1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-04, 13:38   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelinko

podoba mi się Twoja determinacja w działaniu, więc oby plan działania został zrealizowany w 101%
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 22:28   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
To ja mam taką propozycję:
-zaczekajcie do następnej chemii,

- jeśli żyły nie będą chciały wspólpracować zapytajcie o wkłucie centralne
-jeśli to problem igieł, możemy się tak umówić, że wymienimy się na PW adresami, dowiecie się ile tych igieł będzie trzeba ,a ja Wam te igły spróbuję zakupić tutaj u nas i wysłać.

Jeżeli to będzie kwestia tylko igieł, bo nie sądzę żeby w Krakowie nie mieli doświadczenia w tym temacie.

Jeżeli to ma pomóc i ulżyć ( bo to przekłuwanie niezbyt miłe jest i zapychanie kroplówki) to warto myślę pomyśleć :)
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 09:46   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
U nas był to zabieg tzw. na dziale chirurgii jednodniowej.

Małżowinek normalnie rano poszedł na ten zabieg...zabieg był przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym, był chirurg i anestezjolog i pielęgniarka. Trwało to całość około pół godziny. Od tego czasu czyli od roku, nie mamy żadnych problemów z zapychaniem, żadnych plastrów nie wymieniamy.

Po zabiegu bardzo szybko się goiło, nie było nawet zdejmowania szwów gdzyż były rozpuszczalne, dziwi mnie takie [podejście lekarza waszego, bo u nas w Szczecinie naprawdę jest już rzadkość, że ktoś przyjmuje chemię bez portu.

tutaj masz wszystko o portach:

http://www.porty.info.pl/?

[ Dodano: 2010-12-21, 09:47 ]
W dziale odpowiedzi, jest wiele pytań i odpowiedzi wyjasniających wiele
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-21, 09:26   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Widzę, że co lekarz to inna opinia : mój Małżowinek ma port od roku i nie mieliśmy żadnych problemów. Wręcz odwrotnie- żyły już były tak słabe, że podobnie jak u Waszej mamy, trzeba było co chwileczkę przekłuwać i to też był problem, a teraz zero problemów.

Co do oleju - ja podawałam mamie, ale mam po chemii nie bardzo chciała to pić, przerzuciliśmy się na rozcieńczone kiśle.
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-19, 13:05   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelino

doczytałam na temat portów : Procedura implantacji portu jest refundowana przez NFZ wyłącznie dla chorych poddawanych "długotrwałej chemioterapii" - refundacja dotyczy zarówno proceduty jak i samego urządzenia.

Jednak w niektórych ośrodkach procedura implantacji jest wykonywana na tyle rzadko, że problemem jest sam proces przygotowania procedury przetargowej na dostarczenie portów. W takim wypadku niestety trzeba port zakupić samemu.

Może taka sytuacja jest w Waszym ośrodku, gdzie się leczycie?
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-18, 21:25   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelino

jak to założenie portu nie jest refundowane?

To chyba pomyłka..my mamy port i prawie co drugi pacjent w naszym CO też ma założony . Nie trzeba specjalnej prośby do lekarza, lekarz wręcz namawiał do założenia.

Dowiedz się może jeszcze raz, bo to chyba niemożliwe...
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Peti

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 72241

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-16, 11:39   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Agnieszko
jeśli pozwolisz wtrącę się w tym temacie

W swoim zyciu mam dwie bliskie osoby, którym gotowałam po chemii: moja mama i mój Małżowinek.

I mamy tutaj różnice w przechodzeniu chemii:

- w pierwszych dniach po chemii mamusia nic nie jadła, miała takie bóle i wymioty, że cokolwiek zjadła to wyrzucała z siebie. Troszeczkę pomagało jej zamrożone kawałki ananasa - ssała je. Robiłam jakieś kiśle, bulioniki delikatne, delikatny gotowany kurczak, ale w większości przypadków mama wogóle nie miała apetytu. Minęło to po kilku dniach i wtedy była eksplozja apetytu różnego : mamusia miała różne smaki i to jej przygotowywałam.

- u Małżowinka było troszeczkę lepiej, bo tylko w pierwszy dzień po chemii miał problemy ale tylko z zapachami potrwa. Zjadał właściwie wszystko na co miał ochotę, ale na początku napewno to nie było ciężkostrawne, tylko bardziej gotowane ( chociaż nie lubi) a później pieczone mięso w rękawie w piekarniku.
Jednak bardzo szybko wrócił mu apetyt.

Większość osób jednak ma odczucia takie jak moja mama więc co mogę polecić- nie zmuszaj mamy do jedzenia, powinna tylko dużo pić, tylko nie polecam soków cytrusowych, jeśli nie będzie chciała jeść nic konkretnego n= nie zmuszaj. Napewno "odbije sobie" gdy skutki uboczne miną

Życzę jak najmniejszych skutków ubocznych.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group