1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podejrzenie guza płuc-prośba o interpretację rtg
geranium

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-01, 19:45   Temat: Podejrzenie guza płuc-prośba o interpretację rtg
Oczywiście Madziu masz rację, konieczne są dokładniejsze dane,badania.
Dziesięć lat temu rak płuc odebrał mi mamę, więc jestem bardziej wyczulona...
  Temat: Podejrzenie guza płuc-prośba o interpretację rtg
geranium

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3430

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-01, 14:51   Temat: Podejrzenie guza płuc-prośba o interpretację rtg
Witam serdecznie.
Mój ojciec dwa tygodnie temu doznał złamania nogi w wypadku.W szpitalu standardowo ze względu na wiek 65l. zrobiono mu rtg płuc.
Oto opis:

RTG KLP
Obustronne poszerzenie wnęk płucnych, bardziej po stronie prawej.Wnęki trudne do oceny ze względu na leżącą pozycję pacjenta. W górnym rogu płuca prawego zacienienie ok.2x1 cm. Poza tym pola płucne bez zagęszczeń. Sylwetka sercowo - naczyniowa w normie rtg.
Do dalszej diagnostyki rtg bądź TK. W wyniku opisu płuc do rozważenie TK klatki piersiowej celem wykluczenia procesu ekspansywnego.

Ojciec został wypisany do domu bez żadnych zaleceń, prócz wizyty w poradni ortopedycznej.
Dodam, że ojciec był palaczem ponad 30-letnim. Badania krwi pokazały anemię. Ojciec leczy się na nadciśnienie, czasami męczy go suchy kaszel, szybko się męczy i poci.
Nie wiem, czy wykonać prywatnie TK czy pójść po skierowanie do specjalisty od płuc?
Najgorsze, że do ojca nie dociera, że musi zrobić dalsze badania. Martwi się tylko by noga dobrze się zrosła.
Proszę kogoś kompetentnego o odczytanie tego wyniku, czy on może sugerować raka?
Z góry dzięki serdeczne.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group