1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
absenteeism

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22486

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-05, 22:31   Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
Okej, a wiesz może na wynik jakiego badania jeszcze czekacie? Może immunohistochemii pobranego wycinka?

W jakim ośrodku obecnie się leczycie?
  Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
absenteeism

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22486

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-08-05, 22:13   Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
załamanacórka napisał/a:
Zapewne teraz obraz stał się jaśniejszy.

Niestety nie do końca.

W histpacie mowa jest o komórkach gruczolakoraka. Jednakże histopatolog nie był w stanie jednoznacznie stwierdzić, czy jest to pierwotny gruczolakorak płuca, czy przerzut raka piersi.

Czy wiesz już, jaki konkretnie rak piersi był u mamy zdiagnozowany?

załamanacórka napisał/a:
Niestety Pani doktor poinformowała nas, że onkolog i histopatolog są na urlopie i wyniki które powinny być za tydzień (tak jak wspominałam wcześniej) mają być dopiero za ok 3 tygodnie i najlepiej gdyby mama skorzystała z innego onkologa bo 3 tyg czekania na chemię w/g lekarza to zbyt długo.

Tzn. o jakich wynikach mowa, skoro histpat już jest? Jakiegoś dokładniejszego badania mającego rozstrzygnąć spór, o jakim pisałaś wcześniej?
  Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
absenteeism

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22486

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-30, 17:09   Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
załamanacórka napisał/a:
W dokumentacje dokładną nigdy nie zaglądałam jeśli będzie trzeba to poszukam

Jeśli jest taka możliwość, to bardzo prosimy.

załamanacórka napisał/a:
Chciałam się dowiedzieć czy to jakaś różnica jeśli to będą przeżuty czy odrębny nowy nowotwór. Czy można powiedzieć, że jedna z diagnoz jest gorsza?

Różnica będzie, oczywiście - zarówno pod kątem rokowań, jak i leczenia. Są to wówczas po prostu dwie różne choroby - rak piersi bądź rak płuc.
  Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
absenteeism

Odpowiedzi: 44
Wyświetleń: 22486

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-07-28, 09:54   Temat: Rak piersi, przerzuty do płuc po 9 (13) latach
załamanacórka napisał/a:
Moja mama 8 lat temu miała raka piersi. Przeszła mastektomię następnie chemię..

Jakiego dokładnie raka piersi? Jaki był wówczas stopień zaawansowania choroby? Jaką chemię mama otrzymywała? Ile cykli? Na czym zakończyło się leczenie?
Czy regularnie przeprowadzano badania kontrolne?

załamanacórka napisał/a:
nie będę zagłębiać się dlaczego wysłałam ją na badanie 6 miesięcy wcześniej od planowanego.

To akurat istotne - czy były jakieś niepokojące objawy?

załamanacórka napisał/a:
Nie mamy nowych wypisów.

Żadnych wyników badań? W tej sytuacji ciężko będzie nam niestety powiedzieć coś konkretnego.

załamanacórka napisał/a:
czy są jakieś racjonalne wytłumaczenia skąd nowotwór płuc u kobiety która nie pali?

Tak. Rak płuc nie rozwija się bowiem tylko u palaczy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group