1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-27, 11:45   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Mikjola

oj szkoda, że wczoraj nie przeczytałam Twojego postu, bo kolejki w rejestracji w B-szczy są straszne, zwłaszcza w poniedziałek, my jeździliśmy na 5 rano :shock:

Czekam na info po wizycie..mam nadzieję ,że się dostaniecie.
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-22, 22:36   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Przepraszam że tak późno ale :

onkolog-ginekolog- dr. Zbigniew Dzwoniarkiewicz tel. 52- 374 33 93

"chemik - Wioletta Starzec - niestety nie mam telefonu ale do centrali 52 - 374 30 00
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-22, 12:51   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Mikjola

jeszcz chwilkę cierpliwości, podam Ci namiary do onkologa-ginekologa, który w Bydgoszczy leczył moją mamę, mam do niego nr.telefonu i chyba maila, więc jak tylko dostanę to szybciutko podam.

Oj to niestety okres świąteczny i dlatego takie problemy z kontaktem z niektórymi lekarzami.

Jeśli chodzi o chemioterapię to przeżyliśmy w Bydgoszczy kilku lekarzy i zdecydowanie najbardziej profesjonalnie zajęła się mamą doktor Starzec - też podam namiary...

Tylko chwilunia, bo mama moja się "zakopała" w pociągu w Poznaniu
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-21, 23:28   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Mikjola

oj te nasz mamy załamujące się - jutro podam Ci namiary na lekarza onkologa i lekarza " chemika" z CO Bydgoszcz, bo poprostu nie chcę teraz budzić mamy ;)

Moja załamana była podobnie, ja wychodziłam z założenia że trzeba mówić prawdę, ale nie "obuchem między oczy". Jeżeli Twoja mama wie, że to nowtwór trzeba to potwierdzić i powiedzieć, i w związku z tym, że się przytafiło, najważniejsze że jest droga leczenia. Chyba, że mama nie chce się leczyć to wtedy trzeba bardziej" obuchem.." Ja pamiętam mojej mamie powiedziałam w takim wypadku, że jeżeli faktycznie chce nas już opuścić i zrobić ze mnie sierotę to proszę bardzo . Ostre ale zadziałało. Moja mama przeszła wiele chemii, od ostatniej chemii minęło 6 lat, mama jeździ na kontrole do CO B-szcz i odpukać jest dobrze.
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-21, 22:53   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
mikjola1 napisał/a:
Czy mama będzie leżała w szpitalu, czy trzeba ją dowozić do Bydgoszczy?


tak szybciutko tylko ten wątek pobytowy w CO Bydgoszcz - moja mama się tam leczy, jednak miała chemioterapię, inne pacjentki naświetlane leżały wszpitalu ale to zależy od cyklu tych naświetleń.

Poza tym obok CO b-szcz jest hotelik, ale myślę że ewentualnie dla rodziny.
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-20, 19:19   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Jola

Kwalifikacja zaawansowania nowotworu czyli określenie czy jest ograniczony tylko do trzonu macicy, jaka jest jego wielkość, i czy są przerzuty do organów odległych. W przypadku teściowej-mamy- naciek nowotworowy jest również na pęcherz w wielkości 3 cm więc mamy tutaj do czynienia z bardziej zaawansowanym nowotworem i od tego zależy dalsze leczenie.

FIGO - to Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa .
  Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Peti

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37207

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-12-20, 18:52   Temat: Rak trzonu macicy zaawansowany
Witaj...niestety na tym forum

to co udało mi się znaleść:

Najczęściej występujący w tej lokalizacji nowotwór, rak śluzówki trzonu macicy (carcinoma endometrii),
jest jednocześnie jednym z najczęściej rozpoznawanych nowotworów złośliwych u kobiet, a zachorowalność
na niego stale wzrasta.

Rak trzonu macicy jest zaliczany do najlepiej rokujących nowotworów układu rodnego – dla całej grupy
chorych przeżycie 5-letnie wynosi 65%.

G.2. pT3aNX Naciek nowotworowy obejmuje ponad połowę grubości ściany trzonu, ścianę szyjki macicy sięgając aż do ujścia zewnętrznego - wg klasyfikacji zaawansowania wg FIGo - IC - naciek zajmuje więcej niż 1/2 mięściówki.

Jednak z uwagi na naciekana pęcherzu moczowym wg. tej samej klasyfikacji jest to - IVA

Leczenie zależy od stopnia zaawansowania nowotworu - nie mogę oczywiście stwierdzić, stopnia zaawansowania, są napewno osoby, które udzielą Ci bardziej szczegółowych informacji.

pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group