1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak zagięcia esiczo-odbytniczego naciekający macicę C19
Reszka.78

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10477

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-14, 18:42   Temat: Rak zagięcia esiczo-odbytniczego naciekający macicę C19
Motylku, chciałabym być tak silna, na jaką mogę uchodzić tu na forum. W domu jestem kłębkiem nerwów wsłuchującym się w Mamy organizm i jakbym mogła o bym się Mamy pytała jak się czuje, po kilkadziesiąt razy dziennie. W grudniu będzie mieć kolejną kontrolę u onkologa, znów badania krwi, tomografię, a ja już się martwię czy wszystko będzie w porządku i choć powtarzam sobie, że MUSI BYĆ, to i tak się tym zamartwiam.
Tak jak mówisz, choroba nowotworowa to choroba całej najbliższej rodziny. To nie grypa, czy karat, gdzie tylko chory jest chory i co najwyżej może sobą nieco absorbować otoczenie, bo marudzi, bo o coś prosi, ale za kilka dni wszystko wraca do normy.

Pewnie za jakiś czas przejdzie takie zamartwianie się, zarówno mnie jak i Tobie i podejdziemy do wszelkich kontroli i badań rutynowo, jak w pewnym sensie cukrzycy, którzy muszą kontrolować poziom krwi. Jak na razie jest to dla mnie nadal sprawa świeża, a dla Ciebie i Twojej Mamci to już w ogóle - dostałyście po głowach i nadal Wam w nich dzwoni :tull:

Będzie dobrze, bo MUSI być :cmok: Pozdrawiam serdecznie Ciebie i Twoją Mamusię :) Zdrówka i uściski
  Temat: Rak zagięcia esiczo-odbytniczego naciekający macicę C19
Reszka.78

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 10477

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-13, 15:21   Temat: Rak zagięcia esiczo-odbytniczego naciekający macicę C19
Motylku Drogi. Z Mamusią na pewno wszystko będzie dobrze, chociaż wiem z własnego doświadczenia, że często nerwy po prostu zjadają i codziennie nam towarzyszą.
Od operacji mojej Mamci, w grudniu minie rok, a ja nadal strasznie się przejmuję i przeżywam każde Jej gorsze samopoczucie.
Najważniejsze, że operacja została przeprowadzona i gadzina nie będzie się dalej rozprzestrzeniać. A jeśli byłoby cokolwiek, to chemia z pewnością to wybije :)
Zrozumiałe jest też, że Twoja Mamcia bardzo to przeżywa i myśli, że to wyrok. To także jest normalne. Bardzo rzadko, ludzie po takiej diagnozie nie są załamani i nie odechciewa im się żyć. Zwłaszcza gdy jeszcze wokół ludzie chorują i odchodzą.

absenteeism napisała, że w tym stadium 66% pacjentów uzyskuje 5-letnie przeżycie. Ja gdzieś czytałam, że nawet 85-90%, więc jest okej :)

Pozdrawiam Cię serdecznie i Twoją Mamusię :cmok: Przytul Ją ode mnie i życz dużo zdrówka :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group