1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-09, 11:09   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Nie.

[ Dodano: 2014-04-10, 08:04 ]
Dokładnie leki jakie przyjmuje to :
sevredol 20- 0,5 tabl co 4 h
plaster fentanyl Activis 25- 1 plaster na 3 dni
gastrostad- 1 tabl naczczo
pabi-Dexametehason 1mg- 2razy dziennie po 4 tabl
megace - 20ml
clexane- zastrzyk 1x dziennie

Działa któryś z nich moczopędnie?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-09, 08:55   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Dziękuję za odpowiedź.
Teść prawie cały czas leży.
Ma wysuszone usta i wewnątrz w buzi. Smaruję mu usta- nawilżam. Od wczoraj pojawiła się chrypka. Tak jakby mu coś przeszkadzało w gardle i nie mógł "odchrząknąć". Czy może być to z ciągłego leżenia?
Mam jeszcze jedno pytanie:
Dlaczego jest tak dużo moczu- skoro mało pije? Moczu jest około 3 razy więcej niż tego co wypije. Jak to możliwe? Mocz jest ciemny- kolor mocnej herbaty.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-08, 16:59   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Witam
Przesyłam kartę leczenia szpitalnego oraz badanie histopat wycinka.











[ Dodano: 2014-04-08, 17:17 ]
w dniu dzisiejszym zrobiona była morfologia i CRP. Wyniki w załączeniu.
Czy w związku z tym że CRP sie obniżyło i morfologia też jest ok istnieje jakaś szansa, że stan teścia poprawi się? Że będzie silniejszy?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-25, 11:17   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Wróciliśmy do Sevredolu. Dzięki temu teść czuje się lepiej- mniej go boli.
Jest mi ciężko bo z małym dzieckiem(9-miesięcy) i dwójką szkolnych trudno jest mi opiekować się tak bardzo chorym. Każdego dnia czekam tylko na powrót męża z pracy...
Stomia- jakoś sobie z tym radzę.
Przeraża mnie tylko te zaburzenia świadomości teścia. Nie wiem czy coś mu się śni? Czy to jest związane z lekami? Czy choroba tak działa...
Słyszy szum- mówi, że wichura jest na zewnątrz. Że, coś kapie z drzwi ...itp.
Nie ma poczucia czasu. Gdy wychodzę na moment do kuchni po wodę- mówi, że nie było mnie godzinę. Co chwilę pyta o godzinę i za każdym razem jest zdziwiony. Czasem wydaje mi się że nie wie czy to ranek czy wieczór.
Bardzo bolą go plecy- poniżej prawej łopatki. Ból ten przemieszcza się, wędruje po plecach. Gdy próbuje siadać, ból się nasila.

pytania:
Czy brak poczucia czasu i i te przywidzenia to działanie leków? ( bierze dawkę 0,5 tabl Sevredolu co 4 godziny)
Co może być przyczyną tego bólu pleców?
Dlaczego jest mu cały czas gorąco? (Zawsze był zmarzluchem)
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-03-19, 20:09   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Teść wczoraj opuścił szpital. Tydzień temu usunęli mu guza esicy. Ma wyłoniona stomię. Dostał receptę na lek PADOLTEN 37,5mg +325mg. Ma zażywać to 3 razy na dobę.
Boli go masakrycznie. Reaguje złością i krzykiem na ostry ból. Czuję się taka bezsilna.
Czy mogę podawać mu częściej ten lek??
Czy powinnam przenieść się z tymi pytaniami na dział- opieka paliatywna?
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-28, 13:00   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Wyniki badania:
Rak gruczołowo-naciekający GII M-8140/3
Za dwa tygodnie teść ma zabieg i ma być zastosowana chemioterapia. Tak powiedział dziś lekarz.
Teść nie ma apetytu. Dajemy mu Sevredol - aby go nie bolało.
Dwa tygodnie to szmat czasu...
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 11:03   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Bardzo dziękuję Alice.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 09:55   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
Bardzo dziękuję za informację. I przepraszam za ! i ?. To wszystko z przerażenia i wielkiej niemocy.
  Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
anna191

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 8959

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-02-18, 09:23   Temat: wynik badania TK - proszę o pomoc!!!
WITAM
Od około 2 miesięcy mój teść (74 lata) skarżył się na bóle pleców, w okolicy łopatki i pod prawą pachą. Twierdził, że go przewiało i się przeziębił. Od stycznia zaczął chudnąć i ból się nasilał. Lekarz rodzinny skierował go do chirurga w sprawie wątroby a ten na badanie TK.
W ubiegły poniedziałek mój teść miał wykonane badanie TK. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się ( od dwóch lekarzy- radiologa i chirurga onkologa), że stan jest bardzo poważny. Nie kwalifikuje się do chemii i operacji. Przeżyliśmy koszmar !!!!
Wczoraj moj mąż był z teściem na wizycie u chirurga onkologa. Ten zapisał go na operację jelita grubego- za miesiąc a za 3 dni ma mieć zrobione badanie- kolonoskopię.
Teść nie dostał żadnych leków przeciwbólowych. Ból go wykańcza. Nie może spać.
Proszę o pomoc!!! Co jest prawdą!!!! Jeśli stan jest taki poważny po co ta operacja???? Jeśli nie, dlaczego inni lekarze tak mówili.
To ja jestem z teściem w domu. Mam malutkie dziecko. Muszę patrzeć jak go boli i jak się zmienia w oczach. Przesyłąm wynik badania TK. Czy w wwątrobie są też przerzuty?? Czy w talerzu biodrowym to też przerzuty??? Dlaczego boli go pod ręką prawą i pod łopatką???
Proszę o pomoc!!!

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group