1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-29, 16:39   Temat: Witaj
W Polsce wizyta wypadałaby 13-15 luty, u nas kontrole odbywa się co 3 miesiące, ja wyjeżdżam do Irlandii bo tam pomieszkuję i co 3 m-ce wracam na wizytę do Polski. Lekarz zleca bad. kontr. np USG blizny po operac + węzły chłonne, wizyta kontr u ginekologa z racji brania hormonów 2 x na rok, mammografia, usg brzucha itp, a dlaczego u ciebie rzadziej są wizyty, annas
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-20, 07:38   Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
No To my w Polsce dostajemy, przynajmniej tak jest w Kielcach, odwiedzają nas panie z Klubu Amazonek i nas pouczają, dając broszurki i otrzymujemy je też z Oddz. Chir po zab oper, annas
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-19, 23:37   Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
Więc Ci podpowiadam,
na pewno nie możesz na żadne promienie słoneczne wystawiać tą część naświetlaną, czyli możesz się opalać bezpiecznie od końca żeber cała w dół, z przodu jak i z tyłu, no i twarz do nasady szyi , no i najważniejsze nie możesz też opalać tą całą rękę po str operowanej ze względu na chłonkę,
ja przez cały czas od zabiegu oper. śpię ( staram się ) z ręką uniesioną wyżej czyli na tzw klocku, a czy Ty też powinnaś to nie wiem, bo ja miałam usuwane wszystkie węzły, jak będę teraz w centrum to zapytam koleżanek,
chyba masować też powinnaś, no nie wiem, popytam, pozdrawiam annas

A nie dostałaś broszurki ? informującej pacjentki jak postępować po zab operac - wychodząc ze szpitala
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-18, 21:19   Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
Mnie nie chodziło o zmianę klimatu, a o napromieniowywanie przez miesiąc Twojej skóry, (nie wolno jej wystawiać na promienie słoneczne ), reszta j/w
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-18, 18:14   Temat: Witaj !
No to powiedz mi jak zamierzasz się opalać z jednej strony zakryta plecy i z przodu.annas
  Temat: Rak piersi, operacja oszczędzająca
anna53

Odpowiedzi: 74
Wyświetleń: 29962

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-11-17, 22:50   Temat: Witaj Maura !
No nie za bardzo będziesz się mogła wylegiwać na plaży, chyba że w cieniu, a i tak przy umiarkowanej temperaturze. no i zakryta po str operowanej, ponieważ nie możesz naświetlać słońcem, a i innymi źródłami służącymi do opalania, z powodu radioterapii, nie informował Cię lekarz radiolog !, smarować filtrami, kremami ochronnymi też nie możesz ! - możesz dostać porażenia popromiennego okolic naświetlania i to na bardzo, bardzo długo ( plecy i przód i bok), pozdrawiam annas
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group