1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-06-06, 16:56   Temat: Czerniak
Justyna_206, ja przez pierwszy rok od wycięcia czerniaka też strasznie świrowałam, unikałam słońca jak ognia. Teraz po prawie 4 latach od wycięcia czerniaka, ganiam w bluzce z krótkim rękawem i w krótkich spodenkach wysmarowana z kremem z filtrem. Oczywiście nie leżę na plaży plackiem, raczej szukam cienia (jeśli juz gdzieś jestem), ale też nie chodzę w burce ;) Myślę, że wiele zależy od tego czy masz znamiona, które mogą być potencjalnie narażone na przekształcenie się w czerniaka lub możliwość powstania nowego pod wpływem słońca no i jaki typ karnacji masz. Ja tak jak napisałam, chodzę w lecie ubrana odpowiednio do pogody od 2 lat. Te kilka znamion, które mi jeszcze zostało badam regularnie u dermatologa - nic się nie dzieje. Wydaje mi się, ze przede wszystkim jest ważne, żeby to pierwotne miejsce wycięcia czerniaka było w miarę zasłonięte no i krem z silnym filtrem. Ale to jest moja osobista opinia, jakby co :) Pozdrawiam.
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-19, 21:41   Temat: Czerniak
Justyna_206, na spokojnie to przyjmij. Immunoterapia jest jak najbardziej refundowana, Natomiast czy akurat w Twoim przypadku, nie wiem.. Miałaś przerzut do węzła, więc pewnie stąd propozycja lekarza. Swoja drogą bradzo długo czekałaś na biopsję węzła - 3 miesiące. W teorii, Twoje leczenie powinno polegać na regularnych kontrolach. Zapytaj bajkaa, ona jest bardziej doświadczona w tych sprawach.

[ Dodano: 2018-12-19, 21:47 ]
Źle, to określiłam, jeśli lekarz zaproponował immunoterapię, to pewnie będzie refundowana, tylko czy aby na pewno jest ona konieczna na tym etapie..
  Temat: Czerniak
arawis

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9226

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-23, 16:09   Temat: Czerniak
Justyna_206, miałaś podwyższony indeks mitotyczny i pewnie to sprawiło, że zrobiono Ci biopsje węzła a ten IM również mógł być przyczyną, ze czerniak przeniknął do węzłów. Swoją drogą, poro Ci ich wycięli, ale jest szansa, że pozostałe będą czyste. Nikt Ci nie da takiej gwarancji, no ale szanse są Ja również miałam przerzut do węzła, a pozostałe po limfadenktomii były czyste. Musisz być dobrej myśli, pozdrawiam :)

[ Dodano: 2018-11-23, 16:20 ]
Genralnie masz ok 66 % szans, ze nie będzie dalszych przerzutów. Dopytywałam nawet lekarza w mi, że ok 2/3 osób z przerzutem do węzła, ma czyste pozostałe węzły.

[ Dodano: 2018-11-23, 21:08 ]
Oczywiśccie to wszystko tylko statystycznie.

[ Dodano: 2018-11-23, 21:13 ]
Lekarza w COI w Warszawie miało być.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group