1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 95
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-22, 22:08   Temat: NDRP płuca prawego
Witam :)

przepraszam, że piszę dopiero teraz, ale wcześniej nie dałam rady :(

z całego serca chciałabym podziękować Wszystkim, którzy wspierali mnie i moją rodzinę w tak cięzkich dla nas chwilach. Dziękuję tym którzy służyli wsparciem duchowym oraz tym, którzy wykazali się ogromną wiedzą medyczną. to dzięki Wam łatwiej było mi zrozumieć chorobę naszego taty. nauczyliście mnie bardzo wiele.

nie chcę wymieniać nikogo z imienia. napiszę tylko - Forum Onkologiczne DSS bardzo dziękuję ::rose:: :flow:

oczywiście maMA dołancza się do podziękowań :)
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-17, 19:08   Temat: NDRP płuca prawego
dziś o 12.30 odbył się pogrzeb tatulki :( jest już wśród Aniołków. bo ja jako córka uważam że sobie zasłużył. napiszę coś więcej jak ochłonę.
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-15, 19:21   Temat: NDRP płuca prawego
przegraliśmy tatuś odszedł dziś o 1.20. otoczony swoimi najbliższymi. niestety cierpiał do końca :( mimo podawania morfiny :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 10:07   Temat: NDRP płuca prawego
mąż już wraca z pracy mam nadzieję, że uda mu się szybko dotrzeć do domu i ja będę mogła pojechać do tatki :)
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 09:21   Temat: NDRP płuca prawego
dziękuję Wam za każde słowo.

tata cały czas walczy. cały czas jest świadomy i chyba to najgorzej boli, że widzimy jak nie może złapać oddechu a my nie możemy pomóc. jak się skręca z bólu a leki mało co pomagają. a tak się modliłam aby Bozia nie dała mu cierpieć i żeby sobie usnął. może myślę egoisytycznie ale byłoby lżej nam i jemu też. bo tworzy się takie błędne koło my nie wytrzymujemy i płaczemy a i tatko widząc nasze podpuchnięte oczy przeżywa to wszystko i łzy mu lecą.

może uda mi się za godzinę urwać i poijechać tam :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 08:49   Temat: NDRP płuca prawego
mam dzwoniła i kazali wezwać pogotowie a pogotowie podało tylko Dexaven i tyle. stwierdzili że nic więcej nie mogą zrobić. mama miała dzownić jeszcze raz. czekam na telefon od niej. niestety mieszkam 15 km od nich i mam małe dziecko. a nie chce robić w domu jeszcze ja zamieszania. tym bardfziej, że tacie spokoj potrzebny, narazie próbuje ściągnąć męża z pracy.

[ Dodano: 2012-09-14, 08:52 ]
mama się dodzowniła tata ma mieć założony drugi wenflom do podowania leków przeciwbólowych. boże czy to już koniec :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-14, 08:23   Temat: NDRP płuca prawego
bardzo proszę Was o pomoc

u nas bardzo źle. tata ma duszności :( mama podała tacie o 3.30 1 ml Dexavenu niestety nie wiele pomogło, więc wezwała o 7 rano pogotowie. stwierdzili że nic nie mogą zrobić i podali kolejuny Dexaven tylko zamiast pół to całą ampułkę czyli 2 ml. tata nadal czuje się bardzo źle. czy możemy jeszcze mu jakoś pomóc aby nie cierpiał. proszę Was pomóżcie. bo tutaj jest moja ostatnia nadzieja. Błagam !!
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-13, 21:01   Temat: NDRP płuca prawego
Dziękuję wszystkich za każde dobre słowo :)

Jolana napewno byśmy skorzystali ale tata już nawet nie chce siadać - nie ma sił - więc płukanka odpada.

swojego czasu tata pił dużo wody z świeżym sokiem z cytryny, ale ostatnio nic mu nie smakuje tylko czerwona herbata. napewno spróbuje z tym aromatem.

a ogólnie rzecz biorąc to jest gorzej tzn. tata czuje się bardzo źle nawet kazał sobie założyć pampersa :( od wyjścia ze szpitala chodził w majteczkach. leży biedny, umęczony wpatrzony w jeden punkt i nie ma na nic sił :(

:(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-13, 14:19   Temat: NDRP płuca prawego
Witam, tata wyszedł ze szpitala - zamieszczam wypis

Rozpoznanie:
Obrzęk płuc. Nowotwór płuca prawego rozsiany

Zastosowane leczenie:
Porada lekarska, konsultacja, asysta. Monitorowanie elektrokardiograficzne - inne. Pulsoksymetria. Tlenoterapia

Epikryza:
Chory z rakiem płuca prawego przyjęty w obrzęku płuc. Po zastosowaniu leczenia moczopędnego stan chorego uległ względnej poprawie. Wypis do dalszego leczenia ambolatoryjnego. EKG - rytm zatokowy miarowy, o cz. 80/m lewgram. niespecyficzne zmiany STT.

