1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
jermal

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 21205

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-10, 22:46   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Witaj mierzeja!
Cały czas nie rozumiem dlaczego prowadzący lekarz onkolog nie może przepisać sevredolu, jeżeli obawia się dać choremu całe opakowanie, niech da jeden listek "na próbę". Tata poczuje różnicę po 15 - 30 minutach. O ile jest to prostsze niż naświetlania (o ile rzeczywiście chodzi tylko o ból). Jest jeszcze możliwość, że lekarz nie ma prawa wystawiać tego typu leków (różowe recepty) i tu rzeczywiście widzę problem.
Ale postarajcie się o ten lek, warto.
Pozdrawiam
jermal
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
jermal

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 21205

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-09, 20:48   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Witaj mierzeja!
Biorę afinitor stosunkowo niedługo - 2 tygodnie, ale już czuję różnicę działania tego leku w porównaniu do sutentu. Jestem dużo bardziej "wyciszony", więcej śpię, często boli mnie głowa i ogólnie mam mniej energii. Jeśli chodzi o ból to czuję go w trakcie kaszlu, kichania oraz wstrząsów związanych z podróżami samochodowymi (nie ma w pobliżu żadnej autostrady). No i te duszności przy byle wysiłku.
Jeśli chodzi o bóle taty to moim zdaniem warto poprosić lekarza o sevredol. W naszej sytuacji obawy o morfinizm są chyba niczym nieuzasadnione a efekty w moim przypadku były szybkie i radykalne. Zacząłem normalnie egzystować.
Napisz jaki jest cel tych naświetlań bo jeszcze nie zetknąłem się z tą terapią.
Pozdrowienia dla Ciebie i Taty.
jermal
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
jermal

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 21205

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2012-07-06, 20:55   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy z przerzutami do płuc
Witaj mierzeja!
W moim przypadku, w przerwie między sutentem a afinitorem, w trakcie kolejnego ataku choroby zaczął się silny ból w prawym płucu. Był on związany z kolejnymi guzkami i pojawieniem się płynu w płucu, który w zależności od ułożenia ciała powodował podrażnienie błon opłucnowych w różnych miejscach. Moja prowadząca Sympatyczna Pani Doktor zapisała mi morfinę, którą brałem także w szpitalu, podczas oczekiwania na afinitor. Efekt był prawie natychmiastowy. Zamiast leżeć w bezruchu zacząłem w miarę normalnie egzystować. Teraz płyn się "wessał" i bóle ustąpiły (poza chwilami z kaszlem) i nie muszę już stosować morfiny. Oczywiście opisuję swój przypadek, którego nie można uogólniać, ale będąc w szpitalu widziałem jak destrukcyjnie na psychikę działa ból i z jakim oporem lekarze przepisują cierpiącym silne środki przeciwbólowe.
Pozdrowienia dla taty.
jermal
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group