1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi przewodowy in situ
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9364

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-30, 21:12   Temat: Rak piersi przewodowy in situ
siostra napisał/a:
Decyzję już podjęłam - mam ustalone terminy wizyt, ale szukam jeszcze poparcia dla niej. Czy zdecydowanie się na zmianę poradni i lekarza oraz radioterapię uważacie za słuszną?

Moim zdaniem słusznie, z uwagi na podejście Twojej nowej lekarki:
siostra napisał/a:
Pani dr rzetelnie zapoznała się ze wszystkim co przyniosłam (od maja ub.r) i stwierdziła, że 1. nie podpisuje się pod jedynie ścisłą obserwacją, 2. margines jest za mały, 3. jestem w grupie ryzyka, a przynajmniej tak mnie traktuje póki nie ma wyników BRCA - m.in. prowadziła moją siostrę i pamięta ją, 4. ona widzi dwa wyjścia: docięcie czyli w moim przypadku mastektomię bądź radioterapię.

Twoja obawa o zbyt mały margines (o czym też pisałem w poście #7) jest w pełni uzasadniona, co potwierdza Twoja lekarka.
Jak rozumiem, zaproponowała wybór radioterapii zamiast mastektomii,
dla spokoju i pewności, że jest to wybór optymalny, możesz poprosić o uzasadnienie tego.
  Temat: Rak piersi przewodowy in situ
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9364

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-20, 11:32   Temat: Rak piersi przewodowy in situ
Wynik potwierdza, że jest to rak wewnątrzprzewodowy (carcinoma intraductale) o wysokim stopniu złośliwości G3.

Margines 0,5 mm od przedniej granicy cięcia jest zbyt mały (za bezpieczne uważa się marginesy >= 10 mm).
Wymaga on poszerzenia (docięcia), o ile będzie to możliwe.

Zgodnie z uwagą lekarza powinny zostać przebadane i oznaczone receptory.
Możesz upewnić się, czy zostało to podjęte i kiedy powinny być znane wyniki.

W uzupełnieniu leczenia prawdopodobnie zostanie zaproponowana radioterapia.
  Temat: Rak piersi przewodowy in situ
Richelieu

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 9364

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-04, 20:01   Temat: Rak piersi przewodowy in situ
Ponad to, co zaproponowała Soja do przeczytania o tym rodzaju nowotworu dodam, że stwierdzono:
1. Wysoką złośliwość nowotworu (G3),
2. Prawdopodobnie niskie stadium zaawansowania choroby (ale niekoniecznie tylko in situ).

Leczenie może polegać na operacyjnym usunięciu całej zmiany (guza) z uzupełniającą radioterapią,
albo na mastektomii w przypadku stwierdzenia zajęcia przez nowotwór większego obszaru (Zalecenia PUO, od str. 122).

W przypadku stwierdzenia większego zaawansowania choroby niż stadium przedinwazyjne (in situ)
czego nie można wykluczyć choćby z uwagi na wysoki stopień złośliwości,
leczenie zostałoby rozszerzone do zakresu przewidzianego dla stadiów inwazyjnych (j.w., od str. 123).

Niezależnie od tego powinno zostać przeprowadzone oznaczenie receptorów (ER, PgR, HER2)
oraz węzła chłonnego wartowniczego.

Nie martw się jednak na zapas, ważne, że diagnostyka i leczenie zostały wdrożone szybko i przy wczesnym stadium zaawansowania choroby.

Pozdrawiam i trzymam za Ciebie kciuki. :uhm!:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group