1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 31531

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-09-08, 22:17   Temat: Guz płuca prawego
Wika
O rany, czyli jednak raczysko:(
Niepotrzebnie straciłyście tyle czasu....

U nas - podobnie jak u Agni Taty - też mieliśmy szczęścia "załapania się" na operację...
To jedyna szansa na wyleczenie.
jesli mama ma duże obciążenia innymi chorobami to nalezy rozwazyć i zasięgnąć opinii, ale po 70 - tce też operują. Wszystko zalezy od kondycji pacjenta. Wiek nie jest tutaj tak ważny. Mój Tata był operowany w maju 2010r. W listopadzie skończy 70 lat...

Nas lekarz torakochirurg (cała rodzinę - tzn. Tatę, mamę i nas - dzieci) zaprosił na rozmowe do swojego gabinetu. Przez godzine opowiadał nam o operacji, przedstawił wszytskie za i przeciw. Fakt - jest duże ryzyko powiklań po operacyjnych, nawet śmierci (chyba koło 10%), zależy tez czy byłoby u Twojej Mamy wycięte całe płuco czy tylko płat.
Nam powiedział, że całe płuco, więc ryzyko znacznie większe i operacja trudniejsza, ale długo sie nie zastanawialiśmy. Ja byłam przeszczęśliwa, że dr chcą operować, Tata wystraszony, że musi mieć operację! DR wspominał o opcji zastępczej zamiast operacji - czyli tak jak u Was - radioterapii radykalnej, ale z tego co wiem jest to skuteczne tylko przy maleńkich guzach - nie wiem czy 3-4 cm guza całkowicie zniknie dzięki lampom...

Skonusltujcie Mame jeszcze gdzies i dowiedz sie czy chcą wyciąc całe płuco, czy tylko płat.

pozdrawiam cieplutko
  Temat: Guz płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 31531

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-08-22, 22:13   Temat: Guz płuca prawego
Wika
bardzo mi przykro:( mam obawy, że ktoś - na jakimś etapie - czegoś nie dopilnował i zamiast dobrze sprawdzić i zdiagnozować Mamę wybrano wersję gruźlica. Oby to nie był nowotwór, bo pół roku zwłoki w leczeniu to makabrycznie dużo...:(

ściskam mocno
  Temat: Guz płuca prawego
Katarzynka36

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 31531

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-27, 22:52   Temat: Guz płuca prawego
Witaj Wiki
Przykro niezmiernie, jak rejestruje sie kolejna Osoba na forum szukająca pomocy, bo to oznacza, ze kolejna rodzine dopadło to potworne nieszczęśćie:(

Przykro mi tym bardziej, że Tatuś - jak piszesz - też chorowal na to paskudztwo...
Nie jestem fachowcem, więc nie będę interpretowała wyników Twojej Mamy, ale trzymam kciuki, żeby było dobrze.

pozdrawiam cieplutko
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group