1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-12-13, 20:20   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Jakie masz do nas konkretne pytania?
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-26, 19:24   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Angelika007 napisał/a:
myślałam ,że jak przepiszę ten wynik który mam ktoś mi odpisze chociaż (...)

Wolisz podawanie niepewnych informacji na podstawie niepełnych wyników? Bo jeśli tak - spoko, możemy rozmawiać i na takiej podstawie.

Btw. to, że nie widziałaś wyniku nie oznacza, że go nie ma - wystarczy zapytać lekarza.
No ale do rzeczy.

Angelika007 napisał/a:
jaką chemię można zastosować i ile powinno być cykli.

Jaką - tego nikt nie powie, schematów jest wiele, konkretny jest wiele w zależności od pacjenta, jego stanu, wydolności poszczególnych narządów.
Cykle - zwykle początkowo 2 i dalej ocena rezultatów leczenia.

Angelika007 napisał/a:
co to są zatory komórek nowotworowych w naczyniach limfatycznych

To są skupiska komórek nowotworowych w naczyniach limfatycznych - nie bardzo wiem, jak to inaczej wytłumaczyć. Coś jak korek na drodze, tylko drogą jest naczynie limfatyczne, a stojącymi w korku samochodami zapychającymi drogę - kom. nowotworowe.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-21, 11:49   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Ponawiam pytanie: czy jest wynik makroskopowy badania? Podajesz tylko, co stwierdzono w bad. mikroskopowym, nie wiemy zaś co dokładnie wycięto.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-11-21, 10:39   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
A czy jest opis makroskopowy z tego badania?
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-28, 20:06   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Angelika007 napisał/a:
dwa tygodnie po operacji ma przerzuty do węzłów chłonnych tylko do jakich jak podczas operacji usuwają także węzły .

Piszesz, że przyszedł wynik histpat pooperacyjny i w nim stwierdzono przerzut - przerzuty powstały więc nie PO operacji tylko przed nią, skoro stwierdzono je w wyciętych węzłach chłonnych.
Do jakich węzłów jest to przerzut - nie wiemy, musimy mieć pełen wynik histpat.

Angelika007 napisał/a:
Dlaczego badanie pet nie pokazało ,że ma przerzuty.

Bo PET nie jest cudownym badaniem pokazującym pojedyncze kom. nowotworowe, a określonej wielkości ich skupiska - być może przerzuty były na tyle niewielkie, że nawet PET ich nie wykrył.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-10-09, 22:08   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Angelika007 napisał/a:
Czytałam w internecie, że można leczyć raka płuc brachykardią czy te metody są stosowane w Polsce

Brachykardią??
Chyba brachyterapią?

Angelika007 napisał/a:
Mam pytanie ile można wyciąć elementów płuca bo jeżeli ja dobrze zrozumiałam to moja mama ma do wycięcia prawe płuco 2 płaty i chyba jeszcze coś z lewego.

Można wyciąć całe płuco, wszystko zależy od wydolności oddechowej pacjenta.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-03, 17:22   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Rozpoczynając korzystanie z Forum, przeczytałaś (mam nadzieję) i zaakceptowałaś Regulamin Forum , którego jednym z punktów był ten wcześniej przeze mnie przytoczony. Punkt ten mówi jasno, iż użytkownik musi uzyskać zgodę pacjenta (jeśli sam nim nie jest) na upublicznienie jego wyników badań - wielokrotnie mieliśmy już sytuacje, iż pacjenci robili nam awantury bo córka/mąż/brat bez ich zgody dysponowali wynikami i umieszczali je w sieci, czego pacjenci sobie nie życzyli (oczywiście mają do tego prawo).

Angelika007 napisał/a:
Oczywiście ,że mama nie wie ma tyle zmartwień,że nie potrzebuje wiedzieć ,że upubliczniam jej chorobę.

Nie wiem, w jaki sposób miałoby to przysporzyć jej zmartwień, skoro staramy się tu pomóc, ale to oczywiście Twoja decyzja.

Angelika007 napisał/a:
Po za tym jak nie mam skanera to jak mam cokolwiek wkleić.

Wystarczy przepisać wszystko, dokładnie.

Angelika007 napisał/a:
I wydaje mi się nie na miejscu czepianie się przecinków i kropek jak ja potrzebuję pomocy.

Angelika007 napisał/a:
Napisałam co zdążyłam i co wydawało mi się najbardziej istotne.

Nie tylko Ty potrzebujesz pomocy, również inni - ich tak samo prosimy (choć w większości nie musimy) o dokładne przepisywanie wyników badań - zarówno, jeśli chodzi o interpunkcję, jak i o całość wyników. Wbrew pozorom jeden przecinek czy kropka mogą całkowicie zmienić wydźwięk zdania, a brak fragmentu badania który "wydaje się nieistotny" również może wiele zmienić.

Tak czy inaczej, z racji złamania Regulaminu i braku zgody pacjenta na umieszczenie w sieci wyników badań, zostają one ukryte.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-09-02, 20:09   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc


Czy mama wyraża zgodę na umieszczanie swoich wyników na Forum?

Regulamin Forum, cz. II, pkt. 21:
Cytat:
Nie jest możliwe usunięcie założonych bądź wydzielonych na Forum wątków. Upewnij się więc, że w celu uzyskania od nas pomocy jesteś gotowy umieścić dokumentację dotyczącą diagnostyki i/lub leczenia (z usunięciem danych osobowych pacjenta oraz lekarzy), bądź osoba, której przypadek chcesz na Forum opisać, wyraża zgodę na upublicznienie swojej historii choroby i daje Ci prawo do jej opisywania, wraz z zamieszczaniem wspomnianej dokumentacji.
Zamieszczenie na Forum wyżej wymienionych opisów lub dokumentacji będzie traktowane jako oświadczenie o uzyskaniu przez autora publikacji zgody osoby, której publikacja dotyczy.
  Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
absenteeism

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 14446

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-08-12, 18:45   Temat: Nowotwór płaskonabłonkowy płuc
Angelika007 napisał/a:
Nie wiem które węzły chłonne powiedział mi ,że wszystko jest w polu operacyjnym

Póki nie wkleisz choćby wyniku TK klatki nie będziemy w stanie odnieść się do Twoich wątpliwości.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group