1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 25
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-27, 20:45   Temat: Zmiana rozrostowa
::rose::
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-26, 15:27   Temat: Zmiana rozrostowa
Kasiu,
Myślę ciepło.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-21, 01:10   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,
Przed pielęgnacją powinien dostawać dodatkowo przeciwbólowo fentanyl donosowy w tej sytuacji. Poproś lekarza z hospicjum o receptę.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-16, 15:01   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,
Poproś tego księdza. Tata na coś czeka. Może na to jednak. Miewałam już takich agentów ;)
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-16, 06:28   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Przerzuty na skóre śmierdzą, owrzodziały.

A zatem - na siateczkę nieprzywierającą - warstwa plastra Atrauman Ag. Czarna siateczka, z zawartością srebra - tylko na zakażone rany.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-14, 05:21   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,
KasiaKasiaKasia napisał/a:
3.Zmiana pampersa jest okropną męczarnią dla NIEGO, wyje, ale sam nie wie dlaczego..

Na 10 minut przed zmianą pampersa trzeba podać fentanyl krótkodziałający w postaci sprayu donosowego. Preparaty są dwa - Instanyl i PecFent. Poproś lekarza o receptę na któryś.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
4.Zmiana opatrunku na PRZEOKROPNYCH przerzutach na twarz ZAWSZE kończy się oderwaniem kawałka rany razem z gazą/wacikiem/plasterkiem, właściwie próbowałam wszystkiego już.

Przed położeniem opatrunku trzeba położyć, bezpośrednio na ranę, siateczkę o nazwie Jelonet lub Grassolind. Jest to opatrunek nieprzywierający, znacznie ułatwi pielęgnację - w aptece bez recepty, weź rozmiar 10x40 - cena ok. 10-15 zł, można go ciąć w dowolne kawałki. Najlepiej pociąć, kiedy jest jeszcze w "sreberku", tzn. po wyjęciu z papierowego opakowania. Siateczka jest nasączona parafiną i nie jest właściwym opatrunkiem, tylko nieprzywierającą barierą pomiędzy opatrunkiem a raną. Cech "właściwego" opatrunku nie zmienia.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
5. Moje 14 dni opieki nad rodzicem już się wyczerpało.

Weź od lekarza pierwszego kontaktu ze 2 tyg. na tzw. depresję reaktywną. Masz na pewno, więc lekarz nie popełni nadużycia, a Ty będziesz z ojcem.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
7. Ojciec po prostu się męczy, przez sen GŁOŚNO jęczy.

Spróbuj poprosić lekarza o leki wyciszające, mam na myśli konkretnie Lorafen.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
9. Wygląda na to, że to wszystko będzie trwało jeszcze długo.

Nie.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-11, 20:21   Temat: Zmiana rozrostowa
Myślę ciepło :heart:
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-05, 06:30   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,

To końcówka. Parę/naście godzin.

Głupków olej. Szkoda życia.

Trzymaj się. Dasz radę.

Myślę ciepło :flower:
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-25, 11:24   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Zastanawiam się nad wezwaniem księdza, sama nie wiem CO go jeszcze trzyma,

Wezwij. Czasem właśnie TO, nawet jeśli stosunki z Panem Bogiem i Kościołem całe życie były takie sobie.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Moja mama to jest anioł normalny

To genetyczne jest... :flower:
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-21, 16:08   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,
Teraz to już długo nie potrwa. Za chwilę nie będzie połykał. Czas na wenflon podskórny.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-19, 21:57   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
2. Przerzuty na skórę są coraz brzydsze. Wstrętne czerwone, pęczniejące kulki.

Można włączyć sterydy. Trochę zmniejszą obrzęk.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
6. Tata dostał neoparin w zastrzykach przeciwzakrzepowo podczas chemioterapii.
Zastanawiam się czy jest sens go kłuć dalej. Skoro od ostatniej (ostatniej też w życiu) chemioterapii minęło 4 tygodnie.

Choroba nowotworowa sprzyja zakrzepicy, podawanie zastrzyków związku z chemią nie ma. Moim zdaniem obecnie podawanie lub nie nie ma znaczenia.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
7. Mówi zdawkowo szeptem, takim wyduszonym ledwo, ledwo. Czemu?

A co w buzi? Grzybica może?
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Powiedziałam, że moim obowiązkiem jest zapewnić ojcu spokojne umieranie a nie martwienie się czy ktoś ma ochotę na rozmowy z nim.

Uwielbiam Cię :-D

PS.
bogdusia napisał/a:
Madziu a wiadomo kiedy zlot w tym roku?

Jadę jutro do Gazdy na ferie, coś ustalimy ;)
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-17, 21:57   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Będą punkty (na złość!)

Uwielbiam. Przejrzyste.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Na pewno ktoś, kiedyś tutaj zajrzy i będzie widział jak sytuacja U NAS ewoluowała, będzie wiedział czego się spodziewać.

Na przykład ja, żeby wiedzieć, kiedy mam się wtrącić :mrgreen: A potem pewnie niejeden.
KasiaKasiaKasia napisał/a:
(Jestem Wam za to winna flaszkę)

Dobrze, że sobie z tego zdajesz sprawę :mrgreen: Zapraszamy na kolejny Zlot ;)
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-11, 13:40   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia,
Nie wiem, czy będziesz chciała/mogła powiedzieć Tacie, że wiesz, że "to koniec". Żeby mu powiedzieć, że Ci smutno, ale wiesz, że tak musi być. I że sobie dasz radę. Że będziesz tęsknić, ale nie rozpaczać. Itp. Żeby mu było spokojniej...

Myślę ciepło :flower:
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-03, 19:38   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Na grzybice dostalismy daktarin oral żel.

Bez antybiotyku niestety.

Daktarin jest antybiotykiem przeciwgrzybiczym ;) a jeśli miałaś na myśli "typowe" antybiotyki, które są stosowane w infekcjach bakteryjnych - to niestety najprostsza droga do zaostrzenia grzybicy... A zatem dobrze się stało.

KasiaKasiaKasia napisał/a:
"jak pan nie bedzie jadł to założymy sonde"

Odpowiedz spokonjnie, ze sonda w tym stanie to uporczywa terapia i nie ma na to zgody Taty, Twojej ani Kościoła :mrgreen:

KasiaKasiaKasia napisał/a:
dusi sie coraz częściej w nocy przy próbie wstania

A koncentrator tlenu "chodzi" w nocy? Jeśli tak - na ile jest ustawiony przepływ tlenu?

KasiaKasiaKasia napisał/a:
Właściwie to nie je bo zaraz wraca;(

Poproś o czopki przeciwwymiotne.
  Temat: Zmiana rozrostowa
Madzia70

Odpowiedzi: 344
Wyświetleń: 86311

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-02-02, 11:00   Temat: Zmiana rozrostowa
KasiaKasiaKasia napisał/a:
Chrypka, ma taki piskliwy głos trochę

A grzybicy w buzi nie ma? Biały/szary/brązowy nalot na języku?

KasiaKasiaKasia napisał/a:
Boję się, że nie będę potrafiła przeciwstawić się lekarzowi i nalegać na podanie leków podskórnie.


Nalegaj. Dopóki nie nalegniesz - nie będziesz wiedziała, czy potrafisz ;)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group