1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-06-28, 20:09   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Alu,
Przyjmij serdeczne wyrazy współczucia...
::rose::
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-13, 22:42   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Alu,
Pozwoliłam sobie edytować Twój post i poprawić nazwy specyfików ;)
Poczekaj cierpliwie na rozwinięcie działania leków. Wymioty z dużym prawdopodobieństwem uda się opanować. Mama jest leczona bardzo dobrze :)
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-05, 13:51   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Jest mało prawdopodobne, żeby w ciągu 3 miesięcy od ostatniej tomografii rozwinęły się kamienie żółciowe dające takie dolegliwości. Raczej jest to podrażnienie wątroby związane z leczeniem - przebytym i obecnym.
Jabłko, pomarańcza nie powinny zaszkodzić.
Essentiale można stosować.
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-05, 09:45   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Zamieściłaś info o rtg, ale bez daty, więc nie wiedziałam, że ono jest "świeże". W tej sytuacji oczywiście nie ma sensu wykonywanie rtg po raz drugi.
Być może problem tkwi w okolicach kręgosłupa lędźwiowego, a bóle stawu biodrowego to efekt promieniowania bólu. Możecie zrobić badanie "rentgen kręgosłupa L-S" czyli (kręgosłup lędźwiowo-krzyżowy) ale pamiętaj, że na rtg, nawet prywatny, potrzebne jest skierowanie lekarskie.
Ala81 napisał/a:
bjawowo przypomina mi to problem z woreczkiem żółciowym, kamienie żółciowe...

To znaczy - które objawy Ci to przypominają?
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-03, 22:49   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Kość prawdopodobnie nie jest złamana - podałam tylko ewentualność, na którą trzeba się przygotować. W sytuacji złamania stosuje się zespolenie operacyjne.
Pamifos można rozważyć, ale trzeba mieć potwierdzenie przerzutu. Zaczęłabym od wykonania rentgena.
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-03, 14:49   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Alu,
Niestety wygląda to na przerzut do kości biodrowej. Leki z tej grupy, co diklofenak dobrze działają na bóle związane z przerzutami do kości. Diklofenak działa ok. 12 godzin, więc można Mamie dawać 2x1 czopek lub nawet 2x2. Wizyta u ortopedy nie ma w tej sytuacji sensu. Należy się niestety liczyć z możliwością złamania kości w tym miejscu.
Zimne, zlewne poty często towarzyszą chorobie nowotworowej. Niestety nie ma na nie rady.
Jaki widzisz cel w zabraniu Mamy do szpitala?
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-03, 00:02   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Ala81 napisał/a:
Od trzech dni ból nogi się nasila.

Gdzie ten ból jest umiejscowiony dokładnie? Co go nasila? Ruch? Opuszczenie nogi w dół?
  Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Madzia70

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 34522

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-28, 16:40   Temat: Nasza historia i Prośba o pomoc
Alu,
To, co powinniście zrobić natychmiast, to zapisanie Mamy do hospicjum domowego. Jeśli ma leczenie przeciwbólowe ustawione wielokierunkowo, a pomimo to jest nieskuteczne - bez fachowej pomocy nie dacie sobie rady. Mama na pewno wymaga zintensyfikowania leczenia przeciwbólowego.
Teraz odnośnie Twoich wątpliwości:
Mama ma najprawdopodobniej przerzut/y do trzustki. Stąd bóle brzucha i jasny stolec. Podwyższony wynik CRP oznacza aktywny stan zapalny w organizmie (w chorobie nowotworowej wynik 36 to nie dramat, bywa 10 x większe)
Jeśli chodzi o Twój ostatni post, to chyba pisałaś z telefonu, bo jest tam mnóstwo absurdalnych rzeczy (domyślam się, że to podpowiedź automatycznego słownika) - część starałam się poprawić, ale na niektóre zupełnie nie mam pomysłu. Nie wiem, co to jest
Ala81 napisał/a:
Gorzów w placie górnym prawym,

Ala81 napisał/a:
bez strukcji.

Ala81 napisał/a:
jest umięśnionego ponad linię żeberka

Moim zdaniem ciągnięcie Mamy na tomografię niemal całego ciała jest bez sensu - nie wniesie nic do leczenia, narazi Mamę na niepotrzebną utratę sił a Was na spore koszty.
Obecnie należy się skupić na zapewnieniu Mamie komfortu - leczenie przeciwbólowe, zapobieganie wymiotom, może poprawienie apetytu - to powinien być Wasz cel...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group