1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 75
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-11, 12:03   Temat: małe szczęścia
Opowem Wam co mi sie przytrafilo wczoraj :)

Bylam na kontroli w przychodni. Ze musialam odwiedzic lekarzy roznych specjalizacji, troche czasu mi to zajelo .

Siedzialam na krzesle przed gabinetem, czekajac na ostateczna wizyte i decyzje, sluchalam muzyki. Dosiadl sie do mnie chlopak. Chyba w moim wieku.
Po chwilii zagadal.. Smiejac sie powiedzal... nosz kurde, zamiast cieszyc se sobota, musze chodzic po lekarzach :) Rozwinela se rozmowa ..
Okazuje sie, ze spedza wakacje w moich rodzinnych stronach i tak jak ja nigdy nie byl w gorach :) Rozbawil mnie strasznie, jak dowiedzial sie, ze ja tez nigdy nie bylam w gorach, mowiac : No to chodz pojedziemy razem :)

On mial szybciej wizyte niz ja, ale wieciee co bylo fajne, to ze jak wyszedl od swojego specjalisty, poczekal ze mna az ja bede miala swoja wizyte. Tylko po to by dotrzymac mi towarzystwa:)Oj jak od razy czas szybciej minal i o ile przyjemniej.

To jest niesamowite, ze czasami w najmniej oczekiwanych momentach , rodza sie fajne znajomosci .

W taki tez dziwny sposob poznalam kolege. Obcokrajowiec, zgubil sie w Warszawie. Okolica byla raczej taka " dziadkowa " wiec nikt nie znal angielskiego. Byscie widzieli jego radosc, jak okazlo sie, ze ja mowie po angielsku. Mam tak zwyczaj , ze jezeli , ktos poprosi mnie o pomoc ze wskazeniem drogi , zawsze pokaze, a nawet doprowadze do danego miejsca.
Podprowadzilam do przystanku , poczekalam z nim na autobus. Podalam nr telefonu by w razie problemow dzwonil.
Nie zadzwonil w razie problemu, ale... na nastepny dzien dostalam sms z prosba o spotkanie i checia odwdzieczenia sie obiadem czy drinkiem :) I wiecie co , tak sie zaprzyjaznilismy ( Anelia nie smiej sie 8-) ) ze spedzalismy ze soba kazdy dzien, odbieral mnie z pracy , pomogl przy przeprowadzce, pomagal w zakupach .. A co jest strasznie mile, po jego wyjezdzie do Pragi , po ok 3 dniach dostalam telefon, czy on moze do mnie wrocic , do Warszawy chociaz na 2 dni weekendu , zanim wroci do swojego kraju . I przyjechal do mnie, po to by podziekowac, za pomoc i goscine.

Do tej pory mamy ze soba kontakt :) Okazuje sie, ze przeprowadza sie do Europy - haha i prosil sie do mnie na swieta :mrgreen:

Teraz jak chorowalam, dostalam telefon od kolegi ze Szwajcarii, niesamowite , tyle kilometrow , a on jak dowiedzial sie, ze ja znow chora, pytal sie jak moze mi pomoc, czy cos potrzebuje, to on jakos pomoc zoorganizuje. To jest cos niesamowitego i fantastycznego i daje tyle energii i takiego pozytywnego kopa.

Kurcze, ja takich historii mam mase. Mam tylu znajomych z calego swiata, ktorych poznalam wylacznie przez przypadek.. I ciagle jestesmy w kontakcie :)

Do tej pory jak o tym mysle, wywoluje to wielki usmiech na mojej twarzy i w tych ciezszych chwilach powoduje, ze przywraca wiare w ludzi..


Zuplenie jak Wy , tutaj :)

Dziekuje

::thnx::
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-08, 17:33   Temat: małe szczęścia
Oj Panie Moje Drogie Panie...

Dla Was .. Jedynych ... Niepowtarzalnych ...NAJ



P.s .. nie powiem Wam jakie, ale ja mam pewne slabosci jesli chodzi o Panow.. i ten Pan te cechy ma.. uhuhu.. ale sie szczesliwa zrobilam .. hohoho :mrgreen: :mrgreen:
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-07, 10:13   Temat: małe szczęścia
Gazda napisał/a:
majkelek, a co u Twojego teścia? Przestałeś o Nim pisać, i trochę się martwię... A tak w ogóle, to czemu nie założyłeś wątku merytorycznego, w którym opisujesz jego historię? Takie doświadczenia mogą pomóc innym chorym i ich bliskim...

Mysle , ze to pytanie powinno wlasnie zostac zadane przez PW, tak jak odpisal majkelek.

Ja tam ciesze, sie ze ktos w chorobie , zmusza nas do szukania szczescia . Bo przeciez, nie sama choroba czlowiek zyje. A psychologia ( tu psychoonkologia ) zajmuje sie przeciez, poznaniem, postrzeganiem, mysleniem , stosunkami miedzyludzkimi, emocjami..

