1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca = koniec mojego świata
Luika

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11461

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-18, 22:16   Temat: Rak płuca = koniec mojego świata
Trauma.... może nie wiem, może nie rozumiem, bo jestem po tej drugiej stronie.... Ja ci mogę tylko napisać, że z "tej strony" (osoby chorej) naprawdę nie jest najciekawiej, bo to MY mamy raka i to MY potencjalnie szybciej umrzemy i to MY nie mamy zakończonych wiele spraw i to MY musimy patrzeć na wasze cierpienie, wasz strach.... To okropne,ze przez to przechodzimy, czy z tej czy tamtej strony....

Tata jest dzielny! Patrz na niego. Rozmawia z Tobą a to naprawdę jest trudne. A ty robisz ile tylko możesz. To nie jest twoja wina,że tak się w życiu układa... Trzeba walczyć! A ciebie zjada strach..... stąd panika. Jeśli sama sobie nie radzisz idż do lekarza, od tego jest. pomoże.

Ale proszę, pomyśl.... może warto spędzić z Tatą trochę czasu inaczej? Może rozmawiając o niczym, może przytulając się do siebie, może mówiąc sobie,że się kocha.... On też się boi... A najbardziej boi się o ciebie, bo jesteś jego dzieckiem a cierpisz. To wiem na pewno, bo mam córkę... ale ona widząc,że ja się nie poddaję walczy razem ze mną o mnie.

Może spróbuj. Walcz razem z Nim o Niego.

Trauma, jestem tu. Tak bardzo chciałabym ci pomóc, przytulić, wyciszyć...
Mocno tulę Was wszystkich ;*
  Temat: Rak płuca = koniec mojego świata
Luika

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11461

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2013-03-17, 20:38   Temat: Rak płuca = koniec mojego świata
Trauma, kochanie... to dla Was wszystkich jest wielki szok. Każdy odreagowuje jak potrafi. Płacz nie jest czymś złym. Najgorsza jest panika, dlatego pewnie Tata, jako głowa rodziny stara się wszystko zrównoważyć. My kobiety inaczej odbieramy świat i zawsze jest w nas dużo emocji. On myśli za Was trójkę. Pewnie ma wiele spraw, które chciałby załatwić aby Was nimi nie obciazać, kiedy sam będzie musiał zająć się walką. Wy jesteście przerażone, to pomyśl w jakim On musi być szoku. Przecież to jego właśnie dotyczy najbardziej.
Myślę,że powinnaś porozmawiać z Tatą. Powiedzieć, co czujesz, co myślisz i że będziesz go wspierać kiedy będzie tego potrzebować. I,że JESTEŚ.

I pamiętaj,że my też tu jesteśmy i jeżeli będziesz potrzebować wsparcia, to pisz.....
Nie jesteś sama

Mocno tulę Was do serca ;*
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group