1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak zarodkowy jądra z przerzutami do płuc
Marceli1985

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8242

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-16, 12:28   Temat: Tk brzucha i klatki piersiowej po usunięciu jądra
Niestety, nie podjecie dalszego leczenia było moim zaniedbanie. Po jednej wizycie w centrum onkologii zniechęciłem sie i sprawę ostatecznie zlekceważyłem. Po operacji nie miałem robionych żadnych badań, tylko teraz ten tk. Badanie histopatologiczne brzmi tak złosliwy guz zarodkowy jądra zbudowany z elementów carcinoma embryonale et york sacc tumor. Ponadto pojedyncze komórki olbrzymie syncytiotrofoblastu. Zatory nowotworowe w naczyniach krwionośnych. Nowotwór ograniczony do jądra. Nie nacieka najądrza ani powrózka nasiennego.

[ Dodano: 2012-04-16, 12:35 ]
a operacja usunięcia jądra miała miejsce w styczniu 2011

[ Dodano: 2012-04-16, 12:37 ]
Czy taki stan rokuje szanse na wyleczenie? W tym tygodniu jade do centrum onkologii na konsultacje. Czego mogę się spodziewać? Bardzo dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

  Temat: Rak zarodkowy jądra z przerzutami do płuc
Marceli1985

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8242

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-04-16, 12:04   Temat: Rak zarodkowy jądra z przerzutami do płuc
W ubiegłym roku miałem usunięte lewe jądro ze względu na złośliwego guza zarodkowego.
Dalszego leczenia nie podjąłem.

Po roku zaczął mi dokuczać intensywny ból w jamie brzusznej, lekarz skierował mnie na TK jamy brzusznej i klatki piersiowej.
Wynik badania niepokoi mnie trochę, ale nie wszystko rozumiem, czy ktoś mógłby mi pomóc?

TK klatki piersiowej z kontrastem - mnogie rozsiane zmiany meta w obu płucach,
największa zmiana na płucu lewym wym ok 2,7x2,1 cm w płucu prawym wym ok 2,2x2,2cm
Niewielkie obszary o zaburzonej powietrzności miąższu płucnego...
Kilka przychawiczych dolnych węzłów chłonnych obustronnie dł ok 1 cm.
Zmiany węzłowe przyaortalnie w nadbrzuszu.

Tk brzucha z kontrastem - liczne zmiany meta w widocznym miąższu płucnym śr. ok 2,6.
trzy śledziony dodatkowe s po ok 1,1 cm, 1,7 cm i 0,6cm.
Pakiet powiększonych węzłów chłonnych wzdłuż aorty brzusznej po stronie lewej
szerzący się pomiędzy aortą a żyłą główną dolną oraz przykręgosłupowo
łączny wym. tych zmian wynosi ok. 8,0x 4,9x 9,4 cm.
Pojedyncze drobne węzły chłonne krezkowe dł do ok. 0,9 cm
Węzły chłonne w otoczeniu naczyń biodrowych wspólnych dł. ok. 1,3 cm po stronie prawej i 1,8 po stronie lewej.
Węzeł chłonny w sąsiedztwie lewych naczyń biodrowych zewnętrznych dł. ok. 1,5 cm.
Niewielkie ognisko rozrzedzenia struktury kostnej w talerzu kości biodrowej prawej śr. ok. 0,7 cm
oraz po stronie lewej śr, ok. 0,5cm - zmiany o niejasnycm charakterze.

Bardzo proszę o pomoc w sklasyfikowaniu stopnia tych wszystkich zmian i ewentualnego ryzyka.
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group