1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz ślinianki
Ktosiula

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5824

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-01-01, 00:55   Temat: Guz ślinianki
Chrisk,
Nie chcę straszyć, ale w moim przypadku obraz USG też nie wskazywał na zmianę złośliwą. Ba, wszyscy lekarze mnie pocieszali że to na pewno łagodna, bo tak nie wygląda zmiana złośliwą na USG. No cóż, wyszło jak wyszło..
Z badania palpacyjnego też nie można wykluczyć ani potwierdzić złośliwości.
Moim zdaniem macie dwie opcje:
- albo zrobić biopsję na własną rękę u dobrego patomorfologa. Wynik rzuci być może jakieś światło na to jak planować operację.
- albo nie robić biopsji ale naciskać na chirurga który będzie operował aby wyciąć CAŁĄ śliniankę. Dlaczego to takie ważne? Otóż dlatego że gdyby nie daj Boże okazało się że guz był złośliwy nie trzeba będzie robić reoperacji. Słyszałam od jednej pacjentki, że na Śniadeckich mają taki zwyczaj aby najpierw pacjenta oszczędzać w ilości wycinanego gruczołu, a po wyniku hist-patu wzywają na drugą operację aby wyciąć resztę gruczołu i ewent. węzły chłonne.

Ja męczyłam mojego lekarza że chcę mieć wyciętą absolutnie całą śliniankę - oba płaty, jak trzeba to i węzeł chłonny. I moje życzenie spełniono, choć moja zmiana miała 7 mm i była tuż przy granicy gruczołu w płacie powieszchownym. Usunięto mi całość razem z węzłem wewnątrzśliniankowym który był prawidłowy ale dr pojechał po całości ;) I za to jestem mu wdzięczna i mam zamiar żyć w zdrowiu i szczęściu do późnej starości czego również życzę Twojej żonie i Tobie :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group