1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Moja mama i czerniak
TP53

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-17, 11:36   Temat: Moja mama i czerniak
Takie parametry czerniaka nie kwalifikują do biopsji wartownika. Brak mitoz jest dobrym czynnikiem rokowniczym. Jest to czerniak w bardzo wczesnej fazie rozwoju więc pogratulować reakcji :)

Docięcie blizny będzie kończyło leczenie. Pozostaną tylko wizyty i badania kontrolne i oczywiście samokontrola + umiarkowane korzystanie ze słońca.

pozdrawiam
  Temat: Moja mama i czerniak
TP53

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-10, 19:46   Temat: Moja mama i czerniak
Czerniak o grubosci ponizej 1mm nie kwalifikuje sie do biopsji jesli nie ma innych cech pogorszajacych rokowanie. Polecam ponizszy artykul.
  Temat: Moja mama i czerniak
TP53

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-09, 15:54   Temat: Moja mama i czerniak
To czy węzeł wartowniczy (pierwszy węzeł do którego spływa limfa z regionu gdzie jest czerniak) będzie badany zależy od parametrów które można znaleźć w wyniku hispat. Przede wszystkim są to grubość nacieku (Breslow), obecnosc owrzodzenia i indeks mitotyczny. Jesli któryś z tych parametrów przekroczy wartość ustalona na podstawie statystyk zaleca się przeprowadzenie biopsji wycinajacej.

W USG nie da rady oznaczyc który węzeł jest wartowniczy. Robi sie to poprzez wstrzykniecie radioizotopu w miejsce po wycieciu czerniaka a nastepnie lokalizuje sie w ktorym wezle gromadzi sie znacznik radioaktywny.
  Temat: Moja mama i czerniak
TP53

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-09, 09:45   Temat: Moja mama i czerniak
Jeśli sie myle to proszę o poprawkę ale najlepiej byłoby jak najszybciej wypożyczyć materiał histopatologiczny i oddać go do ponownego przebadania (prywatnie) aby ustalić np. indeks mitotyczny. Myślę że do wizyty jest szansa na otrzymanie wyniku z konsultacji. Będziecie mieć wtedy komplet informacji (np. indeks mitotyczny) i wiedzę czy działać dalej radykalnie (dociecie blizny z jedoczesna biopsja wartownika) czy nie (tylko dociecie blizny).

Zdaje sobie sprawę że praca patomorfologow jest ciężka ale powinny byc jakieś formatki do ktorych wpisuje sie wynik badania tak żeby nie pominąć żadnego istotnego parametru.
  Temat: Moja mama i czerniak
TP53

Odpowiedzi: 21
Wyświetleń: 8689

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-08-06, 20:12   Temat: Moja mama i czerniak
Z danych ktore podalas wynika że czerniak został złapany na wczesnym etapie. Jeśli indeks mitotyczny jest niski Twoja mama będzie miała tylko poszerzenie cięcia a potem już tylko wizyty kontrolne. Myślę że nie macie się czym martwić :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group