Zalecenia:
Atrovent - 2x2 wdechy
Furosemid 40 - 1x1 rano
nolpaza 20 - 1x1 rano
Berodual krople do inhalacji
Dexamethason - 1x3 rano.

dołanczam wyniki badań krwi i moczu. robione zdjęcie komórką więc słaba jakość ale może ktoś z Was doczyta.



Pan Doktor prowadzący straszny gbur wylegitymował nas jak przyszliśmy się dowiedzieć o stan zdrowia taty i wyprosił nas z gabientu i kazał czekać, po pół godziny wyszedł i przeszedł koło nas obojętnie. Wtedy powiedziałyśmy mu że nadal czekamy aby udzielił nam informacji a on tylko rzucił, że nic się nie da zrobić i będzie tata wypisany do domu. Nic nie chciał z nami rozmawiać. Przykre, kolejna niespodzianka spotkała nas w dniu wypisu dostaliśmy do ręki recepty i wypis i tyle zaczęliśmy dopytywać z ilu kropli inhalacje. Pani kazała iść do lekarza prowadzącego, gdzie okazało sie, że go nie ma. A inny lekarz z tego oddziału powiedział że nie wie i on ma swoich pacjętów. Przykre że taka znieczulica. :(

Na całe szczęście mam maiłąm neblizator bo mój syn ma astmę i też miał parę razy inhalacje pulimortu z berodualem więc na ryzyk fizyk podałam tak jak synowi tylko, że zrobiłam mieszankę soli fizjologicznej z 13 kroplami. I dopiero olśniło nas aby zadzwonić do lekarza z hospicjum - nie wiem co się z nami dzieje, przecież logicznie rzecz biorąc powinniśmy zrobić to w pierszej kolejności. Pani Dokotr powiedziała, że dobrze zrobiłam tylko tacie trzeba dawać 15 kropli.

Dodatkowo dołożyła tacie dożylnie Dexaven 1 raz dziennie 1 ml. Chyba, że będzie coś nie tak to dwa razy.

Niestety według Pani Doktor zostało nas już nie wiele czasu. Tacie strszanie ta flegma rzęzi i strasznie dużo jej odpluwa. A z buzi wydobywa się straszny zapach i napewno nie jest to nieświeży oddech.
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-09, 10:43   Temat: NDRP płuca prawego
tak cięzko jest się z tym wszystkim pogodzić nam bliskim bo patrząc na tatę to on już sobie wszystko chyba poukładał bo kiedyś nam powiedział, że tylko nie pampers. a dziś bez problemu dał sobie go założyć nie okazując nawet krzty wstydu - dosłownie zupełnie jak nie mój tata.

może dowiemy się coś popołudniu.

z karty wyczytałam tylko, że ciśnienie przy przyjeciu miał 89/66 a jak byłyśmy z mamą to już 107/70 więc się poprawiło.
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-09-08, 19:30   Temat: NDRP płuca prawego
Witam :)

dawno się nie ozdywałam bo w sumie stan taty się poprawił :) :) wrócił apetyt a tym samym stał się silniejszy i dość często wychodził na dwór. ale od 2 dni coś złego zaczyna się z nim dziać :( :uuu: :-(

bardzo dużo bo praktycznie prawie co chwilkę odpluwa spore ilości białej flegmy z krwią. wcześniej też tak było ale bez krwi i tak średnio raz na godzinkę. w dodatku bardzo znów zesłabł :( i prawie nic nie je.

napiszcie czy można coś z tym zrobić bo przed nami weekend. co może oznaczać pojawienie się krwi. pozdrawiam

i dziękuje za każdą odpowiedz :)

[ Dodano: 2012-09-09, 10:31 ]
tatę w nocy zabrało pogotowie bo nie mógł oddychać, strasznie się pręzył i sztywniał zarazem, robił sie taki zimny. aż nie chcę tego wspominać. obecnie leży na intensywnej terapii, po Rtg płuc stwierdzono, że to prawe płuco które jeszcze funkcjonuje jest całe zaflegmione i to było przyczyną takiego stanu. dodatokwo tato czuje że chce siku ale jak już dostanie kacczkę to lecą 2-3 krople.

czy to już koniec???? co możemy zrobić. Lekarze nic nie mówią bo jak twierdzą muszą się zapoznać z całą dokumentacją. proszę pomóżcie :cry:

[ Dodano: 2012-09-09, 10:33 ]
przepraszam płuco lewe bo prawe już nie funkcjonuje, przepraszam ale po nie przespanej nocy już i jak zaczynam gorzej funkcjonować :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-25, 21:44   Temat: NDRP płuca prawego
przepraszm, że nie odpisałam ale teraz cały czas u taty a tam internetu nie ma. a jak wracam to padam a tu jeszcze szereg innych obowiązków.

co do ostatniego TK to niestety, ale nie mogłam znaleźć :( pewnie poukrywał gdzieś przed nami, bo tak jak pisałam wcześniej tak właśnie robił. to zdanie wyrwane z kontekstu sama juz nie pamiętam skąd wzięłam :(

Elu wiem, że źle, strasznie cięzko się z tym pogodzić. patrze na tatę i nie wiem co myśli, oczy przeszkolone łzami. Wiedział, że nie jest dobrze, ale nie myślał o smierci, robił plany a odkąd Pani Dokotor powiedziasła, że "jak nie umrze to niewch we wrzesniu się zapisze na wizytę" to wogóle taki zamyślony ehhhhh.

serce pęka :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-24, 20:09   Temat: NDRP płuca prawego
Kochani niestety u nas coraz gorzej. W piątek tato miał tomograf a w poniedziałek wizytę u onkolog, która powaliła nas wszystkich z nóg :( Pani Doktor powiadomiła nas, że zakończyła już leczenie onkologiczne i że więcej już nic nie da się zrobić :(

Zamieszczam opis tomografu tatki :(

W badaniu kontrolnym wielkośc masy naciekowej trudna do jednoznacznej oceny ponieważ zmiana zamyka swiatło wszystkich oskrzeli płatowych płuca prawego i stapia się z niedodmowym miąższem płuca prawego. w ich obrębie obszar rozpadu z obecnością przestrzeni płynowych. Obwodowo płyn w prawej jamie opłucnej dopelnia objętość klatki piersiowej po tej stronie. Lewo płuco bez zmian typu meta. cechy progresji pod postacią pojawienia się zmiany "meta" w prawym płacie wątroby o wym. ok 64x61 mm oraz powiększonego węzła przytchawiczego po stronie prawej o wym ok 22x15 mm na poziomie spływu żył ramienno - głowowych . pzostałe węzły chłonne jak poprzednio. w prawym nadnerczu pojawiła sie zmiana meta śr ok 20,5 mm. Lewe nadnercze bez zmian. Ognisko osteolityczne w żebrze VI po stronie prawej najpewniej zależne od meta.

Jak widać są przerzuty :( niestety z tego szoku (bo tak naprawdę to wiedzieliśmy, że jest źle ale jakoś nie dochodziło to do nas) mąż wyszedł z tatą z gabinetu i nic za wiele nie dopytał. z tego co pamiętas to krew też nie jest dobra. ale co i jak to nie wiem :/

i znów liczę na Waszą pomoc ponieważ mam kilka pytań dotyczących tego opisu i wogóle:

1. co oznacza ostatnie zdanie tk?

2. czego mozemy się spodziewać w takiej sytuacji?

3. i ile mniej więcej czasu nam pozostało?? możemy liczyć choć na pół roku???

Chciałabym być przy tacie teraz, ale z dójką małych dzieci to nie bardzo mogę. tata ostatnio potrzebuje ciszy i sam czasami nas (dorosłych) wysyła na podwórko albo na spacer, bo chce odpocząć w ciszy.

Piszecie, że nadzieja umiera ostatnia u mnie już jej nie ma, gdzieś znikła. teraz pozostała tylko modlitwa, aby dobry Pan Bóg dał tacie spokojnie odejść i aby przez te ostatnie jego, dni, miesiące nie dopuścił,aby cierpiał :(
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-27, 21:02   Temat: NDRP płuca prawego
Pani Dokotr powiedziała, że jest źle, nie przypuszczałam, że takie pogorszenie tak azybko nastąpi. Tego jednego płuca to już nie słychać, nastomiast drugie bardzo słabo.

tata dostał receptę na morfinę i jeszcze jakiś lek na S ale już nie pamiętam z tego wszystkiego :(

boję się i nie wiem czy mam się spodziewać :( jadę jutro rano do taty i będę tam dopóki mama nie wróci.
  Temat: NDRP płuca prawego
gudzia5

Odpowiedzi: 192
Wyświetleń: 71116

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-06-26, 21:18   Temat: NDRP płuca prawego
jedyne co mogę to jechac do hospicjum dopiero w czwartek i mieć nadzieję, że zastanę Panią Doktor lub pielęgniarkę (niestety nie jestem też upoważniona do otrzymowania informacji o taty stanie zdrowia) z małym dzieckiem na ręce ciężko cokolwiek załatwić :/
 
Strona 1 z 7
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group