Ja tez nie mam swojego watku merytorycznego, nie musialam zakladac ( z roznych powodow ) ale.. to forum dalo mi duzo wiedzy i wsparcia. Znalazlam tu zrozumienie, jakie rzadko znajduje sie w swiecie bez raka... Bardzo ciesze sie, ze powstal taki watek..Mowiacy o szczesciu, szczesciu pomimo choroby ...
Poczytalam dokladnie niektore watki .. Agusia - przepraszam, ze uzyje Cie jako przyklad. Mysle, ze na poczatku Aga nie umiala jakos poradzic sobie z uczuciami, ze strata, z bolem... Ale zobaczcie, jak na przestrzeniu czasu Aguska sie wyciszyla i mysle, ze to forum jej w tym pomoglo. Moze , szkoda ze wczesniej nie powstal taki watek, bo przywolywanie milych chwil, jest pewnym rodzajem terapii, prawda ? Poszukiwanie szczescia w malych rzeczach, obok nas. Bo jak sie okazuje, procz tej merytoryczej wiedzy i pomocy , ludzie najczesciej potrzbuja zrozumienia i poczucia bliskosci drugiego czowieka. Tego by ktos podal im pomoca dlon. Ja tego nie opowiadalam, ale mi tez bylo ciezko. I mimo, ze jestem pogodna, czesto jak Was tu czytam, mysle sobie... ale ja to jestem sczesciara , tyle dobra wokolo mnie, tyle radosci, a ja czasami tego i tak nie zauwazam .

Czasami wystarczy tylko zrobic pierwszy krok , by komus pomoc i przywrocic wiare i nadzieje :)

Fajnie, ze tu mozna zaznac troche dobra i szczecia innych :) Az sie mordka cieszy :)

Gabi30 - a ta pizze to robisz na grubym ciescie ? :mrgreen:

Agusia - kalosze , hmmm musze pamietac by je koniecznie do Ciebie zabrac :D

Pieknego dzionka Kochani i duzo malych szczesc :)

p.s dzis moim malym szczesciem bedzie ukladanie choreografii ( teoretycznie, ale zawsze )
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-06, 21:12   Temat: małe szczęścia
A ja dzis zaczynam odliczanie do mojego najwiekszego szczescia - tanca :D

Ze nie udalo mi sie potajemnie czmychnac z domu :P to teraz bede odliczac dni :)

No musialam sobie znalezc jakis substytut , wiec czytam ksiazeczki - moja ukochana Tess Gertitsen mnie nie zawiodla i wciagnela .. ale juz nie wspomne o serialu, ktory teraz namietnie ogladam - ALCATRAZ i GRIMM..
Wiecie jaki jest pozytyw tego , mojego ogladania serialow.. to, ze zmuszaja- pobudzaja, do tego by poczytac prawdziwe historie. I tak np. zaczelam czytac o wiezniach i wiezieniu Alcatraz.

Moze ponura tematyka, ale ja mam taka nauture, ze mnie strasznie duzo rzeczy ciekawi i nawet takie tematy nie sa obce. Wiec , jak ktos chce to nawet seriale i filmy moga sie czegos do zycia przydac .

Pamietam jak dzis pytanie w Milionerach, wlasnie o 1 mln , o film Wladca Pierscieni- jeden z moich ulubionych :P Jak nic mialabym milion :d

I wiecie, co dzis sa nasze 2 wspolne male szczescia - urodziki Justynki i zakonczenie lamp Romka! Do tego Zuza zakupila rajstopy, mam nadzieje , ze wlasciwe, Akos chyba bedzie przenosic sie do W-wy . Berta robila placki ziemniaczane ( mniam !!! )I pewnie jeszcze by sie znalazlo :) )

AAA i Moja Mama sie dzis fajnie usmiechala :)

Ale sie ciesze :) ))
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-06, 09:36   Temat: małe szczęścia
Ja przyjme kazda ilosc buziakow :d :D
A Tobie , powinno sie klasc same kwiatki pod nogi ( chociaz pewnie bys je omijala i obfotografowala ) poczas tych spacerow :)

I oby jak najwiecej jednego i drugiego !!!
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-06, 09:20   Temat: małe szczęścia
O kurka obudzilam ... hmm no tak musze miec na uwadze, ze to ja wstaje o dziwnych porach ,wtedy gdy wiekszosc spi..

