1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-02, 00:13   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
Jesli chodzi o przetoke- nie wiemy o jakiej mowa-jesli o tchawiczo-przelykowej to ze wzgledu na mozliwosc zachlystowego zapalenia pluc, stomia nie bedzie wyciagnieta-przykro mi. Nalezaloby sprawdzic na wypisie badz spytac lekarza bo to dosyc istotne czy pacjent bedzie mial zalozona stomie do konca.

Operacja daje najwieksze szanse na wyleczenie! Bardzo dobrze, ze tata sie zakwalifikowal do niej, mimo powiklania w postaci przetoki.

Jesli lekarze planuja naswietlania to raczej wiedza co robia :) i jest to jak najbardziej prawidlowe postepowanie, jesli sa pewni, ze nie ma PRZERZUTOW ODLEGLYCH.

Nudnosci, wymioty i zgagi nie sa normalne przy gastrostomii.
Co ile godzin tata przyjmuje posilki i ile ml?
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-28, 20:13   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
Wczesniej Twoj tata cos wspominal o przetoce skornej-mozliwe, ze chodzi o przetoke gardlowo-skorna. To czeste powiklanie po usunieciu krtani-szczegolnie, ze wczesniej byla wykonana tracheotomia.
W zwiazku z tym aby oszczedzic gardlo sona do zoladka zostanie pozostawiona do czasu zamkniecia sie przetoki. Jesli nie zamknie sie sama-a jest to dlugotrwaly proces niestety zamyka sie ja operacyjnie.
Jesli tata nie ma antybiotyku to mozna sie domyslac, ze nie ma zakazenia.Jesli nie ma zakazenia skora nie powinna byc zmacerowana a taka latwo zszyc w razie czego :)
Nie wiem jak stan ogolny Twojego taty- jesli nie jest wyniszczony nowotworowo powinno sie ladnie zagoic - w zaawansowanej chorobie nowotworowej rany czasem nie goja sie wcale-przyklad mojego taty, gdy po gastrostomii zrobilo mu sie dziursko w brzuchu heh. jest szansa, ze sie wygoi jesli nie ma jakies zakazenia.

Nie chce wprowadzac w blad-a nie mam czasu teraz sprawdzac, ale nie wiem, czy ze wzgledu na zajete wczesniej wezly chlonne chemioterapia nie okazalaby sie skuteczniejsza? Tk rowniez nie bylo...

Nie zamartwiaj sie tym, czy sa tam wokola jakies komorki nowotworowe, bo wszystko bedzie jasne po wyniku histo-patologicznym.

Mam nadzieje, ze zostaliscie poistruowani jak dbac teraz o skore? ( toaleta rany itp?)

Jak wysoka jest goraczka?

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-01-28, 19:14 ]
bardzo przepraszam za literowki-pisze z telefonu , mam nadzieje, ze mimo wszystko zrozumialas :)
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-20, 22:52   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
tak moj tata zmarl na raka krtani- od wznowy zyl pol roku, ale mial tylko radioterapie-chemii wzial tylko pol pierwszego cyklu.

[ Dodano: 2014-01-20, 21:52 ]
mama zmarla rok wczeniej
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-20, 22:38   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
teraz bandaz a w domu tasiemka bedzie wygodniejsza, nie obciera i latwiej odwiazac :)

tak jak pisalam, lekarze skupiali sie na ratowaniu zycia Twojemu tacie wiec mozliwe, ze cos bylo do poprawki-no ale poprawili i tata zyje :) w czasie takich zabiegow na cito mogly sie zdarzyc gorsze powiklania wiec spokojnie.

nie ukladaj sobie w glowie czarnych scenariuszy :)

[ Dodano: 2014-01-20, 21:41 ]
organizm kazdego pacjenta inaczej regeneruje sie po operacji, jesli termin ten sie znaczaco wydluzy, lekarze Was o tym poinformuja :)

np. moja mama byla w najlepszym stanie sposrod pacjentek w czasie chemioterapii- inne mialy juz przerzuty do kosci...ale to moja mama pierwsza zmarla i na druga chemie juz sie nie zglosila- a te panie owszem, dzwonily nawet z pytaniem czemu mamy nie ma
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-20, 22:32   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
Dlaczego martwisz sie tym czego jeszcze nie ma?
  Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
infinity

Odpowiedzi: 59
Wyświetleń: 27532

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-01-20, 22:27   Temat: Rak krtani i gardła z przerzutami
sa rozne wielkosci rurek , jesli otwor faktcznie jest duzo za duzy-mozna sptac lekarza o sens zalozenia wiekszej.Jednak nigdy nie jest scisle dopasowana rurka do otworu-poniewaz, musi sie ona latwo wkladac i wciagac, aby ja czyscic.

Naturalne jest, ze sluz wyplwa rowniez i pod nia, gdy tata mocno zakaszle, a tasiemka mocujaca nie jest dostatecznie dobrze zawiazana to mankiet wypychany jest na zewnatrz i sluz rowniez wyplynie.
Tasiemka mocujaca powinna byc zawiazana na grubosc palca tzn. nie za ciasno najlepiej podlozyc palec wiazac ja.

A jesli chodzi o przetoke- informacja powinna byc zawarta na wypisie.

Twoj tata mial zakladana ta rurke w sytacji zagrozenia zycia- nie byl to zabieg planowany wiec tez nalezy to wziasc pod uwage.

Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group