1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Chłoniak
greg1990

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11401

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-02-12, 07:52   Temat: Chłoniak
Jak pierwszy raz dostawałem chemię, to byłem w pokoju z 85 letnim starszym gościem. Bardzo sprawny, pogodny człowiek. Po pierwszej chemii którą dostał(słabszej niż ta standardowa) ta była jego drugą. Pamiętam, że ja wyszedłem już z oddziału, a ten pan został odesłany do domu na tydzień, gdyż wyniki krwii były nie zadowalające.

Niestety tak już jest, że np. młody człowiek właściwie chemii nie odczuwa, a wyniki krwi od chemii do chemii się stabilizują.(widzę na sobie, że jedyne co mam z tej chemii to łysinkę, jestem po 4rech i brak innych objawów) Przy starszym organizmie podanie nawet najsłabszej chemii może zaszkodzić. Albo siądzie wątroba, albo pójdą nerki, albo krwinki, hemoglobina i białe tak spadną, że będzie trzeba krew przetaczać. Ryzyko przewyższa często korzyści.

Leczenie paliatywne, to także często leczenie objawowe doraźne. Twoja babcia przyjmowała leki przeciwbólowe, gdybyście dali znać lekarzowi że są za słabe to dostała by pewnie mocniejsze. Chociaż te mocniejsze także bardzo obciążają organizm - pewnie dlatego zdecydowano się na najbezpieczniejszy paracetamol.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group