1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz nerki
Zamaj

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5092

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-10, 19:04   Temat: Guz nerki
Dziękuję za powitanie i Wasze odpowiedzi, napiszę gdy tylko będę wiedział coś więcej i będę w stanie odpowiedzieć na pytania. Żadnych innych wyników jeszcze nie ma.
  Temat: Guz nerki
Zamaj

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5092

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-07-09, 19:49   Temat: Guz nerki
Witam wszystkich użytkowników!
Jako, że jestem zielony w tej kwestii, korzystam ze wspaniałomyślnej idei tego forum i proszę o pomoc każdego, kto mógłby poświęcić odrobinę czasu i wypowiedzieć się na tak obcy i trudny mi temat. Chodzi o analizę badania CT mojego taty (ok 45 lat, nadwaga) oraz Wasze opinię i sugestie dotyczące dalszego leczenia.

CT:
Badanie wykonano przed i po podaniu środka kontrastowego i.v. Podano 120 ml Ultravist 370.
Nerki w położeniu typowym, prawidłowego kształtu i wielkości. W nerce lewej od strony grzbietowej w dolnym biegunie wzmacniające się ognisko śred 42x36 mm, uwypukla zarys nerki - tu. Wokół guza w tkance tłuszczowej pasmo naczyń patologicznych.
Widoczne pasmo drobnych węzłów chłonnych przyaortalnie po stronie lewej i wzdłuż naczyń biodrowych po stronie lewej śred do 9x5 mm.
W nerce prawej hypodensyjne ognisko śred ok 8 mm, gęsta torbiel? do kontroli. Poza tym złóg śred 2 mm.
Obie nerki bez cech zastoju, ulegają jednoczasowemu wzmocnieniu kontrastowemu, funkcja wydzielnicza zachowana, symetryczna.
Wątroba niepowiększona, jednorodna, bez zmian ogniskowych. Pęcherzyk żółciowy cienkościenny. Drogi żółciowe nieposzerzone. Trzustka jednorodna, bez zmian ogniskowych. Nadnercza bez zmian. Pęcherz moczowy gładkościenny. Pozostałe narządy miednicy małej bez uchwytnych zmian. Struktury kostne bez zmian ogniskowych podejrzanych o npl.

Dziękuję za poświęcony mi czas, w razie jakichkolwiek pytań służę odpowiedzą.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group