1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz dna jamy ustnej
jogi45

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17404

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-20, 11:34   Temat: Guz dna jamy ustnej
Simpka bądzcie cierpliwi. Najgorzej jest pod koniec radioterapii ale zaraz po z dnia na dzien będzie lepiej. Błona sluzowa wysycha i trzeba nosic ze saba wodę albo medyczne srodki nawilżajace, brak smaku i apetytu. ja i wielu innych wspomagaliśmy sie nutridrinkami. polecam bezsmakowe, inne szczypały. Codziennie łykałam kapsułki z buraczka i jadłam tyle ile dałam rade gotowane, miksowane warzywa. Potrzebowałam zajecia by nie mysleć, w telewizji ogladałam tylko kabarety i komedie a i tak wszystko kojarzyło sie z rakiem ale to przechodzi. Może tacie pomoże przekonanie że nie on jeden 'to ma" i przede wszystkim ze nie jest sam, ma rodzinę i forum.
Trzymajcie się ciepło i razem przede wszystkim.
  Temat: Guz dna jamy ustnej
jogi45

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17404

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2010-09-15, 11:26   Temat: Guz dna jamy ustnej
Czy tato miał usuwane węzły szyi z mięśniem mostkowo-obojczykowo-sutkowym? jesli tak to stad bóle ramienia. Usunięcie takiego mięśnia widać gołym okiem bo szyja z jednej strony jest zniekształcona. jeśli tak to o problemach po usunięciu tego mięśnia możemy porozmawiać jak zechcesz. "Przerabiam" to od ponad roku. radioterapia z pewnościa jest tak ustawiona by zniszczyć ewentualne komórki rakowe. Pamiętajcie teraz o zębach i jamie ustnej. Należy bronic się przed grzybicą, próchnica i uszkodzeniami błony śluzowej w jamie ustnej. Dobrze że tak szybko udało się rozpocząć radio. Trzymam kciuki za powodzenie terapii.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group