Ale dzis naszym szczesciem jest co ? URODZINKI JUSTYNKI :D

Badz naszym szczesciem jak najdluzej :)

Tego sobie i tu wszystkim zycze z caego serca !
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-03, 11:47   Temat: małe szczęścia
To jest piosenka F. Sinatry.. ale ja wole ta wersje .. szczegolnie jak patrze na oczy R. Williamsa :) Takie smiejace i bandyckie :) Aaa i ten piruet ze wyprowadzeniem slajdu:P w 3.25;) hihihi

A tlumaczenie , juz prosze :)

Tak, były czasy, jestem pewien, że wiesz
Gdy brałem więcej kawałków niż moglem przeżuć
Ale mimo to, gdy nadchodziło zwątpienie
Zjadałem to wszystko i wypluwalem
Stawiałem wszystkiemu czoła stojąc prosto ( w znaczeniu dumnie )
I robiłem to po swojemu ( idac swoja droga )

:* W ogole ta piosenka ma cudny przekaz :)
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-03, 10:40   Temat: małe szczęścia
To ja dla Was wszystkich mam piosenke , ktora mi w wielu chwilach pomogla, w chwilach choroby Mamy , jak jako dziecko bylo mi ciezko , byc juz dorosla, bo Mama wielu rzeczy nie moze zrobic,bo nie moze wyjsc z domu, bo Tata ciagle pracuje, bysmy mogly sie uczyc. Jak Mamie wykryli guza, nikt nie dawal szans, a jednak.. Jak Tata zachorowal i trzeba bylo duzo wlaczyc, jak ja choruje, jak przezywam Wasze walki.. to puszczam ta piosenke..

Yes, there were times, I'm sure you knew
When I bit off more than I could chew
But through it all, when there was doubt
I ate it up and spit it out
I faced it all and I stood tall
And did it my way




I to takie szczescie czytajac, ze sie udaje, ze walczycie, ze macie powody do szczescia :)

Udanej soboty i buziaki ze slonecznej sali 6 :)

Iw
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-03-01, 10:11   Temat: małe szczęścia
A ja Wam cos powiem ( bardzo fajnie ze Majkelek zalozyl taki watek , bo mi sie od razu cos przypomina ) , tak jak w moim ukochanym filmie PATCH ADAMS .. My wszysc jestesmy tu swego rodzaju lekarzami - jedni udzielaja nam porad merytorcznych , walcza o nasze najlepsze leczenie, o kazdy dzien.. Inni sa "lekarzami" naszej duszy, troszczac sie , matwiac i wspierajac.

Cytujac fil. - is not a doctor someone who helps someone else ? ( czy lekarzem, nie jest ktos , kto pomaga drugiej osobie ? ) i dalej. w ktorym momencie historii, lekarze stali sie czyms wiecej niz zaufanym przyjacielem, ktory Cie odwiedza i leczy chorobe ?Czy praktykowanie medycyny to otworzenie drzwi , dla tych w potrzebie, w bolu ..troszczenie sie o nich , sluchanie, podawanie okladow do momentu , az minie goraczka ?Chyba wtedy tez jestesmy malymi lekarzami,co ?

  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-29, 21:04   Temat: małe szczęścia
roman1130 napisał/a:
której ja kibicuję i którą naprawdę lubię... :lol:


Mow Romku :D Ciekawa jestem

A wlasnie ogladanie roznych meczy naszej reprezentacji to kolejne moje male szczescie

Zdjecie , ktore zalaczylam to sie szykowalam na mecz PL - Niemcy . Zdarlam gardlo , nie mowilam przez tydzien , a juz nie wspomne , jak nie lubie Webba :P
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-29, 20:56   Temat: małe szczęścia
a dzis mecz :D Polska - Portugalia :D

czyli male szczescie iwonki kibola :d

Ktos oglada ?

  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-29, 20:37   Temat: małe szczęścia
JustynaS1975 napisał/a:
każde kobiecie kwiatek poprawi nastrój


Oj a jak Mi dzis poprawily humorek Twoje sliczne kwiatki :D :D :D
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-29, 20:25   Temat: małe szczęścia
Bo ja to dzis szczescia nie mialam, nie wyludzilam , zadnego nr telefonu doktorka ..Ale zdradze Wam, ze jednak jedno male szczescie jest.. bo moja przyjaciolka miala dzis fotokoagulacje oczu , strasznie sie lajza jedna denerwowala i ja z nia tez ! ale wszytko ok ! I juz jest w domku, a ja ze chora nie moglam z nia byc :(((
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-27, 21:37   Temat: małe szczęścia
majkelek napisał/a:
jak nie popuszczę :mrgreen:


Buhahahahhahaa [[wysmiewacz] [[wysmiewacz] [[wysmiewacz]

Plamista ! Super :D
  Temat: małe szczęścia
iwka3219

Odpowiedzi: 596
Wyświetleń: 97711

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2012-02-27, 21:13   Temat: małe szczęścia
Romek , a Ty masz miesko na kolacje ? To ja chetnie Twoje miesko zjem , a Ty plotkuj :d

Miesko o tak to moje szczescie, ja nawet duzee szczescie i dla mojego Tatki tez bylo :D I podczas choroby wcale mu nie zabranialam jedzenie tego co lubi, bo co on bidak mial z tego zycia .. jak nie to miesko :d a no i mnie :d
 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group