1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6391

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-23, 22:38   Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Ulza napisał/a:
Wczoraj był na konsultacji u swojego profesora powiedział mu że wszystko w rękach Boga bo ma przerzuty w wątrobie i to one pozatykały w niej kanaliki.

Czyli dokładnie ta sytuacja, o której piszę powyżej.
Ulza napisał/a:
Teraz ma opuchnięte nogi w kostkach

Obrzęki będą narastać z powodu niewydolności wątroby - wątroba produkuje substancje, które utrzymują wodę w naczyniach krwionośnych. Bez tych substancji (albumin) woda wychodzi do przestrzeni pozanaczyniowej i robią się obrzęki.
Ulza napisał/a:
została nam chyba tylko medycyna naturalna.

Nie ryzykowałabym. Większość naturalnych substancji "oczyszczających" i "wspomagających w leczeniu nowotworów" ma silny wpływ negatywny na wątrobę.

Ulza, czy Twój Tata jest pod opieką hospicjum domowego? Jeśli nie - radziłabym to załatwić jak najszybciej. Stan jest bardzo poważny i nie macie dużo czasu przed sobą, przykro mi :uuu:
  Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6391

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-22, 22:30   Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Ulza,
Bez badań obrazowych (usg, tomografia) nic nie można powiedzieć. Bilirubina w załączonych badaniach jest podwyższona, ale to wiemy i bez badań, bo Twój Tata ma żółtaczkę.

Podejrzewam, że przerzuty w wątrobie są bardzo liczne i zatykają drobne przewody żółciowe. Dlatego protezowanie głównego odpływu nic nie daje - po prostu zaczopowane przerzutami są drobniutkie kanaliki żółciowe i żółć, produkowana przez komórki wątroby nie ma jak z nich odpłynąć, dlatego przechodzi do krwi.

Jeśli jest tak, jak napisałam powyżej, to nic się nie da zrobić, ponieważ komórki wątroby bezustannie produkują żółć --> ona nie ma dokąd odpłynąć --> przenika do krwi ->- i tak cały czas, godzina za godziną. W dodatku sytuacja będzie się pogarszać, bo przerzuty stale rosną i będą przytykać kolejne przewody żółciowe.

Przykro mi, że nie mam dla Ciebie lepszych wiadomości. Jeśli załączysz badania obrazowe, z których wyniknie co innego niż napisałam - będzie można zweryfikować poradę.
  Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6391

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-07-21, 00:51   Temat: Zatkane drogi żółciowe po protezowaniu
Ulza,
Tak, jak prosiłam - zamieść wyniki badań. Bez tego nie da się nic powiedzieć, bo drogi żółciowe mogą być "zatkane" w różny sposób.
Ulza napisał/a:
czy w XXI w. naprawdę nie ma sposobu aby pozbyć się nadmiaru żółci?

Są takie sytuacje, w których nie ma na to sposobu.

Czy jesteście pod opieką hospicjum domowego?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group