1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: płaskonabłonkowy rak płuc a badanie kliniczne, pomóżcie.
alaslepa

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10579

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-12-04, 00:39   Temat: płaskonabłonkowy rak płuc a badanie kliniczne, pomóżcie.
Witaj Donia
donia napisał/a:
Chciałabym jeszcze zapytać, czy jeśli po drugim cyklu chemii jest widoczna poprawa, jeśli zmiany się cofają, to radioterapia nie powinna być zastosowana jak najszybciej?

Przeczytałam na forum, że optymalny moment na radioterapię jest po 2-3 cyklu chemii (poprawcie mnie, jeśli się mylę). Nie wiem, jak to ująć, ale chodzi mi o to, aby nie "przegapić" tego momentu, dlatego martwi mnie, że tato będzie miał TK dopiero po czwartym cyklu.

Mnie też martwi to że Twój Tata ma mieć robione TK dopiero po 4 cyklu chemii.
U mojej mamy TK było robione po 3 cyklu, choć powinno być zrobione po 2, była regresja ok. 30%, radioterapeutka stwierdziła że trzeba odczekać 4 i 5 cykl i zrobią naświetlanie radykalne. Po 4 cyklu (dwa tygodnie od ostatniego wlewu) mama trafiła na oddział do szpitala, gdzie zrobiono TK, które miało być przygotowaniem do radioterapi i szok okazało się że jest progresja. Jedyne co mogą teraz zaproponowac mojej mamie to radioterapia paliatywna. Pięć naświetlań ma już za sobą, dwa dni przerwy, od dziasiaj(wtorek) kolejne pięć naświetlań i wypad do domu. Zostaje opieka hospicjum domowego i modlitwy.
Jeśli masz możliwości staraj się o konsultacje u innych lekarzy.
Pozdrawiam Ala
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group