1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-08, 06:28   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj napisał/a:
Ciekawa jestem jaki to byc srodek.

O to trzeba zapytać lekarza prowadzącego wówczas tatę, ciężko strzelać w kilkanaście tego typu środków, który z nich akurat mógł być podany.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-10-05, 21:52   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Przy ZŻGG zwykle najlepiej działają naświetlania, jednak nie wiem, czy lekarz rozważa taką opcję?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-21, 20:39   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj, ja niestety nie jestem w stanie powiedzieć Ci ile czasu tacie zostało, może zapytajcie o to lekarza prowadzącego przy wypisie?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-18, 20:47   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Naprawdę ciężko mi coś dodać, mając kilka zdań od lekarza - to on widzi pacjenta, zna wyniki badań, więc jeśli mówi, iż stan jest ciężki, to należy go posłuchać.
Rozpad guza na pewno nie rokuje dobrze, tata ma kłopoty z sercem które już wcześniej uniemożliwiły podanie chemii, sama widzisz więc, że nie wygląda to dobrze.

soraj napisał/a:
Brat pytal o rokowania max 6 miesiecy. Co to znaczy?

To znaczy, że wg lekarzy tata przeżyje max. 6 miesięcy. Jednak nikt nie jest w stanie stwierdzić ile dokładnie pacjentowi zostało.

Najważniejsze teraz, by tata miał dobrą opiekę, jeśli chcecie by był w domu to skontaktujcie się z hospicjum domowy, by wzięło Was pod opiekę.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-18, 20:05   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Z Waszych dość ogólnych wypowiedzi wynika, że stan niestety jest poważny. A jakieś konkretne wyniki badań?
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-14, 22:02   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Na pewno to nie jest normalne, jeśli są takie objawy to tata powinien być osłuchany przez lekarza, którego należy poinformować o takich objawach.
Jeśli tramal nie działa i tata odczuwa ból, to również należy o tym powiedzieć lekarzowi.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-05-07, 14:46   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Czy tata schudł po I cyklu?
To mogą być skutki chemii, ale tatę powinien zobaczyć lekarz. Jeśli odmawia przyjmowania tramalu to nie wiemy, czy inne leki bierze czy nie, a samodzielnie odstawianie czegokolwiek nie jest wskazane (chyba, że tylko tramalu nie chce brać).
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-29, 23:48   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj napisał/a:
Czy istnieje mozliwosc cofania sie choroby?

Możliwość istnieje zawsze, zresztą w takim celu prowadzone jest leczenie, jednak - jak pisałam wcześniej w Twoim wątku - raki niedrobnokomórkowe są w max. 40% wrażliwe na chemioterapię. Trzeba więc niestety mieć to na uwadze.
O tym, czy choroba się cofa czy nie, powiedzą badania obrazowe.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-29, 23:20   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
soraj napisał/a:
Brat mi mowil ze tata nie ma sily sie przebrac i ogolic czy to normalne po drugim cyklu.

Możliwe jest osłabienie, każdy różnie reaguje na leczenie.

Ciężko powiedzieć coś o poprawie, bo nie wiadomo co masz na myśli - czy choroba będzie się cofać, czy też czy stan ogólny taty będzie lepszy?
Z każdą chemią często bywa coraz gorzej, bo organizm jest coraz bardziej zmęczony obciążającym leczeniem, ale bywa różnie.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-23, 21:54   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Tata jest dorosły i jeśli nie chce Waszej pomocy, opieki to jedyne, co można zrobić, to uszanować jego wolę. Na siłę w końcu do mieszkania mu nie wejdziecie ani nie pomożecie, skoro sobie tego nie życzy.
Oczywiście można dyskutować, czy jego decyzja jest właściwa i mądra, ale to jego decyzja.

I dziękuję za komplement :)
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-21, 18:11   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Jeśli pojawiło się krwioplucie należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-19, 18:54   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Trzeba kontrolować morfologię (z rozmazem) i sprawdzać poziom białych krwinek i neutrofili.
Przeziębień lepiej unikać (nie kontaktować się z kaszlącymi, kichającymi osobami, ubierać się odpowiednio do temperatury itp itd).
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-18, 18:29   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Tak, to możliwe.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-17, 20:30   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
Jeśli ma duszności, bóle to z pewnością powinno się to skonsultować z lekarzem.
  Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
absenteeism

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 40582

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-07, 12:29   Temat: bardzo prosze o pomoc w odczytaniu ct pzry guzie pluc mojego
To, że czuje się źle po chemii, to całkiem normalne, natomiast to, czy wynikiem chemii jest fakt, że jest dla Was nieprzyjemny czy agresywny - nie, to raczej nie jest wina leczenia. Może po prostu ma gorszy czas wynikający z choroby i dość uciążliwego jej leczenia.
Zawsze można też rozważyć kontakt z psychologiem/psychoonkologiem.
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group