1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-08-05, 16:27   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Pytałam o Paklitaxel,ale lekarz stwierdził,że przeprowadzano badania na trzustce i nie jest to zbyt skuteczne jednak przy tym nowotworze. Od 10tego wprowadzają mamie nową chemię,jakąś 3 składnikową,ale niestety tata nie zapamiętał nazw... będę starała się dowiedzieć. Ogólnie mama czuje się nie najgorzej -je,pije,nie boli. Wyniki krwi ma dobre. Tylko już jest przerażona na samą myśl,że 10tego po podaniu nowej chemii będzie musiała zostać w szpitalu na obserwacji.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 22:37   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Oczywiście wiem,że to nie leczy raka i pani dietetyk (notabene odpowiadająca za zespół żywienia w CO i lekarz z wykształcenia) to zaznaczyła. Jednak zdaję sobie też sprawę posiadając co nieco doświadczenia z dietetyki klinicznej,że właściwe odżywianie ma wielkie znaczenie przy wszystkich schorzeniach. Jeśli chodzi o nowotwory to wszelkie odstępstwa nie są wielkim grzechem i nie mam zamiaru zabraniać mamie jeśli będzie miała ochotę na czekoladę czy frytki :)
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-16, 13:26   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Co ludzie to opinia - przykład z dzisiaj- umówiłam mamę na konsultację dietetyczną i rozpisanie diety pod chorobę ze znaną dietetyczką-lekarzem,która pracuje między innymi w CO. Powiedziała mi,że szczególnie przy trzustce konieczna jest dieta. Natomiast gdy mama spytała swojej lekarki z (tego samego) szpitala,to powiedziała,że diety nie ma potrzeby stosować... Wydobędę dzisiaj od rodziców dane tego lekarza,który operował tamtą kobietę i będę starała się z nim skonsultować. Im więcej informacji i konsultacji tym lepiej moim zdaniem. W końcu jakieś opinie może zaczną się pokrywać...
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-15, 23:16   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Dzisiaj dowiedziałam się o przypadku koleżanki mojej cioci,która miała ten sam przypadek + przerzuty do śledziony. Usunięto część wątroby i reszty "zakażonych" organów. Kobieta jest 2 lata po operacji i ma się dobrze. Zabieg wykonano w warszawskim szpitalu. Dostałam namiary na prowadzącego ją lekarza,będę się dowiadywała. Jedni mówią,że operacja,inni że absolutnie, można troszkę zgłupieć :/ .
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-11, 21:10   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Wielkie dzięki,pojadę jak najszybciej do dr która prowadziła mamę na oddziale w CO. Zapytam,a nuż może się uda coś zaradzić.

[ Dodano: 2014-07-11, 21:13 ]
Aha no i operacji nikt nie proponował bo jest to już rak nieoperacyjny niestety.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-10, 23:59   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Dzięki! Bez walki się nie poddamy,to pewne. Po chwilowym załamaniu mam ochotę poruszyć niebo i ziemię dla niej.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-10, 13:40   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Póki co najważniejsze,że na razie mama czuje się w miarę dobrze. Czekamy co dalej.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-07-10, 11:11   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Właśnie dawno nie pisałam a wszystko tak szybko poszło... Po wykonaniu badań dostaliśmy wyrok- rak trzustki z przerzutami do wątroby. Wczoraj zadzwoniłam do pani doktor i poprosiłam,żeby wszystko szczerze mi powiedziała. Mamy parę miesięcy...
Już sama nie wiem co mam myśleć,co robić czy w ogóle mogę coś jeszcze zrobić.
Mama jest po pierwszej chemii jakiejś lekkiej. Wystąpili o zgodę na mocniejszą i pewnie następna będzie już taka.
Bezsilność wobec tego gó** a jest straszna. Najgorsza.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-09, 20:43   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Markery były robione tylko te które opisałam wcześniej ( nie wskazujące na nowotwór). W środę zapisałam mamę to gastro-onkologa,podobno jednego z lepszych.
Stan zapalny był sugerowany już dawno,później była teza o raku,a teraz znowu nie rak,ale nie wiadomo co :|
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-09, 20:22   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Mama po konsultacji z profesorem, który ją prowadził w szpitalu. Stwierdził,że to nie jest rak,ale mama ma teraz żółtaczkę i czuje się bardzo niedobrze. Zalecił powtórzenie biopsji bo nie ma pojęcia co to jest...
Wstawiam najświeższe wyniki tomografii i usg wykonanych w szpitalu. Może komuś coś to powie...



  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-07, 20:41   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Mam już badania wstawiam tomografię,usg gastro i kolonoskopię. Dzisiaj u mamy dziwny objaw bezwładu w nogach,czy to możliwe,że spowodowane niezdiagnozowaną zakrzepicą ?

[ Dodano: 2014-06-07, 20:44 ]
niechcący wysłała mi się tylko tomografia (przepraszam i proszę o wyrozumiałość,dawno nie byłam na żadnym forum).

[ Dodano: 2014-06-07, 21:01 ]
Dodam jeszcze,że ten bezwład nie jest utrzymujący się, trwał jakiś czas ale póki co przeszedł.







  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-07, 16:32   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Tak,już wyczytałam,że takie wyniki markerów nie wskazują na nowotwór i to dobrze, ale jakoś cała reszta mnie martwi :/ . W poniedziałek wymuszę wydanie najaktualniejszych wyników TK ze szpitala,a póki co, tak jak napisałam wyżej wieczorem wstawię wszystko co miała robione wcześniej. Pozdrawiam!
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-07, 13:26   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Dziękuję bardzo. Poprosiłam tatę,żeby podrzucił mi wszystkie badania i wieczorem wstawię.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-07, 13:14   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Przepraszam, faktycznie coś ominęłam i nie zamazałam :/ .
Niestety w szpitalu nie dostaliśmy wyników TK, mam tylko poprzednie wykonywane prywatnie. Nie wiem dlaczego ich nie udostępnili, ale już w sumie nic mnie nie dziwi.
Czekamy w takim razie dalej, w poniedziałek pierwsza konsultacja z prowadzącym.
  Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Sinea

Odpowiedzi: 36
Wyświetleń: 18934

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-06-07, 12:57   Temat: Wyniki biopsji guza trzustki.
Wielkie dzięki. Już próbuję wstawiać wypis ze szpitala.

[ Dodano: 2014-06-07, 13:02 ]
Jeśli chodzi o objawy to niestety standardowe przy naciekającym nowotworze - tępy ból w okolicach jamy brzusznej przechodzący na plecy. Wykryto również cukrzycę.
Ból nie do zniesienia. Wobec tego wykonano neurolizę splotu trzewnego (swoją drogą ból przy tym zabiegu, wykonanym tylko przy miejscowym znieczuleniu, ma niewiele wspólnego z programem "rak bez bólu"). Neuroliza pomogła niewiele. Ciągłe czekanie i opóźnianie badań (diagnostyka trwa już ponad pół roku...) nie pomaga też mamie psychicznie :(

 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group