zgonu?

Jeśli to był chłoniak hodgkina, to w tydzień nie doprowadza go zgonu, nawet biorąc pod uwagę to, że jest 'agresywnym' chłoniakiem.
Tata trafił do szpitala już w 'ciężkim/poważnym stanie'. Niestety nie mamy badań, to tylko mogę przypuszczać z tego co pisałaś, że już nowotwór był 'b. zaawansowany' :?ale?: i też chyba pech, 'nieszczęśliwie umiejscowione nacieki'.
Też tak naprawdę nie wiemy jaki to był chłoniak i czy w ogóle był to chłoniak :?ale?:

I też nie wiemy z jakiego powodu Twój Tata trafił do szpitala? Co było powodem, że poszedł do lekarza/do szpitala?

I niestety z tego co piszesz, może być opieszałość/niedbalstwo lekarzy :?ale??:

Bardzo mi przykro ::rose::
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group