1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15694

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-20, 19:20   Temat: Rak trzonu macicy
Zamieszczony przez Ciebie wynik uściśla dotychczasowe informacje:
obecność raka gruczołowego endometrialnego trzonu macicy, o średnim stopniu złośliwości,
naciekającego ponad połowę grubości błony mięśniowej trzonu macicy i ograniczonego jedynie do macicy,
bez przerzutów do lokalnych węzłów chłonnych, oraz prawdopodobnie także bez przerzutów odległych.

Przeprowadzone leczenie - usunięcie także węzłów chłonnych - przy naciekaniu ponad połowy grubości błony mięśniowej jest zgodne z aktualnym standardem postępowania (Zalecenia (2013 r.), str.: 289, 291),
podobnie proponowane leczenie uzupełniające - radioterapia, w tym przypadku (rak pośredniego ryzyka nawrotu: T1b G2 i zakładając L0V0) 'Zalecenia' wskazują na przewagę brachyterapii nad radioterapią (str. 290).
  Temat: Rak trzonu macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15694

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-12, 20:18   Temat: Rak trzonu macicy
Nie znam tego szpitala, ale wnosząc choćby z tej sprawy o poród wynika, że nie jest on wyspecjalizowany wyłącznie w onkologii,
a BCO z pewnością tak, co moim zdaniem przemawia za wyborem takiej placówki - onkologicznej.
  Temat: Rak trzonu macicy
Richelieu

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 15694

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-08-07, 23:55   Temat: Rak trzonu macicy
MisiekW napisał/a:
Nie wiemy, jakie są wyniki badań obrazowych (np. TK), nie wiemy, jakie są wyniki badań laboratoryjnych, etc.,

Co więcej, nie wiemy nawet, czy w ogóle zostały wykonane badania, jakie być powinny (Zalecenia (2013 r.), str. 287):
Cytat:
Po potwierdzeniu histopatologicznym nowotworu trzonu macicy należy przeprowadzić:
—— pełne badanie lekarskie (podmiotowe i przedmiotowe);
—— badanie ginekologiczne (per vaginam i per rectum) z wziernikowaniem;
—— RTG klatki piersiowej;
—— USG przezpochwowe i USG jamy brzusznej;
—— podstawowe badania laboratoryjne krwi i moczu.
W przypadku podejrzenia nowotworu przekraczającego granicę trzonu macicy dodatkowych informacji może dostarczyć badanie KT lub MR jamy brzusznej i miednicy (ocena naciekania w obrębie miednicy) oraz PET-KT (ocena obecności przerzutów w odległych narządach).


Terravita napisał/a:
Lekarz poinformował mamę, że wykryto komórki rakowe i musi szybko poddać się operacji, którą przeprowadzą 18 Sierpnia.

Nie powiedział nic na temat stopnia zaawansowania choroby. Kazał tylko zgłosić się do szpitala.

Z tego wynika, że raczej nie było badań, jakie wyżej cytowane 'Zalecenia' wskazują za konieczne.
A to stawia pod dużym znakiem zapytania ocenę prawidłowości procesu diagnostycznego.



Terravita napisał/a:
Moja mama podchodzi do tego w sposób "co ma być to będzie".
Ja, moi drodzy, chciałbym wiedzieć, jakie ma opcje, co nas może spotkać.

Proszę o informację jak dopilnować odpowiedniego leczenia, na co zwracać szczególną uwagę. Nie chciałbym, aby potraktowano leczenie mojej matki "po łebkach".

Uważam, podobnie jak moi przedmówcy, że powinniście powierzyć leczenie właściwemu szpitalowi - centrum onkologii, gdzie wszystkim kierować powinien doświadczony onkolog:
MisiekW napisał/a:
Bardziej wskazana byłaby konsultacja przez lekarza doświadczonego w prowadzeniu pacjentek z tym rodzajem nowotworów (ginekolog-onkolog, onkolog kliniczny) i, w mojej opinii, tak jak wspomniała Edvige oraz alka operacja w ośrodku doświadczonym, po rozważeniu wszelkich za i przeciw.
ileene napisał/a:
BCO - tj Beskidzkie Centrum Onkologii w Bielsku
Edvige napisał/a:
U mnie było podobnie. Lekarz /ordynator oddz. ginekologicznego/ który pobrał materiał do badania po otrzymaniu wyniku z badania histopatologicznego stwierdzającego raka chciał mnie operować za tydzień. Zapytałam na czym będzie polegać operacja więc udzielił mi informacji, że usuną macicę i od tego jaki będzie wynik będzie zależało dalsze leczenie, być może druga operacja.
I wiesz co zrobiłam po nieprzespanej nocy? Pojechałam bardzo wcześnie rano do ŚCO, zostałam przyjęta przez lekarza i rozpoczęły się przygotowania do operacji tj, tomografia, RTG i szereg badań niezbędnych do właściwego przeprowadzenia zabiegu.
Wiem, że choć z nikim tego nie konsultowałam to podjęłam szybką i właściwą decyzję oddając się w ręce specjalistów onkologów.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group