1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Madzia70

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-09, 07:58   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj, andypandy,
Przykro mi z powodu śmierci Waszego Taty ::rose::
Odpowiadam na Twoje pytania soraj, ponieważ nie jest regułą, że lepiej nie wiedzieć. Jeden człowiek chce wiedzieć, bo pozwala mu to uporządkować sobie rzeczywistość, nawet jeśli jest bolesna. Inny woli nie wiedzieć, bo jest mu z tym łatwiej żyć...
soraj napisał/a:
Czy Tata mogl byc glodny?Nie byly podawane rowniez plyny, nie mogl powiedziec ze chce mu sie pic. Czy oby nie byl spragniony.

Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że Tata nie był głodny ani spragniony. Każdy odchodzący człowiek przestaje jeść i pić - po prostu organizm przestaje trawić i wysyła sygnały: "Nie dostarczać więcej pożywienia, bo sobie z tym nie poradzę".
soraj napisał/a:
Czy to byly halucynacje czy tak bardzo cierpial. (...) Czym spowodowany jest ten niepokój.

Prawdopodobnie była to (dość typowa) reakcja na postępujące niedotlenienie organizmu. Nie każdy umierający człowiek tak się zachowuje, ale na pewno zachowanie Taty nie było wyjątkiem. Pobudzenie prawdopodobnie nie sprawiało Tacie cierpienia, po prostu miał potrzebę aktywności i wykonywał czynności, które mógł wykonać - tzn. ruszał rękami, zdejmował ubranie. Nie zdawał sobie sprawy, że robi dziwne rzeczy, ponieważ nie pamiętał tego, że przed chwilą robił to samo, tzn. np. rozbierał się.
soraj napisał/a:
Tata oddychal przez usta bardzo glosno bardzo trudno wszystko bulgotalo. Czy cierpial?

Poczytaj wątek: "Umieranie - jak rozpoznać, że to już blisko" - tam jest dokładnie wyjaśniony mechanizm "bulgotania". Być może doczytasz też tam odpowiedzi na inne nurtujące Cię pytania.
soraj napisał/a:
mam nadzieje ze nie byl swiadomy tego ze tak ciezko oddycha i tym co sie znim dzieje.

Nie był tego świadomy.
Pamiętaj, że umieranie wygląda znacznie bardziej dramatycznie dla otoczenia niż dla umierającego. Umieranie i śmierć jest częścią życia, pamiętaj też o tym. Dla tych, którzy pozostają - wiąże się z bolesnym poczuciem straty bliskiego człowieka, stąd dramat, który przeżywamy...
Pozdrawiam Was serdecznie :heart:
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Madzia70

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-23, 09:20   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj,
W ampułkostrzykawce z Fragminem jest bąbelek powietrza. Pamiętaj, że nie wypuszcza się go przed podaniem zastrzyku. Należy tak podawać lek, aby ta odrobinka powietrza "weszła" pod skórę jako ostatnia - już po podaniu dawki leku. Takie postępowanie zmniejsza prawdopodobieństwo powstania wylewu podskórnego.
Pozdrawiam Was serdecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group