1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-27, 12:47   Temat: Agutka - komentarze
dzięki Aluś :)
Boję się strasznie, nie bólu, ale samej operacji i ewentualnych problemów z oddychaniem po operacji.

[ Dodano: 2010-10-27, 12:48 ]
Bo biopsji nie będzie tylko operacja. Obu płuc.
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-22, 19:51   Temat: Agutka - komentarze
U mnie nieciekawie po tomografii
Znów sobie pobeczałam, przed mamą muszę udawać, że jest oki, i mówię, że to na pewno nie są przerzuty, tylko pozostałość po jakiejś chorobie, albo grzyby - tak jej mówię.
Ciężko tak, zamiast mnie pocieszać, to ja muszę ją pocieszać i udawać, że jest w porządku.

1,5 roku temu guzków było 5, teraz jest 10, niektóre trochę podrosły.
Największy ma 18 mm, półtora roku temu miał 12 mm, guzki są śliczne i okrąglutkie, rozsiane po całych płucach, więc zwykle mam stwierdzenie zmiany typu meta.
Jeśli to są przerzuty z mojej ręki to szanse mam raczej marne....
Jedyna nadzieja, że to co innego, w PET wyszło, że nie są złośliwe.
Pewnie powinnam powtórzyć ten PET, ale na kasę chorych pewnie już mi nie zrobią, a płacić ponad 4tys nie mam z czego.
Niestety nie mam wyjścia czeka mnie "bardzo przyjemna" biopsja płuca.
No, ale sama już bym chciała wiedzieć co tam we mnie siedzi.
Do tego zapiszę się na Torakochirurgię, w razie, jakby biopsja nie wyszła, tam pobiorą inną metodą.
Ta paskudna choroba nie daje mi ani chwili wytchnienia, jak nie ręka to płuca, jak nie płuca, to ręka.
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-19, 13:02   Temat: Agutka - komentarze
Dzięki, już myślałam, że to będą poźniej wyciągać :)
A u mnie coś nie tak będę musiała wcześniej pojechać, bay obejrzeli rękę, bo zrobiło mi się małe zgrubienie, jakby limfa się zbierała. Skórę mam w tym miejscu zaczerwienioną, lekko zbrązowiałą, ale to chyba raczej normalne, bo Pa doktor ciął w jednym miejscu, a przy drugim guzie odchylił mocno skórę (jakby operował przez dziurkę od klucza)
Nic mnie to nie boli, nie mam gorączki, ale chyba dla swiętego spokoju pojadę to pokazać.
Później mnie wyzwą, że nie przyjechałam :)

[ Dodano: 2010-10-19, 13:03 ]
Syla, to super, że Twój mąż się tego pozbył.
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-18, 12:08   Temat: Agutka - komentarze
no można odkrawać
mnie tak 7 lat odkrawają
Jakiego mięsaka miał Twój mąż i czy radioterapia pomogła ?
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-17, 23:09   Temat: Agutka - komentarze
Oszczędzam, oszczędzam :)
Nie wiem czy u ciebie może być jak w moim przypadku, bo u mnie inny typ guza, (Twój jest łagodny z tego co się doczytałam), ale u mnie zbierał się płyn, bo robił się guz martwiczy.
Jak mi tłumaczył lekarz, guz nie dostaje tyle składników odżywczych ile potrzebuje i częściowo obumiera, przy tym tworzy się właśnie ten płyn i guz sprawia wrażenie, że szybko rośnie.
Obrzęk po operacji zwykle mija po jakimś tygodniu.
W Warszawie jakiś nowy sprzęt do usuwania guzów dostali, dzisiaj o tym w tv mówili.
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-17, 19:59   Temat: Agutka - komentarze
Czesc dziewczyny
Dziekuję, że trzymałyście za mnie kciuki, może pomogło :)
Myślałam, że doktor mi za bardzo ręki nie zepsuł, ale okazuje się, że mam problem z podniesieniem ręki.
Jeszcze sama do końca nie doszłam w czym rzecz. Rękę mogę zginać w łokciu, ale jak ją położę na kolanach, to nie mogę zgiąć i podnieść do góry.
Jak chodzę, to muszę sobie ją ciągle podtrzymywać drugą ręką, bo inaczej mi opada. A że nie mogę jej do końca wyprostować, bo trochę przykurcz miałam już przed operacją, to takie opadanie jest dosyć bolesne.
W związku z tym jestem całkowicie zdana na pomoc mamy i syna, bo właściwie to nic nie mogę zrobić.
Jeśli chcę coś zrobić zdrową ręką muszę najpierw tą operowaną gdzieś oprzeć.
Nie wiem, czy to mięsień jest taki słaby, czy też jakiś nerw poszedł podczas operacji.
No ale nic, w końcu ręka jest.
Do Pana doktora na kontrolę idę w czwartek.
Po operacji Pan doktor powiedział, że guz otworzył się podczas wycinania, bo był przy samym stawie i że założył mi klipsy aby oznaczyć pole do naświetlań - ki diabeł te klipsy może ktoś wie ?
Do tego Pan doktor powiedział, że jeden guzek w płucu na zdjęciu jest bardziej wysycony (od 1,5 roku były słabo wysycone i siedziały cicho, nic się nie zmieniało) też nie wiem co to znaczy, że jest bardziej wysycony ?
Czy jest możliwe, że opisywała inna osoba i stwierdziła, że jest bardziej wysycony ?
Na badaniu PET w czerwcu 2009 wyszło, że mam 5 drobnych guzków max 10mm, i że nie są złośliwe.
Nie wiem co z tym robić, bo wolałabym, aby nie ruszano mi tych guzków, czy tomografia spiralna mogłaby być w tym przypadku przydatnym badaniem ?
Może zrobić tą tomografię i porównać z badaniem sprzed półtora roku ? co o tym myślicie ?
Jeszcze nie mam wyników, ani wypisu ze szpitala, bo u nas dają przy pierwszej wizycie, dopiero na wypisie będę miała podany wynik z rtg płuc.
pozdrowienia
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-15, 17:53   Temat: Agutka - komentarze
Hej Syla
ja z Tobą pogadam, jak mi ręka trochę dojdzie do siebie.
Moja mama też ciągle histeria, tak to już chyba jest z tymi mamami
trzymaj się!
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-13, 12:30   Temat: Agutka - komentarze
przyjeli w koncu.
reka jest uratowana.
pozniej napiszę więcej, bo teraz mi ciężko pisać lewą.
pozdrowiena.
  Temat: Agutka - komentarze
doris123

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9607

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-10-06, 15:05   Temat: Agutka - komentarze
Muszę jeszcze coś dopisać
Zauważyliście może coś takiego ?
wydaje mi się, że jak ktoś młodszy to jest szybciej "załatwiany"
Ja mam 40 lat, ale wyglądam dosyć młodo, jak mi przybyło parę kilo - ze stresu się ostatnio objadam, to chyba trochę starzej wyglądam.
Wcześniej gdzie nie szłam, wszystko miałam "od ręki" na cito, czasem nawet bez kolejki byłam przyjmowana, a teraz muszę wszędzie czekać.
Preferują młodszych i młodsze ? Czy po prostu tym razem mam pecha ?
Przecież wszystko można było załatwić w ciągu tygodnia a ja czekam już ponad 2 miesiące, rezonans, wynik, i czekanie na szpital. To można było załatwić w ciągu tygodnia.
A mój guz rośnie.
Kermit, zrobię tak jak Ty, powiem lekarzowi, że gdyby nie dało się tego wyciąć, to niech zaszywa i zostawi tak jak jest.
Pozdrowienia.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group