1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-06, 19:30   Temat: Czerniak
Dziękuję za odpowiedź. Pocieszylas mnie. 😄 Jadę do lekarza na koniec miesiąca i się zapytam co i jak
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-06, 09:25   Temat: Czerniak
Witajcie. Ten czas tak szybko leci w kwietniu miałam kontrolę wszystko ok. Teraz jadę na kontrolę na koniec czerwca.

Jednak najbardziej nurtuje mnie to jak przebywać na słońcu w taki upał. Stosuje filtr 30-50 tylko tyle że jadę do pracy i potem do domu koło 16.00 bardzo sporadycznie jestem na słońcu jak jest. Czy muszę się bardzo chronić
. Czy chociaż te ręce mogą być zakryte mimo że smaruje się filtrami?
Pomóżcie bo chyba wpadnę w paranoje. Nieukrywam że w pracy jest u mnie bardzo gorąco i nie jestem w stanie się też ubrać na długi rękaw.
Pozdrawiam was.
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-01-08, 11:42   Temat: Czerniak
Witajcie. Jestem po 1 badaniach miałam. Dziś usg brzucha i węzłów pachowych wszystko ok. Lekarz powiedział że co 6 mies. przeswietlenie płuc co 3 mies. Usg brzucha i węzłów.. Kolejna kontrola początek kwietnia
Ale się cieszę....
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-19, 22:30   Temat: Czerniak
No właśnie. O badaniach nie mówił.

Ale z tego całego szoku przypominam sobie ze wspomial że NFZ tego nie refunduje więc jest tak jak piszesz. Eh.
Mówił że w około 80 % nie ma nawrotu w ciągu 5lat.

Ja liczyłam że kontrolę ale on am wstępie z grubej rury i tym leczeniu co mnie wyprowadziło z rytmu i już się przerazilam.
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-19, 22:05   Temat: Czerniak
Tak 1.08 miałam usunięte a wynik był. Dopiero 28.09 więc 2 miesiace czekania. Potem już celowo byłam w WCO i tam już poszerzenie początek listopada i koniec listopada wycięcie węzłów.

Ja to jestem w szoku ze wyskoczył z takim leczeniem. Myślałam że tylko kontrolę już 1 ma być początek. Stycznia. Eh
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-19, 17:41   Temat: Czerniak
Pomóżcie.


Bylam u onkologa powiedział że kontrolę. Usg brzucha i dolow pachowych co 3 mies. Rtg płuc co. 6 miesięcy.

Mówił też i leczeniu immuoterapia. Czy ona jest refundowane jak to wygląda.
Mam mieszane uczucia do dalej mam robić
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-19, 10:08   Temat: Czerniak
Witajcie. Jestem już po operacji. Miałam na koniec listopada w Gnieźnie u docenta Murawy. Lekarz z powołania. Cudowny człowiek. Odebrałam wynik wycięto 10 węzłów wszystkie czyste. Najpiękniejszy prezent na święta. Dziś jadę do onkologa.

Pozdrawiam.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-12-20, 19:39 ]
super :uhm!:

  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-04, 21:46   Temat: Czerniak
Dziękuję. Tak leczylsm się w Poznaniu w WCO nie miałam. Konkretnego lekarza prowadzącego. W czwartek miałam. Zabieg usunięcia pakietu węzłów pachowych w Gnieźnie u docenta Murawy. Pojadę do prof. Otrzymałam też namiary w Poznaniu na doktora Mackiewicza

Czekam na wynik. Liczę że teraz już będzie tylko lepiej

Oczywiście byłam w 1% gdzie przerzut jest w węźle.
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-26, 18:22   Temat: Czerniak
Dziękuję.

Teraz po. Poszerzeniu wycinka i pobraniu węzłów miałam miesiąc L4.

Bardzo się boje kolejnego zabiegu.. Ja wszystko szybko załatwiam ale niestety nie mam. Jakiegoś jednego swojego onkologa.., 😪
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-24, 20:17   Temat: Czerniak
Dziękuję Tobie bardzo za takie informacje. Pan doktor też mówił że jak coś będzie to naświetlanie. Ale jestem dobrej myśli że będzie wszystko dobrze. Widzę że miałaś podobne wyniki co ja te pierwsze histo. Mnie właśnie zastanawia dlaczego aż tyle węzłów miałam wyciętych. Ciekawe ile teraz będzie usuniętych.. A długo czekałaś na operację? Po jakim czasie wróciłaś do pracy?

A na leczenie immunoterapią czy szczepionka to nie można czy tej odmianie?

Tak jak mówisz nie wiem jak to w głowie sobie ułożyć rodzina zamalana a tyle planów na przyszłość.
Jak każdy zastanawiam się dlaczego akurat ja.
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-24, 11:18   Temat: Czerniak
Saovine a po wycięciu reszty węzłów miałaś jakieś dodatkowe leczenie. Jestem przerażona bo mam 25 lat i całe życie przed sobą.

Nie wiem już kogo prosić mam o. Pomoc.
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-23, 12:46   Temat: Czerniak
Leczr się w Poznaniu w WCO. Na 20 grudnia mną wizytę u prof. RUTKOWKSIEGO ale mam jechać jak będę miała wynik z operacji wycięcia reszty węzłów mówiła pani która rejrstrowala.

1 wynik badania pt1a. Poziom clarca III. Breslov 0.7 mm. 2 mitozy/1mm2 reszta jak pisałam bez owrzodzenia nacieku.

A 2 wynik jak pisałam w 2 na 6 jest przerzut.

Jestem załamana tym że jest przerzut boję się kolejnej operacji i czekania na ten. Wynik
  Temat: Czerniak
Justyna_206

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-23, 10:51   Temat: Czerniak
Dnia 1.08 miałam usuwane znamię okazało się że to czerniak. Rozpoznanie tP1a bez nacieku, owrzodzenia i innych czynników. Dnia 6.11 miałam poszerzenie usunięcia czerniaka i biopsje węzła. Odebrałam w środę wynik - zmiana na plecach bez komórek nowotworowych a w węzłach w 2 z 6 usuwanych przerzut o wielkości 0.6 cm bez przerwania torebki. Na początek grudnia mam operacje usunięcia reszty węzłów pachy prawej. Usg brzucha rtg płuc jest ok. Dodatkowo robiłam TK klatki i brzucha - również potwierdziły, że czysto. Proszę powiedzcie jaka szansa jest na to, że reszta węzłów będzie bez zmian nowotworowych?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group