1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-25, 16:54   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Bardzo Wam współczuję.
[*][*][*] ::rose::
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-22, 20:09   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelinko, dobrze, że mama ma Was i w porę zareagowałyście.
Po paru dniach, jak poprawi sie morfologia to mama wyjdzie do domku.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-07, 20:21   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek, po naświetlaniach musi być przerwa, my po 4 tygodniach jechaliśmy do kontroli i wtedy zadecydowano o brachyterapii.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-05, 19:34   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek napisał/a:
Czy zaburzenia pracy nadnerczy wyjdą w takich badaniach?

Nie.
pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-03, 00:10   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelinko, Iwonko wiem, że zrozumienie psychicznie tej sytuacji w jakiej jesteście jest bardzo trudnie.
Odpowiem tak : poprostu jesteście zmuszone do przeżycia tego okresu w Waszym życiu, ale o pogodzeniu raczej nie ma mowy.........
Bo jak można się pogodzić z tym że ukochana osoba od postawienia diagnozy jest skazana na śmierć ?
U mnie wszystko, nawet uśmiech, żart zaraz kojarzyło się z tym, że niedługo już tego nie bedzie i to bardzo bolało......
Najgorzej było wtedy, kiedy skończyły się chemioterapie, dopiero wtedy przestałam wierzyć, że bedziemy pierwszymi, którym się uda.......
Pozostało mi z ta świadomością żyć i robiłam wszystko to, co dla mojego Słoneczka najlepsze i to co Jemu sprawiało radość i wywoływalo usmiech na Jego twarzy......
Jeżeli nie chciał np. tlenoterapii, to rezygnowałam, słuchałam tego co chce, a nie tego co Ja bym chciała......
Wiem, że poradzicie sobie.
Życie jest takie niesprawiedliwe.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-02, 00:25   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelinko moim zdanie i tak samo billyb napisał, że nie bo gamma knife nie ma zastosowania w waszym przypadku.
Ja też przed WBRT zasięgałam opini, czy nie lepiej Gamma K naświetlać, i właśnie uzyskałam taką opinię, że nie.
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-07-01, 23:49   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelinko, to nie tak. Naswietlania WBRT bezsprzecznie maja sens. Nie chodzi tutaj o długość przeżycia, ale o jakość. Napewno czytałaś jakie są objawy, w zależności od umiejscowienia, guzów w OUN. Takie napromienianie stosuje się właśnie po to aby je powstrzymać....

Ewelina Żurek napisał/a:
Co oznacza kontrola miejscowa?


To znaczy, że po naświetlaniach guzy nie zmieniają się, nie rosną.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-30, 21:44   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Poczytaj o Gamma Knife tutaj http://www.forum-onkologi...mma+knife#21977
U Twojej mamy z racji mnogich zmian zastosowano WBRT napromienianie całego mózgowia.
Więc moim zdaniem to dobry kierunek leczenia.

pozdrawiam

[ Dodano: 2011-06-30, 21:45 ]
http://www.forum-onkologi...mma+knife#21977
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-29, 23:45   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek napisał/a:
Czy o coś powinniśmy pytać lekarza ?


Raczej nie bo o skutkach napewno już poczytałaś. Same naświetlania trwają krótko.
Jutro zrobią mamie maskę, nie wiem czy odrazu będzie naświetlanie.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-20, 20:25   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek, u Nas było 5 naswietlań. Przy pierwszej wizycie zrobili maskę i wyznaczyli termin. Jeśli mieszkacie daleko, to napewnno mama będzie leżała w szpitalu. Podczas naświetlań nic się nie czuje. Po naświetlaniach mogą wystąpić objawy uboczne, ale niekoniecznie. U Nas było osłabienie i grzybica jamy ustnej.

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-15, 18:34   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek, czytałam, że alkohol może zaszkodzić i to bardzo, więc powinniście porozmawiać z mamą. Poprostu powinniście powiedzieć, że nie wolno, a co mama zrobi ? Na to już nie możecie mieć wpływu.....
Wiem, że to tak się łatwo mówi, tym bardziej, że u nas nie było takich problemów, ale napewno sobie poradzicie.
Co do palenia, to w tej sytuacji nie ma znaczenia, czy będzie sobie popalała.....

pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-30, 23:22   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek napisał/a:
Jak? Jak można się pogodzić z umieraniem dzień po dniu? Jak to strasznie boli.

No właśnie nikt, kto tego nie przeżył nie wie jak to strasznie boli.
Ja mimo to, że znałam rokowania i postęp choroby, nigdy tak do końca nie mogłam uwierzyć w to, że już nic nie można zrobić.
Poprostu tacy jesteśmy, że nie do końca wierzymy, że to już koniec.....
Wiem co czujesz i strasznie mi przykro, że Też musisz zmagać się psychicznie z tym, że tracisz bliską sobę....
Bo jak można patrzeć i rozmawiać, wiedząc, żę zostało tak niewiele czasu ?
Takie przeżycia są nie do opisania......

Trzymaj się jakoś
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-13, 19:17   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek napisał/a:
Czy powinniśmy już pytać o naświetlania głowy

Tak, jak będziecie na 6cyklu to pytajcie o TK głowy i naświetlania.
pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-01, 23:57   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Z tego co wiem nie, ponieważ większe korzysci w I rzucie uzyskuje się właśnie ze schematu EP no i takie są wytyczne dot. leczenia.
W schemacie EP tak samo jest przekraczana bariera krew-mózg więc tym się nie martw. Leczenie mamusi jest prawidłowo prowadzone.
Wiem, że szukamy, pilnujemy wszystkiego co najlepsze dla naszch bliskich, ale nieraz warto zaufać lekarzom.
Przy następnej chemii może poproś o zmiane neupogenu na neulaste u nas lepiej działała, spytaj lekarza.
pozdrawiam
  Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
ela1

Odpowiedzi: 270
Wyświetleń: 71131

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-01, 23:43   Temat: PROSZE O POMOC W ODCZYTANIU WYNIKÓW - RAK PŁASKONABŁONKOWY
Ewelina Żurek napisał/a:
Dlaczego nie jest on podawany wszystkim pacjentom, jeśli daje choć trochę więcej szans?
ponieważ jest to drogie leczenie i nie każdy Osrodek może sobie pozwolić na takie leczenie.
Topotekan jest stosowany w II-gim rzucie chemioterapii i napewno w razie progresji, jeżeli nie będzie przeciwskazań bedziecie mogły szukać Ośrodka w którym go stosują.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group