1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątrobowokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-10-04, 18:09   Temat: Rak wątrobowokomórkowy
wirus napisał/a:
Pisałem tez tydzień temu coś na temat metod jak samoleczenie i metody niekonwencjonalne
więc zapytuje jeszcze raz czy słyszał ktoś coś na ich temat czy są skuteczne a moze ktoś zna kogoś kto je praktykował i jaki był rezultat tego leczenia.

Nasze stanowisko dot. metod niekonwencjonalnych zawarte jest w zaakceptowanym w momencie rozpoczęcia korzystania z Forum (a więc zapewne przeczytanym) Regulaminie Forum, jak i np. w tym wątku.

wirus napisał/a:
Mam pytanko do was odnośnie jak mają się te drugie wyniki tzn, te terazniejsze do tych z przed półtora miesiąca

Nie mamy żadnego poprzedniego TK klatki, więc tutaj nie można nic porównać, zresztą wynik jest ok.
Jeśli chodzi o TK jamy brzusznej, w poprzednim badaniu nie były opisane wielkości zmian w wątrobie, nie można ich więc porównać. Zwiększył się guz w trzustce, nacieka też więcej ważnych naczyń krwionośnych niż w poprzednim badaniu.
Czy oba TK były wykonane na tym samym sprzęcie? Czy radiolog opisujący ostatnie badanie miał do porównania płytkę z poprzedniego TK?
  Temat: Rak wątrobowokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-09-01, 19:49   Temat: Rak wątrobowokomórkowy
wirus napisał/a:
Więc chcę was zapytac o parę szczegółów odnosnie poradni onkologiczej, gdzie się zgłosić, bo sam nie wiem dostałem dwie propozycje od lekarza Gliwice albo Katowice i to wszystko co wiem.

To lekarz nie zalecił natychmiastowej konsultacji onkologicznej?
W tej sytuacji jak najszybciej zapisuj się na wizytę pierwszorazową np. w CO w Gliwicach.

Istotna jest kwestia "powiększonych węzłów chłonnych" opisanych w TK, jednak bez podania ich wielkości - nie wiadomo więc, czy ich powiększenie jest niepokojące, np. rzędu 20 mm, czy też nie.

Powinno wykonać się także RTG/TK klatki piersiowej.

Domyślam się, że lekarz wykluczył w tej chwili operacyjność zmiany z powodu jej nacieku na tętnicę śledzionową wraz z przyleganiem do pnia trzewnego, ewent. także z powodu ww. kwestii węzłów chłonnych (choć najlepiej swą decyzję wyjaśniłby sam lekarz).

Generalnie w HCC (rak wątrobowokom.) leczenie operacyjne jest w zasadzie jedynym dającym szansę na pełne wyleczenie (wliczając w to przeszczep wątroby). Innymi przydatnym są np. krioablacja, chemoembolizacja czy ablacja termiczna prądem lub laserowa. Zwłaszcza w przypadku nieoperacyjnych zmian rozważać można chemoembolizację bądź ablację termiczną.
Jeśli o chemioterapię, praktycznie jedynym rozwiązaniem jest sorafenib, aczkolwiek tego typu leczenie prowadzone samodzielnie w statystykach ujęte jest jako "o ograniczonej skuteczności".

Myślę, że w tej sytuacji najwłaściwszym rozwiązaniem będzie konsultacja onkologiczna w dobrym ośrodku - Gliwice, Warszawa jeśli to możliwe, nawet pod kątem ewent. zweryfikowania operacyjności zmiany.
  Temat: Rak wątrobowokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-13, 21:32   Temat: Rak wątrobowokomórkowy
Ok.
W tej sytuacji warto byłoby również wykonać RTG klatki piersiowej, ale przypuszczam, że zalecą to później, pewnie zależnie od wyników biopsji, jak również wspomniane w badaniu MRI (rezonans).
Obraz TK może wskazywać na zmiany nowotworowe w trzustce i wątrobie (przerzuty), o czym dodatkowo mogą świadczyć "widocznie powiększone węzły chłonne" (nie określono wymiarów). Skoro zdecydowano się na biopsję, to powinna ona dać nieco więcej informacjo odnośnie charakteru zmian.
  Temat: Rak wątrobowokomórkowy
absenteeism

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 11683

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-08-13, 20:00   Temat: Rak wątrobowokomórkowy
Czas pobytu w szpitalu jest różny, zależny od kondycji pacjenta, ewent. komplikacji po zabiegu etc.
Na wynik zwykle czeka się ok. 14 dni.

Z jakiego powodu wykonane było badanie, były jakieś niepokojące objawy?
Czy były wykonane jakieś inne badania (obrazowe lub np. morfologia, markery)?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group