1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
fajczarz

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59086

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-07-08, 13:40   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Witaj art73! Piszę do Ciebie, jako chory, a nie rodzina chorego. Wiem, że w pewnym momencie i ja zakończę życie, ale kiedy to będzie, to tylko Szef może zdecydować. Znakomicie, że jest to forum. Oczywiście, jednym pomaga, a inni się wściekają, jak Ty! Spójrz na to inaczej, że znaleźć tutaj możesz ludzi, którzy mogą z Tobą pogadać, wesprzeć, dodać otuchy, wymienić się doświadczeniem z własnej, albo rodzinnej choroby.
Wierz mi, że na mnie spadło to jak grom z jasnego nieba, żadnych objawów i nagle w lutym tego roku - myślałem, że umrę, ale operacja się udała, no i wiadomość od lekarza: nowotwór jelita grubego z przerzutami do wątroby i węzłów chłonnych. 3 sekundy - trudne i oczywiste pytanie: dlaczego ja?, skoro tak zaczęło się układać w życiu!? mam kochającą i kochaną bardzo przeze mnie żonę, wspaniałe dzieci, ciekawą pracę! No i ... co dalej? Jestem po 6-tej chemii i idę dalej!
Głowa do góry! Nie załamuj się, ale bądź wsparciem dla Ojca, bądź dla Niego uśmiechem i poświęcaj mu maksymalnie dużo czasu!
Pozdrawiam
Fajczarz
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
fajczarz

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59086

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-07, 09:44   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Witaj Fioko! Nie chce sie madrzyc, ale pogadaj z najblizszymi, z przyjaciolmi o tym, co czujesz, jak Ci jest! To jest bardzo wazne!!! Nie mozna zasklepic sie w samotnosci! Dr Marta radzi Ci wyjazd, to tez moze dobrze wplynac na Ciebie! Masz prawo do buntu i nie zgadzania sie z tym, co sie stalo. Mozna jednak wrocic do rownowagi, ale trzeba przyzyc zalobe, a to jest czas!
Z cala pewnoscia skontaktuj sie z psychologiem - terapeuta!!! Bardzo Ci to radze!!!
Pozdrawiam i bede sledzil Twoje losy, jesli bedziesz nas tutaj odwiedzala
fajczarz
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
fajczarz

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59086

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-06, 07:22   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Aneto, Dzięki!!!! :)
  Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
fajczarz

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 59086

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2011-06-03, 23:32   Temat: emocje -piszcie o nich, to bardzo ważne!
Witajcie! :) I mnie dotknął nowotwór, tym razem osobiście, już nie towarzyszę chorym, jako zdrowy facet, ale współ-chory... Trzeba mówić o swoich uczuciach, także swoim bliskim, nie wolno ich ukrywać, jest łatwiej obu stronom..., nawet, gdy trzeba i pojawi się łza w oku... :-)
W mojej opinii zbyt mówi się powszechnie o psychoonkologii, jest mało fachowców w tej dziedzinie. Może ten portal wspomógłby, żeby o tej dziedzinie zaczęto mówić szerzej, a nie tylko w zaciszu gabinetu, na oddziale onkologii, etc. Może warto, aby przy coraz większej liczbie chorych na różnorodne nowotwory zainteresować tym tematem media szeroko pojęte, aby rodziny nasze wiedziały na ten temat więcej..
pozdrawiam serdecznie wszystkich czytelników :)
Fajczarz
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group