1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
Reszka.78

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 14374

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-22, 18:34   Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
Lucy jest bardzo prawdopodobne, że to tylko dyskopatia. Wiadomo, że wszelkie zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa powodować mogą ból i dyskomfort.
Skoro jednak boli nadal i nie ma żadnej poprawy po zastrzykach, to trzeba dalej badać sprawę i się nie poddawać. Lepiej nieco przesadzić, niż zaniedbać.
Proponuję wizytę u onkologa i powiedzenie o tych dolegliwościach, jest szansa, że dostaniecie skierowanie na PET, albo scyntygrafię kości. Niestety przy tym potrzeba nieco cierpliwości łażenia do skutku. Mam nadzieję, że Twoja Mamcia jest cierpliwa, bo moja lekarzy nie lubi i nie zamierza do nich chodzić, choć i tak jest lepiej niż kiedyś. Teraz przynajmniej pilnuje terminów kontrolnych wizyt i badań ;P

Zdrówka życzę dużo i dużo cierpliwości :) Pozdrawiam Ciebie i Mamcię gorąco :)
  Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
Reszka.78

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 14374

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-12, 12:45   Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
alaslepa napisał/a:
lucy88 jeśli onkolog wyznacza wizyę kontrolną po roku, to ja proponuję zmianę onkologa(wizyty kontrolne powinny odbywać się co 3 miesiące, do 6).
Pozdrawiam Ala


DOKŁADNIE! Wizyty kontrolne są co trzy miesiące przez pierwsze dwa lata, a potem co 6 miesięcy - no chyba, że onkolog uzna, że kontrole mogą być co 4 miesiące. Ale pół roku to MAX, przynajmniej przez pierwsze dwa lata. Jeśli onkolog wyznaczył następny termin za rok, to to jakiś konował a nie lekarz. :evil:
Kochanieńka bierzcie nogi za pas i to szybko!

Buziaczki, ściskam mocno i Mamusi zdrówka życzę. Pozdrów Ją koniecznie :cmok:

[ Dodano: 2012-12-12, 12:51 ]
P.S. Moja Mamcia do swojej Onkolog biega co trzy miesiące, ma robioną całą morfologię + biochemię, markery i TK. Teraz wyjątkowo na kontrolę grudniową nie miała tych badań, a jedynie markery. Onkolog mimo iż wszystko jest w porządku, dała Mamci skierowania na TK i kolonoskopię - a nie musiała jak sądzę. Tak więc naprawdę MUSICIE poszukać innego onkologa, bo tamten to się nadaje kury szczać wyprowadzać. Wybacz dosadne słownictwo, ale mnie normalnie trząchło jak przeczytałam.

Buziaczki raz jeszcze i ściskam mocno :)
  Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
Reszka.78

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 14374

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-12-08, 19:24   Temat: Rak jelita (Guz kątnicy) po operacji Pomocy!
Lucy spokojnie :)

Moja Mamcia też miała raka kątnicy, wycieli Jej go w grudniu zeszłego roku. Także pobolewały Ją plecy i także martwiłam się czy to nie przerzutowe. Jak mi wytłumaczyła Nadzwyczajna Moderatorka tegoż forum, przerzuty są możliwe, ale mało prawdopodobne. Namów Mamcię na prześwietlenie odcinka krzyżowo-lędźwiowego. Może ma tam zwyrodnienie jakoweś i stąd bóle. Oczywiście Mamcia Twoja powinna pójść do lekarza pierwszego kontaktu, albo onkologa i poinformować o tej dolegliwości :)

Jak możesz przepisz lub wklej wszystkie wyniki badań (także krwi) jakie Mamcia miała robione, to pomoże Naszej Wspaniałej Kadrze Merytorycznej z zapoznaniem się dokładnym i odpowiedzeniem na nurtujące Cię pytania lepiej niż ja :)

Pozdrawiam Cię serdecznie ;)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group