1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-02, 11:52   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Nie wiem czy mogę tu podawać nazwę - odtruwające Ojca Grzegorza. Można tez kupić w aptekach internetowych. Ja kupowałam w zwykłej aptece. Głównie chodziło mi o wątrobę bo mam też torbielki. Ostropest na początku mielony jadłam w kanapkach a ostatnio w tabletkach. Możesz tez kupić coś innego. Po trzech latach mam tylko lekkie stłuszczenie a jest już też obszar częściowy bez stłuszczenia. Taki proces niestety trwa, mi lekarz powiedział, skoro przez parę lat się stłuszczała to nie odtłuści się w ciągu miesiąca...
Robiłaś usg jamy brzusznej?
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-05-01, 16:49   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
ja tez miałam "przewlekłą" anemię. Tydzień temu robiłam badania i nie mam, nie biorę żadnych witamin - kiedyś miałam stłuszczenie wątroby i anemię, od kiedy dbam o siebie i oto co jem sytuacja się zmienia - od niedawna, na to trzeba czasu. Kupiłam w aptece zioła oczyszczające organizm, do tego ostopest i efekt jest ale to potrwało. Musisz dużo pić ale wody nie soków i coli ;)
Ja mam problem z piciem wody, nie potrzebuję wody - mogłabym nie pić cały dzień,
zmuszam się ;)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-28, 22:37   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
od trzech lat moje życie zmieniło się. Żyję bez większego planowania, właściwie od badań do badań, staram się oczywiście nie stresować ale w głowie siedzi wiadomo co. Przed każdymi badaniami mam takiego stresa... ostatnio na koniec badań dostałam strasznej migreny - aż skończyło się wymiotami. Tak to niestety u mnie wygląda. Teraz jest oczywiście trochę lepiej niż na początku ale lęk mam okropny. Wiem, że i tak mi się udało.
Narazie mam "skrzydełka" bo jestem świeżo po badaniach. Jeśli chodzi o wzmacnianie organizmu to oczywiście też próbuję i staram się "zdrowo żyć". Pozdrawiam serdecznie :)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-27, 21:49   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
nie leżałam w szpitalu, zabieg jak przy usunięciu znamienia. Na wyniku po poszerzeniu nie mam podanego marginesu - " do badania otrzymano elipsę skórną o wym. 15x6 o nierównej powierzchni wraz z przylegającym fragmentem tkanki podskórnej grubości 14 mm, rozpoznanie - rozrostu nowotworowego nie stwierdzono"
Jeżeli lekarze mówią o konieczności biopsji wartownika to oczywiście jest to konieczne, gdyby mi kazano, to bym to zrobiła.
Trzymaj się :)
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-26, 16:48   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
W pierwotnym wyniku nie było określonego IM, kiedy oddałam do ponownego przebadania - "aktywności mitotycznej nie stwierdza się". Tylko u mnie była taka sytuacja, iż pobrałam do ponownego przebadania tylko jeden bloczek i tak zostało przebadane. Później dowiedziałam się,
że bloczki są dwa. Pytałam lekarza czy w drugim bloczku może być inny IM. Powiedział, że nie, czyli wychodzi na to, że bez aktywności mitotycznej. Za drugim razem nazwano również- czerniak przedinwazyjny.
Chciałam jeszcze raz w komplecie przebadać w Warszawie ale odpuściłam sobie.
Pozdrawiam.
  Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
ali0210

Odpowiedzi: 49
Wyświetleń: 21556

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-04-25, 22:06   Temat: Czerniak złośliwy. Prośba o interpretacje.
Witaj,
rozumiem Twój strach. Ja miałam podobny wynik do Twojego, oprócz IM, tj. 0,25 B. i II stopień C. Za miesiąc minie 3 lata od diagnozy.
Wczoraj byłam na badaniach kontrolnych na onkologii- tj. usg węzłów, usg blizny, usg jamy brzusznej, rtg - jest ok. Nie miałam badanego wartownika, tylko poszerzenie blizny.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group